Neler Yeni

HY300 - HY320 - HY350 Android Projeksiyon Yardımlaşma Modlama :)

Anpro

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Anpro
Evet leke geçiyor.

Ben fanı söküp dışarıda voltaj vererek denedim çalıştı fan.Sanırım fana şok gibi bişey verdim ve düzeldi.
Cihazı geri topladım.Çalıştı ve çalışmasında sorun yok. Lekelenme gitti.(çünkü artık fan çalışıyor)

Şimdi başka sorunum var.

Cihaz WiFi ve Bluetooth açmıyor.Sanki o modül arızalıymış gibi.

Ben bu cihaz açılmıyor diye YouTube deki hard reset yazılımını atıp açtım.
Acaba driver vs desteklemediğinden açmıyor olabilir mi ?

Cihazı ayarlardan fabrika ayarına dönderdim
Gelişmiş ayarlardan kablosuz bağlantı açtım yine açık görüyor ama WiFi bulmuyor. Bluetooth cihaz görmüyor.
Hotspot açtım. Cihazı telefondan göremedim.
Wireless modülünü tanımıyor gibi ya driver yüklenmeli ya da modül arızalı diyorum.

Peki başka yazılımı var mı bu cihazın yükleyelim.Denemek için.

ADB adında bir program buldum, android in içinde yüklü gelen uygulamalara erişmek ve silinmeyenleri silmek için kullanılıyormuş. wifi ve bluetooth la ilgili gördüğüm 3 tane apk yı benim cihazdan çıkarıp ekledim. durumu düzeltir mi daha mı kötü yapar bilemiyorum, denemek size kalmış. ekledigim dosyasın uzantısını .rar dan .zip e cevirmeniz lazım açmadan önce. zip yuklemeye izin vermedigi icin değistirmek zorunda kaldım.

Ekler

• askey HY300.rar
    3.2 MB · Hit: 70

cureshut

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
kürşat
Arkadaslar ben duvara düz koysamda otomatik düzeltmiyor. Bunun bir cözümü varmi ? Otomotik düzeltme acik. İlk aci düzeltmeyide yapiyorum problem ne olabilir

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Oğuzhan TERLEMEZ
ADB adında bir program buldum, android in içinde yüklü gelen uygulamalara erişmek ve silinmeyenleri silmek için kullanılıyormuş. wifi ve bluetooth la ilgili gördüğüm 3 tane apk yı benim cihazdan çıkarıp ekledim. durumu düzeltir mi daha mı kötü yapar bilemiyorum, denemek size kalmış. ekledigim dosyasın uzantısını .rar dan .zip e cevirmeniz lazım açmadan önce. zip yuklemeye izin vermedigi icin değistirmek zorunda kaldım.
Hocam ben bunu şu forumdaki yüz kişiden talep etsem böyle bir cevap alamam.Tarif etsem yine alamam.Helal olsun.Çok teşekkür ederim.Düşünüp paylaştığın için. Bir umut ile denedim.Ama olmadı.
Cihazın yazılımdan mı yoksa donanımdan mı arızalı olduğunu çözemedim desem yeridir.Bana bu cihazın frimware si lazım.youtube de biri paylaşmış.
Zaten benim sıkıntılı cihazımı ben bu video ile açtım.Acaba onunyaparken cihazdaki modülü mü eksik kaldı uyumsuz mu kaldı orayı anlayamadım.Doğru frimware ile çözülür gibi.

Android üzerinde cihazın imajını alma gibi bir lüxümüz var mı acaba ? Eğer öyle bir durum var ise sizden talep etsem yardımcı olur musunuz ?
Eskiden acronis ile alıyorduk.Yarın bu konuyu araştıracağım.Basit şekilde imaj alabiliyorsak.Sizden talep edip kendi cihazıma yüklemeyi düşünüyorum.Diğer türlü zaten bir işe yaramayacak.

Kenar düzeltme bende de çalışmıyor bu arada.

Birde aklıma bişey geldi.Cihazın üzerindeki led ampulü değiştirerek lümen yükseltmesi yapabilir miyiz acaba ?
Araç farlarındaki ledler çok kuvvetli onlardan alıp söküp montaj ile güçlü ışık alınabilir diye düşünüyorum.

ozzysfpy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Oğuz Karcan
Güncelleme yapanlar sürümlerini yazabilir mi acaba. Benim cihazıma güncelleme gelmedi ve yabancı viideolarda daha yeni sürüm olduğunu gördüm. Güncelleme indirebileceğimiz bir site var mı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Güncelleme yapanlar sürümlerini yazabilir mi acaba. Benim cihazıma güncelleme gelmedi ve yabancı viideolarda daha yeni sürüm olduğunu gördüm. Güncelleme indirebileceğimiz bir site var mı?
Bu videonun açıklama kısmında buldum yarın deneyeceğim.

Son düzenleme:

Shockwave

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Yücelen
Arkadaslar ben duvara düz koysamda otomatik düzeltmiyor. Bunun bir cözümü varmi ? Otomotik düzeltme acik. İlk aci düzeltmeyide yapiyorum problem ne olabilir
Benimki de aynı şekilde, manuel kullanıyorum.
Hocam ben bunu şu forumdaki yüz kişiden talep etsem böyle bir cevap alamam.Tarif etsem yine alamam.Helal olsun.Çok teşekkür ederim.Düşünüp paylaştığın için. Bir umut ile denedim.Ama olmadı.
Cihazın yazılımdan mı yoksa donanımdan mı arızalı olduğunu çözemedim desem yeridir.Bana bu cihazın frimware si lazım.youtube de biri paylaşmış.
Zaten benim sıkıntılı cihazımı ben bu video ile açtım.Acaba onunyaparken cihazdaki modülü mü eksik kaldı uyumsuz mu kaldı orayı anlayamadım.Doğru frimware ile çözülür gibi.

Android üzerinde cihazın imajını alma gibi bir lüxümüz var mı acaba ? Eğer öyle bir durum var ise sizden talep etsem yardımcı olur musunuz ?
Eskiden acronis ile alıyorduk.Yarın bu konuyu araştıracağım.Basit şekilde imaj alabiliyorsak.Sizden talep edip kendi cihazıma yüklemeyi düşünüyorum.Diğer türlü zaten bir işe yaramayacak.

Birde aklıma bişey geldi.Cihazın üzerindeki led ampulü değiştirerek lümen yükseltmesi yapabilir miyiz acaba ?
Araç farlarındaki ledler çok kuvvetli onlardan alıp söküp montaj ile güçlü ışık alınabilir diye düşünüyorum.
LED değişimi çok zor çünkü cihaz kompakt. Yüksek ısı veren bir ampulü soğutamazsın o cihazla. Soğuyacak güçte fanı bulsan da gürültü çok olacaktır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Oğuzhan TERLEMEZ
Benim cihazdaki WiFi modülü sanırım başka.Ben dışarıdan başka yazılım ile hard reset yaptığım için üzerindeki WiFi uyumsuzluğundan çalışmadı. Bana şu arkadaşın driveri cdtech gerekiyor.Bulsam da basıl yüklerim açıkçası onu da bilmiyorum.

Ekler

• IMG_6114.jpeg
    IMG_6114.jpeg
    1.2 MB · Hit: 52

Anpro

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Anpro

Rica ederim, üzüldüm çalışmamasına. Araştırdım dediğiniz imaj alma işini, android i fabrika ayarlarına döndürürken kullanılan boot.img varmış. Bunu cihazdan çıkarmak için çeşitli yollar var ama beni aştı. Root erişim lazım onu çözemedim. Bir de cihazı direk bilgisayara kablo ile baglamanın yolu var mı bilmiyorum, 2 tarafı erkek usb A kablo ile belki ama elimde yok. ADB programı ile wifi üzerinden root erişimini çözebilirsem boot.img ı çıkarabilirim. Ama bu img diğer cihaza kablosuz yüklenebilir mi emin değilim. Yükleme için root lamaya gerek yokmuş ama bootloader unlock etmek gerekiyormus filan. Android tecrubem pek yok acemisiyim ben de.

Youtube taki hy300 hard reset vidyosuna baktım da yorumlarda 2 tane dosya var. hangisini yuklediniz? Denemediyseniz digerini de deneyin.

T08_public_en_hyk_OTA_2023-06-02-1214.zip

HY300 固件 T08_public_en_hyk_OTA_2023-08-11-1500(1).zip

Anpro

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Anpro
Hocam cihazın hiçbir ayarıyla oynamadım. Aliexpresse ürünün değişimini veya kısmi para iadesi istediğimi söyledim onlarda üğrünü gönder paranı al şeklinde tam iade başlatmış maalesef

Evet tam karşıdan bakıyor hocam. Netliği ayarlıyorum fark etmiyor. Temizlemeyi de denerim inşallah son olarak

Standard ayarla denedim, daha cok belli oluyor beyazlardaki yansıma.
IMG_2042.jpeg
Bence cihazınızda sıra dışı bir şey yok. Brightness ı artırarak siyahları biraz aydınlatırsanız yansıma daha az belli oluyor. Daha önce gönderdigim görüntü ayarlarını deneyebilirsiniz.

Shockwave

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Yücelen
Rica ederim, üzüldüm çalışmamasına. Araştırdım dediğiniz imaj alma işini, android i fabrika ayarlarına döndürürken kullanılan boot.img varmış. Bunu cihazdan çıkarmak için çeşitli yollar var ama beni aştı. Root erişim lazım onu çözemedim. Bir de cihazı direk bilgisayara kablo ile baglamanın yolu var mı bilmiyorum, 2 tarafı erkek usb A kablo ile belki ama elimde yok. ADB programı ile wifi üzerinden root erişimini çözebilirsem boot.img ı çıkarabilirim. Ama bu img diğer cihaza kablosuz yüklenebilir mi emin değilim. Yükleme için root lamaya gerek yokmuş ama bootloader unlock etmek gerekiyormus filan. Android tecrubem pek yok acemisiyim ben de.

Youtube taki hy300 hard reset vidyosuna baktım da yorumlarda 2 tane dosya var. hangisini yuklediniz? Denemediyseniz digerini de deneyin.

Cihazda bootloader kilidi yok hocam. Standart basit bir android incelediğim kadarıyla. Magisk'in düz ve delta sürümü ile hata verdi. Teknik bir mount hatası verdi. Muhtemelen orangefox ile root edilebilir. Hafta sonu deneyeceğim.

Verdiğin rom dosyası içinden boot imajı basitçe çıkarılabilir ama arkadaşın sorununu tek başına çözmez diye düşünüyorum. Direkt romun flashlanması lazım olacak ama cihaza adb ile ulaşamadım.

Merhaba arkadaşlar.Sırf bu konuya cevap yazmak için üye oldum.

Ürünü 1800 TL ye Amazon’dan aldım. Kargo gümrük vs geçtik. Ama açtığımda cihaz smart projektör yazısında kaldı ve açılmadı. Satıcı ile görüştüm.Satıcı yazılım gönderdi.Ama bu seferde Amazon gelen yazılımı engelledi.Sonrasında ben youtubede resetleme buldum uyguladım.Ama bu defa da ekranın tam ortasında büyüyen bir siyah nokta çıktı.Fotoğrafları aşağıda var.Isıdan diye tahmin ettiğim için satıcıya tekrar yazdım. Satıcı da üzgün olduğunu üründe donanım arızası olduğunu ve bana ya ücret iadesi yada ürünün komple yenisinin gönderilmesini teklif etti.Bende yeni ürün gelmesini kabul ettim. Ürün şimdi yola çıkmış geliyor. (Özellikle ürünün sıkı paketlenmesini ve android sürümünün yüklü olmasının kontrol edilmesini bildirdim)
Elimdekini ne yapacağımı sordum.Bende kalmasını söyledi.Bende daldım tornavida ile.Sorun tahmin ettiğim gibi ısı kaynaklı. Cihazın içindeki fan çalışmıyor. Bu fanı nereden bulabiliriz ? En son muadil bir fan bulup koyacağım sanırım.
Hocam fanı takmadıysan tam ölçülerini verebilir misin?

Huseyinatik

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
304
İsim
Hüseyin Atik
Standard ayarla denedim, daha cok belli oluyor beyazlardaki yansıma.
Alıntıyı görüntüle
Bence cihazınızda sıra dışı bir şey yok. Brightness ı artırarak siyahları biraz aydınlatırsanız yansıma daha az belli oluyor. Daha önce gönderdigim görüntü ayarlarını deneyebilirsiniz.
Denerim hocam yani anladığım kadarıyla bu durum sizdeki cihazda da var. Ama bilemedim sanki beyaz metinlerde gölge baya var resimdeki gibi

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Oğuzhan TERLEMEZ

Hocam cihazın yazıımsal değil donanımsal olarak wifi modülünün arızalı olduğuna kanaat getirdik..
Üzerindeki wifi kartının bacakları temas etmiyor gibi görünüyordu. Isıtma yaparak bazakları oturtmaya çalıştık. Öndeki kapağı kaldırıp altındaki mini parçalara baktğımızda hepsinin kayma yaptığını farkettik.Yani wifi modülü arızalıydı. Eski bir tablet üzerinden aynı modülü çıkarıp taktık.Yine çalışmadı.

Ben rusların 4 pda sitesindeki en güncel yazılımı da buldum indirdim. cihazın açılışınde mercure yazıyor. Onda dahi okumadı cihaz modülü. Sonraya bıraktım artık. Ama usb to ethernet aparatı bağladığımda çalıştı. Otomatik dikey düzeltme ilk geldiğinde bende de çalışmıyordu. Şimdi çalışıyor. Bunun sebebini size söyleyim. Eğer cihazda screen zoom ayarı yaptıysanız bu özellik pasif oluyor.Screen zomu en sola alın.Yani full açık olsun. Sonra bakın düzelecektir.

Rusların sitesindeki güncel yazılım linki :

bu linkte de fan ölçüsü ve parçaların fotoğraflarını eleman koymuş. Çok açıklayıcı ve yarlı bilgiler veriyor. Ben buna göre söküp topladım cihazı. Ancak wifi modülü gördüğüm kadarıyla buradaki farklı. Bende bu tip 11 bacaklı kare wifi modülü arıyorum. Değişim için.

optimist

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet Mete
Merhabalar,
Bu konuyu bulduğuma çok sevindim.
Ben de Amazon üzerinden Çin'den HY300 almıştım ama cihaz açılmadı. Buradaki 2 kişide olduğu gibi "smart projector" yazısından sonra android ara yüzü tam gelecekken 1-2 salise içinde cihaz kapanıyordu. Cihazı çalıştırdığımda hiç fan sesi gelmemesinden dolayı fan sorunu olabilir diye şüphelenip cihazı açtım çalıştırdım baktım fan hiç dönmüyordu. Fanı tornavida yardımıyla sağa sola döndürmeyi denemedim, zorlanıyordu. Sanki bir yere sürtüyor gibiydi. Fanı sağa sola döndürüp biraz dürtünce fanda bir oturma sesi geldi ve fanı tornavidayla ittiğimde çok rahat dönmeye başladı.
Hadi cihazı hazır sökmüşken merceklerini de güzelce temizleyim dedim. Sonra cihazı topladım, çalıştırdığımda fan çalıştığı için android arayüzü de geldi. Yani cihaz çalıştı. Fan çalışmadığı için cihaz kendini korumaya alıp kapanıyormuş meğerse.
Ancak bir sorunum daha var öndeki merceği ve ara mercekleri ne kadar kontrol etsem de yanlara doğru ciddi bir netlik sorunu var. Ayrıca kenar düzeltmesi de yapmıyor.
Bu görüntü sorununu nasıl çözebilirim.

Şimdiden herkese teşekkürler.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Oğuzhan TERLEMEZ
Merhabalar,
Bu konuyu bulduğuma çok sevindim.
Ben de Amazon üzerinden Çin'den HY300 almıştım ama cihaz açılmadı. Buradaki 2 kişide olduğu gibi "smart projector" yazısından sonra android ara yüzü tam gelecekken 1-2 salise içinde cihaz kapanıyordu. Cihazı çalıştırdığımda hiç fan sesi gelmemesinden dolayı fan sorunu olabilir diye şüphelenip cihazı açtım çalıştırdım baktım fan hiç dönmüyordu. Fanı tornavida yardımıyla sağa sola döndürmeyi denemedim, zorlanıyordu. Sanki bir yere sürtüyor gibiydi. Fanı sağa sola döndürüp biraz dürtünce fanda bir oturma sesi geldi ve fanı tornavidayla ittiğimde çok rahat dönmeye başladı.
Hadi cihazı hazır sökmüşken merceklerini de güzelce temizleyim dedim. Sonra cihazı topladım, çalıştırdığımda fan çalıştığı için android arayüzü de geldi. Yani cihaz çalıştı. Fan çalışmadığı için cihaz kendini korumaya alıp kapanıyormuş meğerse.
Ancak bir sorunum daha var öndeki merceği ve ara mercekleri ne kadar kontrol etsem de yanlara doğru ciddi bir netlik sorunu var. Ayrıca kenar düzeltmesi de yapmıyor.
Bu görüntü sorununu nasıl çözebilirim.

Şimdiden herkese teşekkürler.
Aynı sorunu yaşamışız. Bende ortada başlayıp büyüyen bir kararma oluyordu. Sonra kesiliyordu güç cihaz kendini korumaya aldığı için.
Netlik sorunundan bende muzdaribim. Birde ben cihazın mercek vs temizlerken yönlerini karıştırdım. Sırasını değil. yönünü karıştırıdım. Acaba yön var mıydı ? (tırtırlı taraf ışığa bakacak yada tersi olacak gibi ?) Söken olursa buna dikkat edip yazabilir mi bana.)

Köşelerdeki netlik sorunu için bende çözüm arıyorum.

Top Bottom