Neler Yeni

HY300 - HY320 - HY350 Android Projeksiyon Yardımlaşma Modlama :)

optimist

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet Mete
Merhaba,
Merceklerin yön durumu var. 2 tane tırtıklı mercek var, Bunların tırtıklı kısmı ana mercek tarafına bakacak. Bir de düz cam gibi ancak verev bakınca bir yüzü aynalı gibi olan bir cam var, onda taraf yok sanırım, ben iki türlü de denedim görüntü aynıydı.
Ama şu netlik durumunu çözemezsem cihaz çöp :cry:
Köşelere yakın kısımlarda bozukluk olsa sineye çekeceğim de, orta da az bir bölüm dışında gerisi net değil.

Anpro

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Anpro
Otomatik dikey düzeltme ilk geldiğinde bende de çalışmıyordu. Şimdi çalışıyor. Bunun sebebini size söyleyim. Eğer cihazda screen zoom ayarı yaptıysanız bu özellik pasif oluyor.Screen zomu en sola alın.Yani full açık olsun. Sonra bakın düzelecektir.
Bende otomatik duzeltme zoom kullanırken de çalışıyor.
Ancak bir sorunum daha var öndeki merceği ve ara mercekleri ne kadar kontrol etsem de yanlara doğru ciddi bir netlik sorunu var. Ayrıca kenar düzeltmesi de yapmıyor.
Bu görüntü sorununu nasıl çözebilirim.
Netlik sorunu lensin kalitesi ile alakalı. Lensin kenarlarının çözünürlüğü kötü değil aslında ama ortası ile aynı mesafeye odaklamıyor lcd deki görüntüyü. Bu soruna Petzval alan eğriliği (field curvature)deniliyor. Daha uzaktan yansıttıgınızda alan derinligi, yani net olan mesafe aralığı, artacagı için daha homojen görüntü elde edersiniz. 1m den kullandıgımda cok daha kötü oluyor. Tam karşıdan yansıtmadığınızda uzak kenar zaten kötü. Cihazdaki zoom, optik degil dijital zoom oldugu icin kenarlardaki piksellere siyah veriyor aslında, bunu yaptıgınızda çözünürlük düşüyor ama lensin kenarları kullanılmadığı için görüntü daha homojen oluyor.

hy320 1080p, hy300 ün 2.25 katı piksel var. zoom yapsam bile hy300 den kaliteli oluyor. Köşeler de cabası. Ama benim de sorunum cihazlar sertifikalı olmadıgı icin netflix uygulamasında görüntü 480p. DRM info apk sıyla baktım, widevine l3 görünüyor. hd icin widevine l1 olması gerekiyormus. Netflix in android tv apk sını yüklemeye çalıştım ama başaramadım, mevcut apk yı ADB ile tam olarak kaldıramadım sanırım. Netflix, primevideo en azından 720p çalıstırabilecek bir yöntem bulabilirsek çok iyi olur.

Shockwave

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Yücelen
Aynı sorunu yaşamışız. Bende ortada başlayıp büyüyen bir kararma oluyordu. Sonra kesiliyordu güç cihaz kendini korumaya aldığı için.
Netlik sorunundan bende muzdaribim. Birde ben cihazın mercek vs temizlerken yönlerini karıştırdım. Sırasını değil. yönünü karıştırıdım. Acaba yön var mıydı ? (tırtırlı taraf ışığa bakacak yada tersi olacak gibi ?) Söken olursa buna dikkat edip yazabilir mi bana.)

Köşelerdeki netlik sorunu için bende çözüm arıyorum.
Köşe netliği kesinlikle düzelmiyor arkadaşlar boşa denemeyin. Lensler oldukça kalitesiz içinde baktığım kadarıyla. Ben söktüğümde lens yönlerine bakmadım ama aynı söktüğüm sırada taktım, tine aynı köşe netliği sorunlu. Ben elime almışken devrelere soğuk lehim yaptım ve besleme kondansatörü daha kalitelisiyle değiştirdim. Fanı da yağladım, sesi bir miktar azaldı. Yapılacak başka bir şey olduğunu düşünmüyorum bu cihaza.

optimist

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet Mete
Köşe netliği kesinlikle düzelmiyor arkadaşlar boşa denemeyin. Lensler oldukça kalitesiz içinde baktığım kadarıyla. Ben söktüğümde lens yönlerine bakmadım ama aynı söktüğüm sırada taktım, tine aynı köşe netliği sorunlu. Ben elime almışken devrelere soğuk lehim yaptım ve besleme kondansatörü daha kalitelisiyle değiştirdim. Fanı da yağladım, sesi bir miktar azaldı. Yapılacak başka bir şey olduğunu düşünmüyorum bu cihaza.
Aynı cihazı alıp da net görüntü alanlar olmasa uğraşmayacağım, bugün de biraz uğraşacağım, düzelmezse çöp 😠

optimist

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet Mete
Benim gibi netlik sorunu yaşayıp da sonucu bekleyenler için; maalesef düzelmedi çöp :mad:

tolga_A

80+
Benim gibi netlik sorunu yaşayıp da sonucu bekleyenler için; maalesef düzelmedi çöp :mad:
hocam bir örnek resim koyarmısınız rica etsem. Karşılaştırma için.Mesela aşağıda karanlıkta çekilmiş görüntü resmi var.Custom ayarlı.Başka bir ayarı yok.2,5-3m uzaklık.Sizde custom ayarlayıp bir görüntü paylaşırsanız karanlıkta karşılaştırma yapma şansımız olur.3-4 metre üzerinde zaten dağılmalar yaşanır köşelerde ,ışığın odak noktasından uzaklaştığı bölgelerde...

Ekler

• 1708877641302.jpg
    1708877641302.jpg
    2.3 MB · Hit: 75

optimist

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet Mete
hocam bir örnek resim koyarmısınız rica etsem. Karşılaştırma için.Mesela aşağıda karanlıkta çekilmiş görüntü resmi var.Custom ayarlı.Başka bir ayarı yok.2,5-3m uzaklık.Sizde custom ayarlayıp bir görüntü paylaşırsanız karanlıkta karşılaştırma yapma şansımız olur.3-4 metre üzerinde zaten dağılmalar yaşanır köşelerde ,ışığın odak noktasından uzaklaştığı bölgelerde...
Bu hafta sonu koyamayabilirim, biraz yoğun olacağım.
Şöyle söyleyeyim, ilk açılışta gelen menü arayüzünde bir seçeneğe girdiğinizde sağ tarafta açılan seçeneklerini bile okumak zor.

Shockwave

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Yücelen

Beklenti seviyeni bilmiyorum ama bu fiyata bana gayet yeterli geldi. fiyata göre içinde üst veya orta segment malzeme görebileceğimi sanmıyordum, öyle de oldu.

yec44

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
yunus emre
Bugün film izlerken cloudsteamda telefon geldi. 10 yi aşkın konuştum cihaz kapandı. Power tuşuna basınca açıldı kaldığı yerden devam uyku moduna almış gibiydi. Aşırı güzel oldu bu.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Oğuzhan TERLEMEZ
3-4 metreden görüntü böyle.Mercek tekerini sola çevirince sol üst köşe.Sağa çevirince sağ alt köşe bozuluyor. Ortada net bir alan buldum.Bence görüntü gayet yeterli seviyede.(Bu fiyat için)

Renk ayarındaki ayar ölçüleri olan varsa yazabilir mi ? Kaç yapalım.

Benim cihazın kendi WiFi ve blueetoth pert çakışmıyor.WiFi modülünü de daha bulamadım. HDmi den stick bağlıyorum.

Satıcı yeni ürünü yollamıştı.
Pazartesi elimde olacak bakalım.O nasıl olacak.
e12159bf-c11c-4697-a6d3-5f657180c66a.jpeg

BlueLabels

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
976
İsim
Kaira Bilgic
Sizce bu projeksiyonlar mı yoksa televizyon mu daha iyi olur?

merdin34

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Siraç Yeşilmen
Selamlar. Hy320 bugun elime ulastı. İlk izlenimim cihaz gayet basarılı. Sanırım arayuz hy300 ile tamamen aynı. Youtube ve netflix uygulamaları direk çalıştı.
Bugun hava bulutluydu ama advanced ayarlara girip parlaklıgı 50 den 75 e cıkardıgımda bol ısık alan salonda perdeler tamamen açıkken bile izlenebilecek seviyede.
Fan gürültüsü var ama cihazın ön tarafı gayet serin, arka taraf biraz sıcaktı.
Tamamen beyaz görüntü yansıttıgımda icinde tozlar olduğu görülüyor.
Tripoda ihtiyac olmadan kullanılabilmesi çok güzel. Her açıdan istediginiz yere koyup izleyebilirsiniz. Yatak kenarı komidinden 250cm uzaklıktaki duvara, görüntünün ortasının 1m yanından capraz ve yukarıya dogru yansıtıp keystone ayarlarını elle yaparak 240cm genisliginde görüntü elde ettim. Bu sekilde kullanınca bariz netlik problemi oluyor ama ekstrem bir senaryo, izlenebilir yine de.
Hocam Merhabalar. Bende hy320 almak istiyorum. Ne kadara satın aldınız, gümrük vergisi ne kadar ödediniz bunları paylaşabilir misiniz? . Bir de cihazda memnun olmadığınız bir özellikle varsa paylaşabilir misiniz ? Teşekkür ederim.

tolga_A

80+
3-4 metreden görüntü böyle.Mercek tekerini sola çevirince sol üst köşe.Sağa çevirince sağ alt köşe bozuluyor. Ortada net bir alan buldum.Bence görüntü gayet yeterli seviyede.(Bu fiyat için)

Renk ayarındaki ayar ölçüleri olan varsa yazabilir mi ? Kaç yapalım.

Benim cihazın kendi WiFi ve blueetoth pert çakışmıyor.WiFi modülünü de daha bulamadım. HDmi den stick bağlıyorum.

Satıcı yeni ürünü yollamıştı.
Pazartesi elimde olacak bakalım.O nasıl olacak.Alıntıyı görüntüle
üstad görüntü bu uzaklıktan gayet iyi.Sanırım parlaklık çok fazla.Yandaki beyaz alanlar bende parlaklık artışı yaptığımda ortaya çıkmıştı.Yada otomatik düzeltme değilde manule kullanıyorsan beyaz bölümler oluşuyor.wifi ve bluetooth da hemen bağlanmamıştı bende biraz uğraştırmışlardı.Ama bağlandılar...Hatta fiber modem dışında Dağıtıcı 2.modemede bağladım.Yeni gelende inşallah sorun olmaz.Keyfine bakarsın ...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sizce bu projeksiyonlar mı yoksa televizyon mu daha iyi olur?
Düşüncene ,keyfine,kullanım şekline,göz zevkine ve daha bir çok şeye göre değişiklik gösterir bu seçim.4k tv ile karşılaştıramazsın belki ama iyi bir ayarla ve sesle büyük ekranda maç keyfide süper olur...veya güzel bir filmi izlemek...

Top Bottom