Neler Yeni

Hz. Muhammed'in peygamberlik iddiası doğru mudur?

Ryzhem

80+ Gold
En İyi Cevap
1
mantikliymis la niye etmemis
image.png

İrade.

Shaco

80+ Bronze
Arkadaşlar isteyen istediği şeye inanabilir ve tapabilir.Düşüncemizi düzgünce ifade ettikten sonra ortada bir sorun görmüyorum fakat düşünce ve inanç özgürlüğüne dayalı bir toplum olsun istiyorsak herkes kendince inancına uygun yaşayıp diğerlerine saygı duymak zorunda. Bugün karşınızda ki kişiye yaptığınız davranış yarın sizin karşınıza çıkabilir.İnanın veya inanmayın söylediklerim herkes için geçerli.

Dip not : Bu arada bende Rabadon'a tapıyorum.

Raichu93

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
359
İsim
Atakan AKKUŞ
İlgilendiği Kategoriler
Age of Empires 1-2-3-4 ve Age of Mytholgy serileri.
Instagram
legendeliteteacher05
Yaşadığım yerde her dinden ve mezhepten insan var bu inanç meselesi yanlış ya da doğru saygı duymalıyız sevmesekte ayrıca yorum farklılığı her zaman olacak ...

naberr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
352
İsim
naber
Cahil diyenler neden dogrusunu anlatmiyorlarda sadece hakaret ediyorlar anlamadim
çünkü hiç biri kuranı tam olarak okumamış okusa bile anlamazlar hadislri de okumaları lazım. kafa yormadan aileden gelen bilgileri doğru kabul ediyorlar halbuki biraz akıl yorsalar ayetler sadece araplara hitap ettiğini görürler bu devre hitap eden ayet çok az samanda iğne çöpü bulup ayetleri günümüze uyarlamaya çalışıyorlar şimdi söylesen hz osman kuran yaktı bir çok mushaf yaktı desen hiçbiri bu konuy hakkında bilgisi yoktur

Fireable

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
692
İsim
Alper Parlak
Tamam 16 Yaşındaki Ergen Kardeşim OPDFHKODFHKOPDD Din değiştirmek moda olmuş siz bu kafayla anca üsküdarı geçersiniz:ROFLMAO: bari tek bir dinde kalın ateistsen ateistim de agnostiksen agnostik 1 hafta sonra da ateist olursun sen şimdi xD
Katılıyorum. Sırf din değiştirmek moda oldu diye din değiştiren birçok insan var. Akla mantığa sığdıramıyorum.

ForgettaShow

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
536
İsim
Forget
Tamam 16 Yaşındaki Ergen Kardeşim OPDFHKODFHKOPDD Din değiştirmek moda olmuş siz bu kafayla anca üsküdarı geçersiniz:ROFLMAO: bari tek bir dinde kalın ateistsen ateistim de agnostiksen agnostik 1 hafta sonra da ateist olursun sen şimdi xD
2 yıldır agnostiğim. Tamamen zihniyetine veriyorum, özelden yazmak istersen ferhatt4503 Instagram adresim, yaz tartışalım. Müslüman olmayan herkes ergen veya başka bir şey olmuyor. Saygı duymuyorsunuz sonra dinimize saygı duymuyorlar diye ağlıyorsunuz. Ezik herif.

ForgettaShow

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
536
İsim
Forget
Katılıyorum. Sırf din değiştirmek moda oldu diye din değiştiren birçok insan var. Akla mantığa sığdıramıyorum.
Sırf din değiştirmek için değil ki? Araştırma yaptım, en mantıklı olan düşünceye sığındım neye göre böyle söylüyorsunuz ki? Mantık kurun biraz, tanımıyorsunuz bile beni.

Ryzhem

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Hak veriyorum

r4NG3r

80+ Silver
Sırf din değiştirmek için değil ki? Araştırma yaptım, en mantıklı olan düşünceye sığındım neye göre böyle söylüyorsunuz ki? Mantık kurun biraz, tanımıyorsunuz bile beni.
Kendilerinin bir fikri yok.Neden neye inandiklarini bilmiyorlar çevreden neyi gordulerse onu benimsiyorlar,o yuzden herkesi oyle saniyorlar

Hidro Dinamik

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Öncelikle belirtmeliyim ki her inanca ve inançsızlığa saygılıyım. Herkesin doğrusu kendine diye bir söz var. Özellikle inanç için cuk diye yerine oturduğunu düşünüyorum.

Mesajlara baktığım zaman zaten kimin neye inandığı veya inanmak istediği ortada. Araştırarak kendine bir şeyleri kanıtlamışsın ama konuyu açıp tasdik edilip daha çok bilgi edinmek mi istiyorsun yoksa biraz tartışma çıkarmak mı? Emin olamadım. 🤔

naberr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
352
İsim
naber
Kur'an'da ki çelişkiler konusunda:

***1 -Allah merhametli mi? a) Evet (Kuran 1:1, 1:3, 2:163, 2:37...) b) Hayır (Kuran 2:7, 4:56, 5:33, 7:50, 4:168-169)***

1- Fatiha Suresi 1. Ayet: Rahman ve rahim olan Allah’ın adıyla. (rahman: en uzak geçmişe doğru yaratılmışlara sonsuz ve sınırsız lütuf, ihsan, rahmet bahşeden Rahim: çok merhametli, rahmeti bol) Fatiha Suresi 3.Ayet Rahman ve rahim

Çokça örnek verilebilir. Sonuç olarak allah merhametlidir anlamı çıkar.

b) Hayır: Bakara Suresi 7. Ayet: Allah onların kalplerini ve kulaklarını mühürlemiştir, gözlerinde de kalın bir perde bulunmaktadır ve onlar için büyük bir azap vardır.

Belirtmek gerekir ki Allah hiçbir işi adaletsiz ve lüzumsuz yapmaz. Bu ayetten de Allah’ın inkarcıları hak etmedikleri halde mühürlemesi anlamını çıkarmamalıyız. Allah elbette hak ettikleri için mühürlemiştir onları. Kurandan da bu sonucu çıkarabileceğimiz Nisa 155. Ayet var: Sözlerinden dönmeleri, Allah’ın ayetlerini inkar etmeleri, haksız yere peygamberi öldürmeleri ve “Kalplerimiz kılıflanmıştır” demeleri sebebiyle… Dahası inkarları sebebiyle Allah o kalpler üzerine mühür vurmuştur. Pek azı müstesna artık iman etmezler. Bu ayetten anlayabileceğimiz üzere Allah hiçbir insanı sebepsiz yere mühürlemez. Ayriyeten ayetin sonunda da belirtilmiştir ki “pek azı müstesna artık iman etmezler”. Bundan da anlayabiliriz ki bu mühür kırılabilir.

r.r.
allah merhametli mi cevap kısmen olabilir en fazla evet olamaz. bu kadar çocuk ölümünü görüp bu kadar haksızlığı görüp öylece izleyebiliyorsa bu onun psikolojisini yok ettiğini yani ölüm ona basit bir şey gibi geldiğini gösterir ek olarak dünyada olan tüm kötülüklerden aslında tanrının da suç payı vardır kabul etmez o ayrı mesele bu durum felsefeye girer. ek olarak tanrı merhametliyse neden tapmayanları sınırsız cehennemle tehdit ediyor sence mantıklı mı? ben bile bahsedilen tanrıdan daha merhametli olarak görüyorum kendi mi ?

Top Bottom