Neler Yeni

Hz. Muhammed'in peygamberlik iddiası doğru mudur?

DejavuKing

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
500
İsim
Furkan Emre Asım
bir müslümanı neden seviyorsun peki çocuklara tecavüz eden hocalar haberlere çıkmadı mı ? asıl olan insanlık değil midir yoksa müslümanım deyip her haltı yiyenleri mi seviyorsun sayıyorsun. her insan hata yapabilir ama insan olduğu için sevilmeli biri din için değil
İşte bu yüzden İslam kusursuz, müslümanlar değil.

Dahası  
Reaksiyon skoru
149
İsim
Hüseyin Ege Karakışla
Sadece mealini okursan böyle konu açarsın.z

ForgettaShow

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
536
İsim
Forget
Saygı öyle basit bir şey değil aynı zamanda sevmek demek ben bir kafire neden seveyimki?
Kişiyi sevmek zorunda değilsin ama düşüncesine saygı duymak zorundasın. Duymuyorsan karşındakinin saygı duymasını bekleme. Ben düşüncesel olarak cahilsem sen bin katı cahilsin be kardeşim. Beni tanımadan neye göre yargılayıp laf atıyorsun?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çoğu kişi dedim orda zaten her değiştiren demedim.
teşekkürler

Ryzhem

80+ Gold
En İyi Cevap
1
bir müslümanı neden seviyorsun peki çocuklara tecavüz eden hocalar haberlere çıkmadı mı ? asıl olan insanlık değil midir yoksa müslümanım deyip her haltı yiyenleri mi seviyorsun sayıyorsun. her insan hata yapabilir ama insan olduğu için sevilmeli biri din için değil
Ben onları seviyorum diye bir şey diyormuyum? Müslümanım diyip her işi yapanı yüzlerce kişi gördüm ve iğrenerek bakıyorum kişiye göre değişir Bir müslümanla bir kafir arkadaş olabilirmi bilmiyorum birsürü kaynak var ve birisi evet derken birisi hayır diyor. Benim düşünceme göre kişi müslüman olmadığını öğrenince ondan soğuyorum karar verdim ve onunla arkadaş olmayacağım bu benim huyum

kadiks

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,222
İsim
Kadir Bey
Bi ufak saldım bu konuya.
Sonuç olarak sana akıl verilmiş, araştır ve öğren diye. Kullanabilirsin.

Ryzhem

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Kişiyi sevmek zorunda değilsin ama düşüncesine saygı duymak zorundasın. Duymuyorsan karşındakinin saygı duymasını bekleme. Ben düşüncesel olarak cahilsem sen bin katı cahilsin be kardeşim. Beni tanımadan neye göre yargılayıp laf atıyorsun?
Mesaj otomatik birleştirildi:

teşekkürler
Her düşünceye, kişiye saygı göster demeyi bırakın arkadaşlar herşeye saygı duyamazsın bu hayatta o zaman eşcinselede saygı duyacaksın teröriste Pedofilede saygı duyacaksın olmaz öyle

muallim

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Samet Kazanlı
Mekkede yasayan insanlar putperestti. Ateist değildi. Yani bir yaraticiya inaniyorlardi ama ona ulasmak icin araci olarak put kullanıyorlardı. O yüzden yaptıkları davranış şirk yapanlara ise müşrik deniliyordu. Peygamberin babasinin adı Abdullah evet ama buradaki Allahın kulu manası bir putun degil inandıkları yaraticinin ismi, onlarda Allah bizde Tanrı isim olarak put ayri yaratıcı ayri.

ForgettaShow

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
536
İsim
Forget
Her düşünceye, kişiye saygı göster demeyi bırakın arkadaşlar herşeye saygı duyamazsın bu hayatta o zaman eşcinselede saygı duyacaksın teröriste Pedofilede saygı duyacaksın olmaz öyle
Tamam saygı duymadın diyelim. Beni tanımadan etmeden eleştirmeniz hoş bir şey mi kardeşim?

Not: LGBT, Terör'e falan zaten saygı duymayın :D

naberr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
352
İsim
naber
Başlığı açan arkadaş, sana cevap vericem ama o kadar mantık hatan o kadar sorun var kı hangisinden başlasam ya da değer mi bilmiyorum. En başında söyleyeceğim şey; dini, internetteki tarih sayfalarından öğrenmenin, doğru bilgiye ulaşmakta dogru bir yöntem olmayacağıdır. Çünkü ortalıkta yalan yanlış bilgiler ya da kaynagi olmayan bir takim dedikodular video icinde bulunabilir. Yazındaki en büyük mantik hatası ise Kuranın kime ait olduğu ile ilgili. Kuran Allahın sözüdür. Peygamberin vazifesi onu iletmektir. Ama peygamberde bizim gibi insanlar içinden seçildiği için günlük hayatları vardir. Yer icer pazarda dolaşır uyur. Kuranda cehennemden bahseden peygamber degil Allahtır. Tahrim süresinde emnihayetinde bir insan olan peygambere ve eşlerine uyari bulunmaktadır. Kuranda bu gibi uyarilarin bazi insanlara da yapıldığı ayetler mevcuttur. Bu kuranin eksikliğini ya da peygamberin sözleri olduğunu göstermez. Son söyleyeceğim ise Kurani okumak üzerine. Kuranin aciklamasina biz meal diyoruz sen bugün internete bi ayet anlami yazdığında karşına cikan mealdir. Meal ise kuranin eksik tercümesi olarak adlandirilir. Daha detaylı anlami icin tefsire basvurmak gerekir. Çünkü ayetlerin iniş sebebi ve devami baska bi surenin baska bi ayetinde olabiliyor buda kuranin parca parca 23 sene de inmesinden kaynaklaniyor. Selamlar
araştırma yaptığımda ayet + hadis bakıyorum aslında ve kaynaklarıyla dini anlatan youtube kanallarına bakıyorum tamamen kaynaklı (din ve mitoloji, turan dursun üniversitesi) kaynaklarıyla bilgi veriyor bende hadisleri doğrulamak için googleden bakıyorum ve gerçekten doğru. kuranda konuşan kişinin allah olmadığını düşünüyorum hadislerlede birleştirince gerçektende bir insan yazması olduğu gayet net çıkıyor fikrimce örnek olarak yıldırım verdim 7 ayette benzer. kısas arap geleneğinde eski dönem olan şey. ellerin kesilmesi ayeti de insan yazması gibi öyle geleceği v her şeyi bilen bir tanrı yazmasına hiç benzetemedim açıkçası

Ryzhem

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Tamam saygı duymadın diyelim. Beni tanımadan etmeden eleştirmeniz hoş bir şey mi kardeşim?

Not: LGBT, Terör'e falan zaten saygı duymayın :D
Dünyanın en iyi insan bile olsan sırf agnostik olduğun için sert davranırım ben kardeşim

DejavuKing

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
500
İsim
Furkan Emre Asım
araştırma yaptığımda ayet + hadis bakıyorum aslında ve kaynaklarıyla dini anlatan youtube kanallarına bakıyorum tamamen kaynaklı (din ve mitoloji, turan dursun üniversitesi) kaynaklarıyla bilgi veriyor bende hadisleri doğrulamak için googleden bakıyorum ve gerçekten doğru. kuranda konuşan kişinin allah olmadığını düşünüyorum hadislerlede birleştirince gerçektende bir insan yazması olduğu gayet net çıkıyor fikrimce örnek olarak yıldırım verdim 7 ayette benzer. kısas arap geleneğinde eski dönem olan şey. ellerin kesilmesi ayeti de insan yazması gibi öyle geleceği v her şeyi bilen bir tanrı yazmasına hiç benzetemedim açıkçası
Yine Biz, [size] içinde hem çok korkunç bir güç hem de insanlar için birçok yarar bulunan demiri indirdik

Demiri indirdik diyor Kuran'da. Bunu bir insan nasıl yazmış olabilir, demirin dünyaya düştüğünü mu gördü? 1400 yil sonra bilimin demirin yerin altında oluşmadığını, uzaydan geldiğini kesfettigi halde. Bunun gibi bir sürü ayet var.

ForgettaShow

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
536
İsim
Forget
Dünyanın en iyi insan bile olsan sırf agnostik olduğun için sert davranırım ben kardeşim
Tamam o halde. Umarım karşılaşmayız. Senin için her hafta din veya düşünce değiştiren ergen birisi olayım. İyi akşamlar.

Ryzhem

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Top Bottom