Neler Yeni

Çözüldü✓ İşlemci Neredeyse 100 Derece?

Opehlia

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
228
İsim
deniz asik
The Forest oynayalım dedik i511400F işlemcim var stok soğutuculu Msi Afterburner'la baktığımda neredeyse 100 derece hatta 100 derecede oldu anlık sonra indi tekrar. Oyunda her şeyi fulle aldım 88-90 arasında geziniyor işlemci sıcaklığı. Bunu nasıl düşürücem ya bi ayarı falan yok mu? Menüde ne güzel ekran kartı %99 kullanıyordu işlemci %6 civarı falan. Oyunda coştu işlemci.. RX 6600 ekran kartım var.

Bukr3j

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
262
İsim
Ayberk SOKUL
The Forest oynayalım dedik i511400F işlemcim var stok soğutuculu Msi Afterburner'la baktığımda neredeyse 100 derece hatta 100 derecede oldu anlık sonra indi tekrar. Oyunda her şeyi fulle aldım 88-90 arasında geziniyor işlemci sıcaklığı. Bunu nasıl düşürücem ya bi ayarı falan yok mu? Menüde ne güzel ekran kartı %99 kullanıyordu işlemci %6 civarı falan. Oyunda coştu işlemci.. RX 6600 ekran kartım var.
İşlemcini kaç senedir kullanıyorsun, daha doğrusu termal macununu en son ne zaman değiştirdin?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Termal macunu hiç değiştirmediysen değiştir, sıcaklığın bir nebze düşmesi lazım.

Opehlia

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
228
İsim
deniz asik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İşlemcini kaç senedir kullanıyorsun, daha doğrusu termal macununu en son ne zaman değiştirdin?

Termal macunu hiç değiştirmediysen değiştir, sıcaklığın bir nebze düşmesi lazım.
1 aylık sistem. Stok fanın altındaki macunu kullandım.

Ruddinex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Ahmet Alp Köseoğlu
İlgilendiği Kategoriler
Teknik, Yazılım, Kodlama
Instagram
@ahmetalpkoseoglu
Twitter
KoseogluFPV
Discord
AslanAkbey#1000
Reddit
@TheKoseoglu
diğer arkadaşlar daha iyi anlar ben pek anlamam ama darboğaz olabilir çok yüksek bir oyunda full grafik çünkü. İntelde benim gözlemlediğim bu olay daha çok. Stok fanı daha iyi bir fanla değiştirmek ya da kasaya egzoz fanı dışında havayı içeri alan fanlar eklemek, termal macunu daha iyi bir macunla yenilemek, ve ya bütçe sorunu yoksa sıvı soğutma almak mantıklı olacaktır. Ekstradan sistemin olduğu odanın da sıcaklığını iyi ayarlayın etkiliyor.

Opehlia

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
228
İsim
deniz asik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hmmm... Stok fandan kaynaklı. 90 derece bir sıcaklık aslında gayet normal bence :)
Hocam 100 gördü anlık oyunda uçak kısmında :)

diğer arkadaşlar daha iyi anlar ben pek anlamam ama darboğaz olabilir çok yüksek bir oyunda full grafik çünkü. İntelde benim gözlemlediğim bu olay daha çok. Stok fanı daha iyi bir fanla değiştirmek ya da kasaya egzoz fanı dışında havayı içeri alan fanlar eklemek, termal macunu daha iyi bir macunla yenilemek, ve ya bütçe sorunu yoksa sıvı soğutma almak mantıklı olacaktır. Ekstradan sistemin olduğu odanın da sıcaklığını iyi ayarlayın etkiliyor.
Hocam ekran kartım iyi işlemcim de besliyor darboğazlık bi olay yok ya.

Ruddinex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Ahmet Alp Köseoğlu
İlgilendiği Kategoriler
Teknik, Yazılım, Kodlama
Instagram
@ahmetalpkoseoglu
Twitter
KoseogluFPV
Discord
AslanAkbey#1000
Reddit
@TheKoseoglu
Hocam 100 gördü anlık oyunda uçak kısmında :)

Hocam ekran kartım iyi işlemcim de besliyor darboğazlık bi olay yok ya.
soğutmanız nasıl ?

-TheLosT

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
414
Bilmem ki neredeyim, belki de gördüğün her yerde ?
İsim
Tony Montana
Stok fan olduğundan dolayı işlemcin ısınıyor. Termal macununda bir problem olacağını sanmıyorum ki zaten 1 aylık bir sistem. İşlemci soğutucunu değiştirmediğin sürece veya işlemcine undervolt diyorlardı sanırsam ondan yapmadığın sürece değerler bu şekilde devam eder. Ben de aynı sorunu yaşıyordum imzamdaki sistemde MSI Mag Coreliquid 240 MM alana kadar yaşamaya devam ettim. 90-98 derecelerde geziniyordu sıcaklığı işlemcimin ve kafayı yemek üzereydim.

edemir845

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
Emir Demir
geçici olarak biostan işlemci fanını her derecede 100 kullanılacak şekilde yapıp dener misiniz
aklına yatan bir kule tipi soğutucu ile de rahat kullanırsın zaten ilerde ben de aynı işlemciyi kullanıyorum valorantta 90 görüyordum

-TheLosT

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
414
Bilmem ki neredeyim, belki de gördüğün her yerde ?
İsim
Tony Montana

Ruddinex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Ahmet Alp Köseoğlu
İlgilendiği Kategoriler
Teknik, Yazılım, Kodlama
Instagram
@ahmetalpkoseoglu
Twitter
KoseogluFPV
Discord
AslanAkbey#1000
Reddit
@TheKoseoglu
Hmmm... Stok fandan kaynaklı. 90 derece bir sıcaklık aslında gayet normal bence :)
işlemcini 1-2 gün 90 derecede çalıştır. Sonra fanı ya da soğutucuyu çıkar anakarttan bak işlemcine. Aaaaaa işlemci yok. Sadece soket duruyor.

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,918
İsim
Hasan
Yeni bir soğutucu alıncaya kadar bios ayarlarından intel turbo boos ayarını kapat.

Top Bottom