Neler Yeni

İ3 10100f den i3 12100f geçmek mantıklı mı?

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,364
İsim
Hacı
Mantıklı.

Ricciardo

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,840
İsim
Mehmet
ben i3 12100f rtx 3050 kullanıyorum performası iyi değil. ara sıra fps drop atıyor gpu da yatıyor bildiğin
Hocam 2060 ile kullanıyorum drop yok, senin sistemde bir sorun mevcut muhtemelen. Biosta ram hızlarını ayarladın mı, ben başta onu unutmuştum drop yiyordum arada.
Bütçe meselesi, 14. nesili bekleyip bütçene göre bakabilirsin

invy

80+ Bronze
Hocam 2060 ile kullanıyorum drop yok, senin sistemde bir sorun mevcut muhtemelen. Biosta ram hızlarını ayarladın mı, ben başta onu unutmuştum drop yiyordum arada.
hocam denemediğim hiç bir şey kalmadı anlamadıgım şekilde sistemdede sorun yok bir sürüde konu açtım hatta sistem ilk geldiğinde darboğaz oluyordu şuanda fortniteda dx12 ye çeksem cpu 100 kullanıyor anakartım güncel cpu chipsetleri yüklü şuan nvidia denetim masasından GPU yu kaliteye çekip biraz yük bindirdim daha iyi gibi ama sonuç aynı :(

EOSEXE

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
veli cem

invy

80+ Bronze
m2 ssd dede problem yok testini yaptım sadece oyunlara girdiğimde yerler çok geç yükleniyor

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,333
İsim
Hasan Ali
hocam denemediğim hiç bir şey kalmadı anlamadıgım şekilde sistemdede sorun yok bir sürüde konu açtım hatta sistem ilk geldiğinde darboğaz oluyordu şuanda fortniteda dx12 ye çeksem cpu 100 kullanıyor anakartım güncel cpu chipsetleri yüklü şuan nvidia denetim masasından GPU yu kaliteye çekip biraz yük bindirdim daha iyi gibi ama sonuç aynı :(
Bnde masaustunde bile kasma oluyordu calistira MS config yazıp hizmetlerde Microsoft hizmetlerini göstermeye tıklayıp hepsini kapattım (sana gerekli olanlarin kapatma) çok fark ettirdi şuan sorunsuz

• Beğen
Reaksiyonlar: invy

Ricciardo

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,840
İsim
Mehmet
m2 ssd dede problem yok testini yaptım sadece oyunlara girdiğimde yerler çok geç yükleniyor
Hocam drop işlemci kaynaklıysa, eminseniz işlemciyi başka sistemde test edin. Devam ediyorsa garantiye başvurun çünkü o işlemci o ekran kartını besler

invy

80+ Bronze
Hocam drop işlemci kaynaklıysa, eminseniz işlemciyi başka sistemde test edin. Devam ediyorsa garantiye başvurun çünkü o işlemci o ekran kartını besler
Baska sistemde test edicek imkan yok işlemciyi de tekli ve çoklu çekirdekte test ettim yaklaşık 500 700 puan aşağısı çıkmıştı sorun yok gibi zaten değişik bişey 1 sn lik drop atıyor sonra gpu yu beslemeye devam ediyor kullanımlarda sıkıntı olmuyor anlık düşüşler drop oluyor gpu da furmark testinde sıkıntı çıkarmıyor ısınmıyor da zaten hiç bişey bir sorun olmadığı halde drop oluyor

Son düzenleme:

invy

80+ Bronze
Ve YouTube dan testlere baktığımda çoğu kişi benle aynı sorunu yaşıyor videoda drop yiyor

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,146
İsim
Selim
Ve YouTube dan testlere baktığımda çoğu kişi benle aynı sorunu yaşıyor videoda drop yiyor
İ3 10100f rx6700xt kullanıyorum ve hiç bir oyunda drop yemedim 👍 sizin sistemde problem var muhtemelen ya da genel olarak bir şeyler yanlış.

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,354
İsim
Yusuf
İ3 10100f kullanıyorum anakartım H510M-D

İ3 12100f geçmek mantıklı mı anakartımı değiştireceğim H610 alınır mı??
bence platform değişikliği daha mantıklı olabilir. çünkü anakartın destek vermeyeceği için hertürlü anakart alacaksın. oynaıdğın oyunlarda amd tarafı intelin giriş segmentine göre daha güçlü kalıyor.

Top Bottom