Neler Yeni

i5 11400F Isınma Sorunu ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Arif
Beyler yeni bir sistem topladım ıslemcı cok ısınıyor bostayken bıle 80 90 derecelere cıkıyor resımde gozuken degerler sızce normalmı yoksa bır anormallık varmı yardımcı olursanız sevınırım

islemcı fanı stok fan

Intel Core i5-11400F 2.60GHz 6 Çekirdek

GIGABYTE B560M DS3H V2 5333MHz DDR4 Soket 1200 M.2 DP HDM

Asus Radeon RX 6600 Dual 8G 8GB GDDR6 128 Bit Ekran Kartı

500w guc kaynagı var sıstemde

Ekler

• ss.jpg
    ss.jpg
    385.6 KB · Hit: 32

FORİ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
552
İsim
Eray İstanbul
Steam
FORİ
Discord
FORİ
Beyler yeni bir sistem topladım ıslemcı cok ısınıyor bostayken bıle 80 90 derecelere cıkıyor resımde gozuken degerler sızce normalmı yoksa bır anormallık varmı yardımcı olursanız sevınırım

islemcı fanı stok fan

Intel Core i5-11400F 2.60GHz 6 Çekirdek

GIGABYTE B560M DS3H V2 5333MHz DDR4 Soket 1200 M.2 DP HDM

Asus Radeon RX 6600 Dual 8G 8GB GDDR6 128 Bit Ekran Kartı

500w guc kaynagı var sıstemde
Kanka termal macun sürmeyi falan unutmadın değilmi? İşlemci ile soğutucu birbirlerine değiyormu kontrol etsene. Bir de bilgisayarı daha fazla çalıştırma, işlemciyi yakabilirsin. Dediklerimi bir kontrol edermisin. Eğer işe hakimsen ve dediğim şeyler hakaret gibi geliyorsa özür dilerim, bilmeyen biri olduğunu farz ediyorum.

aeaeae

80+
intelin bu jenerasyonunun bütün soc'larının termal başarımı ortalamanın altında, sen termal macınını sür yeter. eğer lol, valorant gibi cpu bazlı oyunlarda throttle yiyorsan ya soğutucu alacaksın ya da undervolt yapacaksın. önerim kaliteli bir soğutucu kullanıp işlemcini tam gücünde kullanman yönünde.

PurpleWebb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
610
İsim
Deniz Duran
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Oyunları, Bilgisayar Donanımları, Yazılım-Programlama, Kitap Okumak vs.
Anormal bir durum. Stok soğutucuyla bile bu kadar ısınmaması lazım.
Soğutucuyu tam montajlamamış olabilirler. Onu bi tekrar kontrol et derim.

{Kai}

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
138
İsim
Göktan Çelik
Montajda veya termal macun sürümünde sıkıntı olmuştur diye düşünüyorum çünkü stok soğutucu i5 11400f e yetiyor normalde

FORİ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
552
İsim
Eray İstanbul
Steam
FORİ
Discord
FORİ
intelin bu jenerasyonunun bütün soc'larının termal başarımı ortalamanın altında, sen termal macınını sür yeter. eğer lol, valorant gibi cpu bazlı oyunlarda throttle yiyorsan ya soğutucu alacaksın ya da undervolt yapacaksın. önerim kaliteli bir soğutucu kullanıp işlemcini tam gücünde kullanman yönünde.
Anormal bir durum. Stok soğutucuyla bile bu kadar ısınmaması lazım.
Soğutucuyu tam montajlamamış olabilirler. Onu bi tekrar kontrol et derim.
Arkadaşlar boşta 95 derece diyor, masaüstünü geç, laptoplarda bile aşırı yüksek bir değer bu. Boşta en fazla 80 derece falan olması lazım bir işlemcinin, yaz aylarında bile. 95 derecenin normal olabileceğini nereden çıkarttınız. Anlamadım. İşlemci ye soğutucu takmadığımda bile 90 derecedeydi işlemcim (i7 7700k)

Golf 4 R32

80+ Silver
Kasanın modeli nedir? Bence sorun macunda değil soğutucuda.

PurpleWebb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
610
İsim
Deniz Duran
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Oyunları, Bilgisayar Donanımları, Yazılım-Programlama, Kitap Okumak vs.
Arkadaşlar boşta 95 derece diyor, masaüstünü geç, laptoplarda bile aşırı yüksek bir değer bu. Boşta en fazla 80 derece falan olması lazım bir işlemcinin, yaz aylarında bile. 95 derecenin normal olabileceğini nereden çıkarttınız. Anlamadım. İşlemci ye soğutucu takmadığımda bile 90 derecedeydi işlemcim (i7 7700k)
Dostum sakin, bende aksi bir şey demedim ki, durumun anormal olduğunu söyledim zaten. :)

FORİ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
552
İsim
Eray İstanbul
Steam
FORİ
Discord
FORİ
Dostum sakin, bende aksi bir şey demedim ki, durumun anormal olduğunu söyledim zaten. :)
Arkadaş bilgi sahibi biri değilse normal olabilir algılayabilir, kesnilikle ortada yanlış bir şey var o yüzden. Sakinim de, siyaset yüzünden kafa gitti be.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Arif
beyler yorumlarınız ıcın tesekkur ederım termal macunu yenı surdum oyle taktım ılk stok fanda denedım onadada cok ınsıyordu sonra onu cıkardım baska bır fan taktım sonuc aynı voltaj frekans dusurerek ısıyı dusuruyorum 2.6 ghz dusuruyorum ama o zmanda oyunlarda cok fps durop yıyorum bıos ekranında derece 50 -60 oluyor ama tekrar bır fanı fılan sokup kontrl edıcem

serdar45

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Mahmut Serdar Çeliktürk
beyler yorumlarınız ıcın tesekkur ederım termal macunu yenı surdum oyle taktım ılk stok fanda denedım onadada cok ınsıyordu sonra onu cıkardım baska bır fan taktım sonuc aynı voltaj frekans dusurerek ısıyı dusuruyorum 2.6 ghz dusuruyorum ama o zmanda oyunlarda cok fps durop yıyorum bıos ekranında derece 50 -60 oluyor ama tekrar bır fanı fılan sokup kontrl edıcem
Dostum bu dereceler normal değil, vidaları az sıkıyorsundur macunu düzgün sürmemişsindir bir hata vardır işlemcide sıkıntı yoksa, hangi ildesin

FORİ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
552
İsim
Eray İstanbul
Steam
FORİ
Discord
FORİ
Kankam montajı doğru yapamıyorsun büyük ihtimal. Düşük ihtimal işlemcinin ısı dedektörleri bozulmuş veya yanlış algılıyor olabilir.

DisastrousTR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
225
İsim
Nurullah Atlı
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji, Oyun. İkinci El, Matematik
Instagram
https://www.instagram.com/nurullah_atl
Steam
https://steamcommunity.com/id/disastroustr
Facebook
1000009873
Twitter
nurullah6152
Discord
Psyco6152#8468
aynı işlemciyi kullanıyorum boşta 35 derecede oyunlarda 75 lere çıkıyor kule tipi soğutucu kullanıyorum bir anormallik var bence de bi arkadaş boşta max 80 demiş kardeşim boşta max 40 45 derecede çalışır işlemciler o da max yani ben 35 de kullanıyorum boşta bi anormallik var

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,817
Üyeler
141,345
Son üye
Hyper16
Top Bottom