Neler Yeni

Çözüldü✓ İ5 12400F Stok Fan RPM ve Isı Sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Fatih Sokur
Instagram
yavuz_fatih53
Discord
LİE Pocket Sage#0001
i5 12400f stok fan kullanıyorum 2 gün önce kasayı temizledim ve işlemci fanını söktüm onuda temizledim "süpürge yardımı ile" daha sonra fanı yuvası tam oturtup kitledim "Termal Macun yenilemedim 9-10 ay oldu pcyi alalı" fakat bir oyuna girmem ile işlemci derecesi 96° oluyor ve RPM değeri düşüyor. Şuan oyunda değilim bunları yazarken " ° ve RPM değerlerim: 61°/3082RPM" oyunda iken 96° / 1500RPM sebebi nedir bunun termal macun mu yenilemem lazım

PurpleWebb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
610
İsim
Deniz Duran
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Oyunları, Bilgisayar Donanımları, Yazılım-Programlama, Kitap Okumak vs.
Fanı kaldırdıktan sonra termal macunu yenilemediyseniz sorun ondan kaynaklı. Fanı kaldırdıktan bir süre sonra o macun kurumaya başlar ve işlevini kaybeder. Bu sebeple macunu silip yeni macun sürmeniz ve soğutucuyu o şekilde takmanız gerekir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Fatih Sokur
Instagram
yavuz_fatih53
Discord
LİE Pocket Sage#0001
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Fanı kaldırdıktan sonra termal macunu yenilemediyseniz sorun ondan kaynaklı. Fanı kaldırdıktan bir süre sonra o macun kurumaya başlar ve işlevini kaybeder. Bu sebeple macunu silip yeni macun sürmeniz ve soğutucuyu o şekilde takmanız gerekir.
Teşekkürler hocam. Peki önerdiğiniz bir marka var mı Termal macun için

Top Bottom