Neler Yeni

i5 12th işlemci Çekirdeği Çok Isınıyor

phobex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Yalçın Mert
Merhaba arkadaşlar başlıkda belirttiğim gibi işlemci çekirdeğim çok ısınıyor boşta 50-60 Derecelerde normal çalışıyor ama herhangi bi oyun açınca hemen 90 99 Derecelere çıkıyor. Sistem daha 1 aylık sıfır aldım. Hava soğutma var sistemde.
Hava Soğutmam: XIGMATEK APACHE PLUS 120MM

Ekler

• Ekran görüntüsü 2024-07-25 125300.png
    Ekran görüntüsü 2024-07-25 125300.png
    117.6 KB · Hit: 32
  • Ekran görüntüsü 2024-07-25 130007.png
    Ekran görüntüsü 2024-07-25 130007.png
    209.4 KB · Hit: 25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
DARK
Merhaba arkadaşlar başlıkda belirttiğim gibi işlemci çekirdeğim çok ısınıyor boşta 50-60 Derecelerde normal çalışıyor ama herhangi bi oyun açınca hemen 90 99 Derecelere çıkıyor. Sistem daha 1 aylık sıfır aldım. Hava soğutma var sistemde.
montajı senmi yaptın? işlemci ile soğutma arasında temassızlık olabilir kontrol et eğer stok soğutucu var ise onla dene birde

phobex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Yalçın Mert
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
montajı senmi yaptın? işlemci ile soğutma arasında temassızlık olabilir kontrol et eğer stok soğutucu var ise onla dene birde
Malesef stok soğutucu yok montajı ben yapmadım vatandan aldım vatanda yaptılar

phobex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Yalçın Mert
Montaj sorunu gibi görünüyor.Fan bağırıyor bildiğin.Tekrar düzgün montaj gerekli
evet bende düşündüm yanlış montaj olabilirmi diye çünkü işlemcinin ısındığı yerde ekran kartı 75 üzerine çıkmıyor

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
287
İsim
Gorkem Yavuz
İşlemcin 12400F ise normal o sıcaklıklar çünkü bende o derecelerde oyun oynuyorum (aralıksız 4-5 saat). Ayrıca deseydin sana hava soğutma önerirdik. Montaj hatası da olabilir bi bakın derim soğutucuya birdaha.

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,306
İsim
uwu
Kule tipi soğutucu lazım ortamda sıcaksa normal

phobex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Yalçın Mert
İşlemcin 12400F ise normal o sıcaklıklar çünkü bende o derecelerde oyun oynuyorum (aralıksız 4-5 saat). Ayrıca deseydin sana hava soğutma önerirdik. Montaj hatası da olabilir bi bakın derim soğutucuya birdaha.
Ama ben oyunu direk açınca fırlıyor sıcaklık. Evet söküp tekrar montajlamayı deneyeceğim yada direk vatana götüreceğim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kule tipi soğutucu lazım ortamda sıcaksa normal
Evet mutfakta kurulu setup ortam sıcak

Gripex90x

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Furkan yalçıntaş
knk i5 12400f evet ısınıyor ama çok ya montaj 'da sıkıntı var bazen altında'ki şeffaf korumayı kaldırmıyorlar ya da bunlar genel'de 3 pinli oluyor ve termal macunları aşırı dandik tavsiyem bir tane yeni kule tipi soğutucu alman

Arctic Freezer 34 eSports DUO alman bütçen yok ise thermalright 2 fanli alabilirsin​

R9XTX

80+
Tekrar güzelce bir montajla.O işlemci çok fazla ısınan bir işlemci değil.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
DARK
normal değil aynı işlemci bende de var oyunlarda genelde 70 derece oluyor stok fan ile boşta 40 derecelerde takılıyor

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
287
İsim
Gorkem Yavuz
Ama ben oyunu direk açınca fırlıyor sıcaklık. Evet söküp tekrar montajlamayı deneyeceğim yada direk vatana götüreceğim

Evet mutfakta kurulu setup ortam sıcak
Nfs heat ve bf5 girince benim sicakliklar da bir anda 94 e fırlıyor. Özellikle nfs heat da 94 den 96 ya firliyor. Bu havalar ve o islemci icin normal.

normal değil aynı işlemci bende de var oyunlarda genelde 70 derece oluyor stok fan ile boşta 40 derecelerde takılıyor
Ne oynadığına bağlı. Ben hep ağır oyunlar oynuyorum mesela. Tek hafif ortalama diyeceğm oyun oynadıklarımdan Minecraft, L4d2 ve Cs. Ha birde The Forest. Bunlarıda her şey ultrada oynuyorum (cs hariç cs de med-high karma oynuyorum) Minecraft shader ile oynuyorum. Max 86 derece oluyor bunlarda. Ama nfs heat ve bf5 girince 94, 2 saat çıkmazsam 99-100 derece oluyor. Fanlar 2200rpm de falan dönüyor o zaman.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
DARK
Nfs heat ve bf5 girince benim sicakliklar da bir anda 94 e fırlıyor. Özellikle nfs heat da 94 den 96 ya firliyor. Bu havalar ve o islemci icin normal.

Ne oynadığına bağlı.
full grafik fortnite ile pal oynuyorum genelde de soğutucaya baktım arkadaşın dediği stok soğutucudan bile kötü bir soğutucuymuş onu öğrendim

Top Bottom