Neler Yeni

i5 13600k İşlemcim Çok Isınıyor !!

ankebutrr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Ümit Qua
Steam
Quandros
Discord
quandros / Ümit#1111
Merhaba konuyu yeni gördüm bende 13600k kullanıyorum soğutma olarak msi 240r v2 var undervolt yapmanız şart bu seride yoksa çok ısınıyor. Bende boşta 35-40 arası oyunlarda da 50-60 arası görüyor. O arkadaşların söylediği lite load control msi anakartlarda mevcut ben kullanıyorum gerçekten farkediyor. Ya da manuel olarak 5.3 ghz pcore - 4.0 ghz ecore 1.20v de kullandım sıcaklıklar yine aynıydı değişmedi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
CENGİZHAN ZEYBEK
Merhaba konuyu yeni gördüm bende 13600k kullanıyorum soğutma olarak msi 240r v2 var undervolt yapmanız şart bu seride yoksa çok ısınıyor. Bende boşta 35-40 arası oyunlarda da 50-60 arası görüyor. O arkadaşların söylediği lite load control msi anakartlarda mevcut ben kullanıyorum gerçekten farkediyor. Ya da manuel olarak 5.3 ghz pcore - 4.0 ghz ecore 1.20v de kullandım sıcaklıklar yine aynıydı değişmedi.
Aynen hocam. Allahtan MSI anakart biosunda böyle kolay seçenek sunmuşlar. Ayrıca neredeyse hiç performans farkı da olmuyor. Çok az yani ve dediğin gibi voltaj düşüşünden dolayı ısıda da gözle görülür bir düşüş yaşanıyor.

ankebutrr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Ümit Qua
Steam
Quandros
Discord
quandros / Ümit#1111
Aynen hocam. Allahtan MSI anakart biosunda böyle kolay seçenek sunmuşlar. Ayrıca neredeyse hiç performans farkı da olmuyor. Çok az yani ve dediğin gibi voltaj düşüşünden dolayı ısıda da gözle görülür bir düşüş yaşanıyor.
Dün pcore 5.1 ecore 4.0 sabitledim voltajı 1.16v yaptım biraz daha serin çalışmaya başladı, bende 1.16v altında mavi ekran yiyor pc.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Murat Tamer
Selamlar. Bende ocak ayında satın aldım bu işlemciyi. Aynı ısınma sorununu yaşıyorum. Master Cool 240L sıvı soğutma aldım ama halen bf2042 gibi oyunlarda sık sık 80+ derecelere çıkıyor. Nadiren anlık 90+ olduğu da oluyor (1 saniyeyi geçmiyor, tekrar düşüyor). Stres testinde sık sık 100 derece oluyor. Herhangi bir overclock ya da voltaj ayarı vs yapmadım. Default ayarlarda kullanıyorum. Siz çözebildiniz mi acaba?

Top Bottom