Neler Yeni

i5 13600k İşlemcim Çok Isınıyor !!

Dahası  
Reaksiyon skoru
527
İsim
Paşadöner
Akşam tekrardan bir kontrol edeyim hocam olmadı. Acaba macunun da etkisi var mıdır bi de? Kaliteli bir macun mu kullanmak gerek acaba?
hocam yinede bu iişlecinin bu kadar ısınmaması gerek diye düşünüyorum bence değil

Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Furkan Uçar
Merhaba arkadaşlar. Birkaç sorum olacaktı sizlere. Şimdi işlemci olarak i5-13600k kullanıyorum ve işlemcim yüksüz 45 derecelerde, yükte ise 85-90 derecelere kadar çıkıyor. İşlemci soğutucusu olarak ise Cooler Master MasterLiquid ML240L V2 soğutucusunu kullanıyorum. Sıcaklığı düşürmek için ne tavsiye edersiniz? Mesela hangi termal macunu kullanayım ve ısıyı düşürebilmek adına hangi işlemleri uygulamalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim.
sıvı sogutucuyu kendin mi montajladın bi şeyleri atlıyor olabilirsin aynı sogutucu ile 11700kf kullanıyorum 5.3ghz overclocklu ve oyundayken 70e geldiğini görmedim daha

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
CENGİZHAN ZEYBEK
Kasanızda aşırı iyi değil hocam. 185W modunda mı kullanıyorsunuz? MSI'in özelliği ile açılıyordu o başka şekilde var mı bilmiyorum ama.
185 Watt modu derken hocam? Hangi program üzerinden görebilirim?
Mesaj otomatik birleştirildi:

sıvı sogutucuyu kendin mi montajladın bi şeyleri atlıyor olabilirsin aynı sogutucu ile 11700kf kullanıyorum 5.3ghz overclocklu ve oyundayken 70e geldiğini görmedim daha
Yani videolara bakarak montajını yaptım ama belki de bir yerde atladığım bir yer olabilir dediğin gibi.

hocam yinede bu iişlecinin bu kadar ısınmaması gerek diye düşünüyorum bence değil
Yani bende anlayamadım. Birde bazen masaüstündeyken yük altına girer gibi boost yapıyor işlemci. Bu yüzden de sıcaklık 85 derecelere çıkıyor. Bir dengesizlik var ama hala bulamadım sebebini yani.

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
185 Watt modu derken hocam? Hangi program üzerinden görebilirim?

Yani videolara bakarak montajını yaptım ama belki de bir yerde atladığım bir yer olabilir dediğin gibi.

Yani bende anlayamadım. Birde bazen masaüstündeyken yük altına girer gibi boost yapıyor işlemci. Bu yüzden de sıcaklık 85 derecelere çıkıyor. Bir dengesizlik var ama hala bulamadım sebebini yani.
İşlemciniz kaç wattlarda çalışıyor?

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_

Geralt1

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,946
İsim
Barış
İlgilendiği Kategoriler
Oyunlar, ekran kartı, işlemci
O işlemci için normal sıcaklık. RTX 3060 - RX 6700 kadar güç çekebiliyor. Bir işlemciden bahsediyoruz yani. 85 dereceden zarar gelmez. O şekilde devam edebilirsiniz.

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,112
İsim
Kerem Çavuş
O işlemci için normal sıcaklık. RTX 3060 - RX 6700 kadar güç çekebiliyor. Bir işlemciden bahsediyoruz yani. 85 dereceden zarar gelmez. O şekilde devam edebilirsiniz.
adam sıvı soğutucu kullanıyo oyun oynarken normal değil

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
CENGİZHAN ZEYBEK
MSI Afterburner ile görebilirsiniz. Burada nasıl açacağınızın bir rehberi var.
İşlemcinin ne kadar watt harcadığını göstermiyor program. Sadece GPU'nun ne kadar harcadığını görebiliyorum.

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
İşlemcinin ne kadar watt harcadığını göstermiyor program. Sadece GPU'nun ne kadar harcadığını görebiliyorum.
1677609564191.png

Bende var hocam o ayar. güncel mi sürümünüz?

Top Bottom