Neler Yeni

iki farklı ssd arası geçiş mümkün mü?

BALLarDOES

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
180
İsim
Ali bey
selamlar arkaşlar,
işlerim sebebiyle laptop kullanıyorum, iş bilgisayarımdan yüklü olan windows üzerinden ise sadece ip ile bağlanarak çalışabiliyorum.
masaüstü bilgisayarında da aynı şekilde imajı alınmış windows ile işlerimi yapmak istiyorum.
şuan bilgisayarımda takılı m2 ssd var, 1 tane daha m2ssd var, ancak onu takamıyorum.port bir tane olduğu için. (anakart gigabayt b 450m k)
şuan ben 2. ssd için bir tane dönüştürücü almak ve işlerim için girerken 2. ssd'den windows başlatmak, oyun ve diğer işlerim içinde 1. ssd üzerinden windows başlatmak istiyorum.
bu dediğimi yapmak mümkün mü? hangi dönüştürücü almalıyım? bios üzerinden başlatabilirsem başlatırken hangi seçimi yapacağım? bir dezavantajım olur mu?

man a man

80+
Sanırım dualboot olayından bahsediyorsunuz. Bilgisayarda 2 tane işletim sistemi yüklü ve hangisini açmak istiyorsanız onu seçiyorsunuz ve diğeriden tamamen bağımsız bir şekilde açılıyor

m2 için dönüştürücüler var fakat ne kadar verimli olur emin değilim

BALLarDOES

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
180
İsim
Ali bey
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sanırım dualboot olayından bahsediyorsunuz. Bilgisayarda 2 tane işletim sistemi yüklü ve hangisini açmak istiyorsanız onu seçiyorsunuz ve diğeriden tamamen bağımsız bir şekilde açılıyor

m2 için dönüştürücüler var fakat ne kadar verimli olur emin değilim
Dual boot mu oluyor ismi, yani dönüştürücü de isimi gorur gibi, cok basit islemler yapacağım

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,189
İsim
Murat Orhan
Dual boot mu oluyor ismi, yani dönüştürücü de isimi gorur gibi, cok basit islemler yapacağım
Pcyi açarken f tuşlarından anakartınız hangisiyle giriyorsa boot option kısmına girersiniz hangi ssdyi seçerseniz içindeki sistem başlar.

BALLarDOES

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
180
İsim
Ali bey
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Pcyi açarken f tuşlarından anakartınız hangisiyle giriyorsa boot option kısmına girersiniz hangi ssdyi seçerseniz içindeki sistem başlar.
eyvallah kral, dediğini yapacağım :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet hocam dualboot olarak aratırsanız gerekli bilgilere ulaşırsınız
eyvallah hocam
Mesaj otomatik birleştirildi:

bir tanede dönüştürücü önerebilir misin

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,189
İsim
Murat Orhan
Top Bottom