Neler Yeni

Yardım İMEİ KLONLANMIŞTIR UYARİSİ YARDİM

MonteCapz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
907
İsim
Asil
Ayın 20'sinde sms gelmis yebi farkettim, imei niz klonlanmistir, 30 gun sonra kapatilacacktir yaziyor. Xiaomi musteri hizmetlerini aradim aldigim yer ile iletisime gecmem gerektigini soylediler. Aldigim saticiyi bulamadim, bulsam bile bir ise yarayacagini dusunmuyorum adam zaten cevap vermeyecektir. N11 den sifir, jelatinli, kutulu almistim suana kadar da hic guncelleyememistim tek sorunu buydu. E devletten de baktim sorgu kismindan ayni ancak cihaz modeli hala benim cihaz gozukuyor ne yapmam gerek direkt cimer e mi basvurayim.

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,945
İsim
Hacı
SMS nerden gelmiş?

E devletten kendi imeini kontrol et.

MonteCapz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
907
İsim
Asil
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kanka dolandırıcı smsi felan olmasın.
Yok e devletten de sorgulattım
Mesaj otomatik birleştirildi:

SMS nerden gelmiş?

E devletten kendi imeini kontrol et.
E devletten kontrol ettim zaten yukarıyada yazdım, görmemişsiniz heralde

Yok e devletten de sorgulattım

E devletten kontrol ettim zaten yukarıyada yazdım, görmemişsiniz heralde
Ama e devlette cihaz modeli hala benim cihazım gözüküyor. Onun sebebi nedir?

@Hesef noldu la komik mi :D

Son düzenleme:

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,223
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Ayın 20'sinde sms gelmis yebi farkettim, imei niz klonlanmistir, 30 gun sonra kapatilacacktir yaziyor. Xiaomi musteri hizmetlerini aradim aldigim yer ile iletisime gecmem gerektigini soylediler. Aldigim saticiyi bulamadim, bulsam bile bir ise yarayacagini dusunmuyorum adam zaten cevap vermeyecektir. N11 den sifir, jelatinli, kutulu almistim suana kadar da hic guncelleyememistim tek sorunu buydu. E devletten de baktim sorgu kismindan ayni ancak cihaz modeli hala benim cihaz gozukuyor ne yapmam gerek direkt cimer e mi basvurayim.
Muhtemelen ithalatçı garantili bir cihaz aldın ve cihaza aldığından beri güncelleme gelmedi. Çünkü ya cihazın IMEI sini 100 tane cihaza koyuyolar ya da başka cihazın IMEI sini senin cihazına çakıyolar. Güncelleme yaparsan IMEI' in uçuyor bu yüzden özel bir ROM kuruyolar ve güncelleme gelmiyor. Mevzu bu yani. Xiaomi güncelleme sayfasından foto atar mısın?

agno

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
238
İsim
burak
bana da olmuştu aynısı ben telefonu satan kişilerin imein brini daha sonradan başkasına sattığını düşünüyorum. çözüm btkya faturanla başvuru yapıyorsun açıyorlar ama sana özel oluyo yani hattına tanımlıyorlar telefonu satarsan ya da başkasına verirsen yine kullanamıyorsun o imei

şahin doğan

80+ Platinum
Cihazın redmi Note 12 veya Note 12 Pro mu?

MonteCapz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
907
İsim
Asil
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
@RevDeisDou @Kürşat Arslan başka bir konuda gördüm sanırım bilgilisiniz. Bir el atarsanız iyi olur.

Cihazın redmi Note 12 veya Note 12 Pro mu?
Redmi Note 10S

Muhtemelen ithalatçı garantili bir cihaz aldın ve cihaza aldığından beri güncelleme gelmedi. Çünkü ya cihazın IMEI sini 100 tane cihaza koyuyolar ya da başka cihazın IMEI sini senin cihazına çakıyolar. Güncelleme yaparsan IMEI' in uçuyor bu yüzden özel bir ROM kuruyolar ve güncelleme gelmiyor. Mevzu bu yani. Xiaomi güncelleme sayfasından foto atar mısın?
Ayarlar kısmında mı? Orada sürekli ağa bağlanılamadı hatası alıyorum.

bana da olmuştu aynısı ben telefonu satan kişilerin imein brini daha sonradan başkasına sattığını düşünüyorum. çözüm btkya faturanla başvuru yapıyorsun açıyorlar ama sana özel oluyo yani hattına tanımlıyorlar telefonu satarsan ya da başkasına verirsen yine kullanamıyorsun o imei
Hat değişmem zaten büyük ihtimal. Açılsın başka bir şey istemiyorum.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,223
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
O kısma tam girmeden bilgiler kısmında güncellemenin kod adı yazar zaten orasının fotosu lazım bu fake rom muhtemelen ondan da güncelleme gelmiyor. Cihazın ithalatçı garantili mi?

OZAN J

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
242
İsim
OZAN TANKUŞ
Faturasıyla birlikte bu telefonla ilgilenen kurum neydi, BTK mıydı oraya mail atıyorduk öyle hallediliyordu. 4 sene önce öyle yapılıyordu bir deneyin.

agno

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
238
İsim
burak
@RevDeisDou @Kürşat Arslan başka bir konuda gördüm sanırım bilgilisiniz. Bir el atarsanız iyi olur.

Redmi Note 10S

Hat değişmem zaten büyük ihtimal. Açılsın başka bir şey istemiyorum.
dediğim gibi btk'yı ara onlar seni yönlendiriyor faturan varsa sorun olmuyor açıyorlar

MonteCapz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
907
İsim
Asil
O kısma tam girmeden bilgiler kısmında güncellemenin kod adı yazar zaten orasının fotosu lazım bu fake rom muhtemelen ondan da güncelleme gelmiyor. Cihazın ithalatçı garantili mi?
Sanırım hatırlamıyorum, alalı 2 yıl oldu kutusuda yanımda değil memlekette zaten.

dediğim gibi btk'yı ara onlar seni yönlendiriyor faturan varsa sorun olmuyor açıyorlar
Eyvallah hocam

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,223
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Sanırım hatırlamıyorum, alalı 2 yıl oldu kutusuda yanımda değil memlekette zaten.

Eyvallah hocam
Bende ithalatçı almıstım dikkat etmemiştim bana bir şey olmadı da kardesiminki de klona düşmüştü faturayı ibraz ederek mi ne tek simle aktifleştirmiştik galiba. Ben sonra kutuya baktım Xiaomi Redmi Note 9S yazcana Huawei falan yazıyodu Allah' a emanet yani

Top Bottom