Neler Yeni

İnce Hesap Gaming Geceleri

NCİVİC

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
METEHAN METE
Arkadaşlar konuyu tam olarak hangi başlık altında açmam gerektiğini seçemediğimden dolayı buraya açıyorum bilmeden yanlış açtıysam kusura bakmayın.
Konuya gelecek olursak, ne zamandır devam ettiğini ve ne zaman biteceğini bilmediğim ancak 03.04.2020 tarihi itibariyle gözüme batan bir olayı sizlerle paylaşıyor ve aynı zamanda danışıyorum. Malum sitede belirli bir gün ve saatte bilgisayar bileşenleri indirimleri oluyor.
Ben kendimce bu indirim başlamadan yaklaşık 1 saat önce bir analiz yaptım. Bir sistem toplama gibi düşünerek yola çıktım bu işe gerçekten kendimce kafa yordum. Seçili ürün listeleri bulunuyordu ben kendime göre seçip baktığım ürünlerin analizlerini yaptım ve başlıklar halinde sizinle net olarak paylaşıyorum.

İşlemci: Amd Ryzen5 3600xAnakart:Asus Prime B450m-kSSD:WDBlueSN500 250GBnvme2Ram:TUFYellow(2x8GB)3600MHzCL19Ekran Kartı:Asus GeForce RTX 2060 Super ROG-STRIX-RTX2060S-256BitPsu:Corsair VS550 CP-9020171-EU 550W 80+
İncehesap indirimsiz fiyatı: 1744,25tlİncehesap indirimsiz fiyatı: 658tlİncehesap indirimsiz fiyatı: 475tlİncehesap indirimsiz fiyatı: 732tlİncehesap indirimsiz fiyatı: 4.757tlİncehesap indirimsiz fiyatı: 509tl
itopya genel fiyatı:1731tlitopya genel fiyatı:650tlitopya genel fiyatı:690tlBulunamadıitopya genel fiyatı:4.716tlitopya genel fiyatı:491tl
vatan genel fiyatı:1916tlvatan genel fiyatı:667tlvatan genel fiyatı:612tlBulunamadıvatan genel fiyatı:4.950tlvatan genel fiyatı:369tl
indirimli İncehesap fiyatı: 1500tlindirimli İncehesap fiyatı:530tlindirimli İncehesap fiyatı:319tlindirimli İncehesap fiyatı:609tlindirimli İncehesap fiyatı:3.450tlindirimli İncehesap fiyatı:350tl

Şimdi gelin sizlerle bu ürünlerin indirimli fiyatını toplayalım; İşlemci+Anakart+SSD+Ram+EkranKartı+Psu = 6.758 tl
İtopya Genel Fiyatıyla Toplamı (ram fiyatı indirimli fiyat kabul edilerek)=8.887 tl
Vatan Genel Fiyatıyla Toplamı (ram fiyatı indirimli fiyat kabul edilerek)=9.123 tl
Arkadaşlar görüyorsunuzki yaptığım analizde fiyat farkı net şekilde ortada. Esas merak ettiğim konuya gelecek olursak, bu ürünlerin bazılarında 30 stok bazılarında 20 bazılarında 35 gibi stok sayıları mevcutken düşük meblağda olan ürünlerin tüketilmesi dakikalar aldı. Şimdi size soruyorum bu olay ne kadar gerçekçi ve güvenilir ? Bu şekilde alışveriş yapan arkadaşlarımız olduysa bu konu başlığı altında olayın aslını veya görünmeyen yüzünü en azından beni aydınlatarak anlatırsa çok sevinirim çünkü eğer gerçekten teşhir ürünleri satılmıyor ve sıfır olan ürünlerse bunlar sizce nasıl bir yol izlenmelidir ?
Kendimce vakit ayırarak yaptığım analizi sizlerle paylaşarak sizin fikir ve düşüncelerinizi almak istedim. ( Gerçekten yorucu oldu bu postu yazmak :) )
Saygılarımla,

Son düzenleme:

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Arkadaşlar konuyu tam olarak hangi başlık altında açmam gerektiğini seçemediğimden dolayı buraya açıyorum bilmeden yanlış açtıysam kusura bakmayın.
Konuya gelecek olursak, ne zamandır devam ettiğini ve ne zaman biteceğini bilmediğim ancak 03.04.2020 tarihi itibariyle gözüme batan bir olayı sizlerle paylaşıyor ve aynı zamanda danışıyorum. Malum sitede belirli bir gün ve saatte bilgisayar bileşenleri indirimleri oluyor.
Ben kendimce bu indirim başlamadan yaklaşık 1 saat önce bir analiz yaptım. Bir sistem toplama gibi düşünerek yola çıktım bu işe gerçekten kendimce kafa yordum. Seçili ürün listeleri bulunuyordu ben kendime göre seçip baktığım ürünlerin analizlerini yaptım ve başlıklar halinde sizinle net olarak paylaşıyorum.

İşlemci: Amd Ryzen5 3600xAnakart:Asus Prime B450m-kSSD:WDBlueSN500 250GBnvme2Ram:TUFYellow(2x8GB)3600MHzCL19Ekran Kartı:Asus GeForce RTX 2060 Super ROG-STRIX-RTX2060S-256BitPsu:Corsair VS550 CP-9020171-EU 550W 80+
İncehesap indirimsiz fiyatı: 1744,25tlİncehesap indirimsiz fiyatı: 658tlİncehesap indirimsiz fiyatı: 475tlİncehesap indirimsiz fiyatı: 732tlİncehesap indirimsiz fiyatı: 4.757tlİncehesap indirimsiz fiyatı: 509tl
itopya genel fiyatı:1731tlitopya genel fiyatı:650tlitopya genel fiyatı:690tlBulunamadıitopya genel fiyatı:4.716tlitopya genel fiyatı:491tl
vatan genel fiyatı:1916tlvatan genel fiyatı:667tlvatan genel fiyatı:612tlBulunamadıvatan genel fiyatı:4.950tlvatan genel fiyatı:369tl
indirimli İncehesap fiyatı: 1500tlindirimli İncehesap fiyatı:530tlindirimli İncehesap fiyatı:319tlindirimli İncehesap fiyatı:609tlindirimli İncehesap fiyatı:3.450tlindirimli İncehesap fiyatı:350tl

Şimdi gelin sizlerle bu ürünlerin indirimli fiyatını toplayalım; İşlemci+Anakart+SSD+Ram+EkranKartı+Psu = 6.758 tl
İtopya Genel Fiyatıyla Toplamı (ram fiyatı indirimli fiyat kabul edilerek)=8.887 tl
Vatan Genel Fiyatıyla Toplamı (ram fiyatı indirimli fiyat kabul edilerek)=9.123 tl
Arkadaşlar görüyorsunuz ki yaptığım analizde fiyat farkı net şekilde ortada. Esas merak ettiğim konuya gelecek olursak, bu ürünlerin bazılarında 30 stok bazılarında 20 bazılarında 35 gibi stok sayıları mevcutken düşük meblağda olan ürünlerin tüketilmesi dakikalar aldı. Şimdi size soruyorum bu olay nekadar gerçekçi ve güvenilir ? Bu şekilde alışveriş yapan arkadaşlarımız olduysa bu konu başlığı altında olayın aslını veya görünmeyen yüzünü en azından beni aydınlatarak anlatırsa çok sevinirim çünkü eğer gerçekten teşhir ürünleri satılmıyor ve sıfır olan ürünlerse bunlar sizce nasıl bir yol izlenmelidir ?
Kendimce vakit ayırarak yaptığım analizi sizlerle paylaşarak sizin fikir ve düşüncelerinizi almak istedim. ( Gerçekten yorucu oldu bu postu yazmak :) )
Saygılarımla,

Technopatta denk gelmiştim birisi bu "Gaming gecesi" den bir ürün almıştı ve ürünün bantı kesik kutusu açılmış bir halde falan gelmiş ona ama üründe sorun yokmuş, bir kaç kişide aynı şekilde gelmiş ama ürünlerde sorun yokmuş, bizde şu kanıya vardık direk iade edile ürünler sanırım burda satılıyor.

exxus26

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
551
İsim
Melih S
Technopatta denk gelmiştim birisi bu "Gaming gecesi" den bir ürün almıştı ve ürünün bantı kesik kutusu açılmış bir halde falan gelmiş ona ama üründe sorun yokmuş, bir kaç kişide aynı şekilde gelmiş ama ürünlerde sorun yokmuş, bizde şu kanıya vardık direk iade edile ürünler sanırım burda satılıyor.
Aynısını bende düşünmüştüm ama arkadaşım almıştı sorun olmuyor.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2

NCİVİC

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
METEHAN METE
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
sanırım ucuzluğun sebebinin bir kısmı bundan kaynaklı

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Alper Baydemir
Neredeyse her hafta alışveriş yapıyorum dün Msi mag241cr aldım. Hiçbir alışverişimde sorun yaşamadım. Şayet ürünlerin kutusu açık bile olsa sonuçta bunlar firma garantili ürün İncehesap müşteriyi hiçbir zaman mağdur etmiyor diye düşünmekteyim. Zaten şikayet var .com da %100 geri dönüş oranına sahipler.

NCİVİC

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
METEHAN METE
Neredeyse her hafta alışveriş yapıyorum dün Msi mag241cr aldım. Hiçbir alışverişimde sorun yaşamadım. Şayet ürünlerin kutusu açık bile olsa sonuçta bunlar firma garantili ürün İncehesap müşteriyi hiçbir zaman mağdur etmiyor diye düşünmekteyim. Zaten şikayet var .com da %100 geri dönüş oranına sahipler.
evet dikkat ettim en geç tükenen ürünlerdendi işlemci hemen bitmişti. Ürünün eline nezaman geçtiğine dair ve izleniminide bu postta paylaşırsan sevinirim :)

NCİVİC

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
METEHAN METE
Sizce bu avantajlarla sistem toplamak mantıklı mı ? haftadan haftaya parça parçada denenebilir mi arkadaşlar ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Alper Baydemir
Normal şartlarda cuma günüden aldığım ürün pazartesi sabah elime ulaşıyor İzmit'te ikametgah ediyorum. Paketleme ve kargo sorunsuz olarak elime ulaştı her seferinde bu 5. siparişim felan bu cuma verdiğim.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Yani bence çok problem değil alınabilir, paketinde açılma görenler herhangi bir sorunlar karşılaşmamış sadece kutu açılmış, bazen öyle şeylerde olmuyordur, her halükarda en az 2 yıl garantileri var.

NCİVİC

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
METEHAN METE
Diyelim ki sistem topluyoruz. Bu şekilde sistemi toplayıp 8k tutacak bir sistemden en az 2k cebimizde kalması mantıklı değil mi ? Deneyen olmuş mudur ? Hani gerçekten farklı yerleden aynı ürünleri topladığımda bu indirim gecesi olayı çok çok çok ve çok karlı duruyor.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Diyelim ki sistem topluyoruz. Bu şekilde sistemi toplayıp 8k tutacak bir sistemden en az 2k cebimizde kalması mantıklı değil mi ? Deneyen olmuş mudur ? Hani gerçekten farklı yerleden aynı ürünledi topladığımda bu indirim gecesi olayı çok çok çok ve çok karlı duruyor.
Garanti durumu aynı 2 yıl, incehesap zaten sıkınıtı yaratıcak bir web mağazası değil. Niye para cepte kalmasınki :).

Top Bottom