Neler Yeni

İngilizce Öğrenmek İçin Kaynak Önerisi

Ensar

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,133
İsim
Ensar
Arkadaşlar yurt dışında üniversite okumak istiyorum. Bu sene 10. sınıfa geçtim. Daha önce böyle bir konu açmıştım birkaç tavsiye geldi, ama nereden başlayacağımı bilmiyorum. Sıfırdan ingilizce öğrenmek için sırasıyla ilk neyden başlamalıyım?

Daha Önce Açtığım Konu

Mehmet Anıl

80+ Silver
Arkadaşlar yurt dışında üniversite okumak istiyorum. Bu sene 10. sınıfa geçtim. Daha önce böyle bir konu açmıştım birkaç tavsiye geldi, ama nereden başlayacağımı bilmiyorum. Sıfırdan ingilizce öğrenmek için sırasıyla ilk neyden başlamalıyım?

Daha Önce Açtığım Konu
haluk yatarin egitim setini bitir netflixin varsa tr altyazi degil ingilizce altyazi izle listen a minutr sayfasinda alistirma yap her gun 10dk

Gizemss

80+ Gold
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
16,109
İsim
Gizem
İlgilendiği Kategoriler
PC Oyunları, sanırım.
Kelime öğrenmekle başla.
Yabancı dizileri ilk başta altyazılı izle.
Daha sonra sadece ingilizce biçimde izleyip anlamaya çalış.

Mehmet Anıl

80+ Silver
Kelime öğrenmekle başla.
Yabancı dizileri ilk başta altyazılı izle.
Daha sonra sadece ingilizce biçimde izleyip anlamaya çalış.
hayir yanlis tavsiye verme sürekli ing sltyazili izle keline öğrenmek için google a ingilizcede en fazla kullanilan sirayla 200 500 1000 kelime diye arastirip izle

Gizemss

80+ Gold
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
16,109
İsim
Gizem
İlgilendiği Kategoriler
PC Oyunları, sanırım.
hayir yanlis tavsiye verme sürekli ing sltyazili izle keline öğrenmek için google a ingilizcede en fazla kullanilan sirayla 200 500 1000 kelime diye arastirip izle
Verdiğim tavsiye yanlış değil. Bunlar zamanla olacak şeyler.
Kelime öğrenmek, dizileri altyazılı bir şekilde izlemek, dizileri altyazısız bir şekilde izleme.
Sırayla gidecek, 1 günde olacak bir şey değil zaten.

Mehmet Anıl

80+ Silver
Kelime öğrenmek, dizileri altyazılı bir şekilde izlemek, dizileri altyazısız bir şekilde izleme.
ne kadsr ingilizce bilirse bilsin sürekli altyazi izlemek iyidir ben türk dizilerini tr altyazi okuyorum okuma ve dinlemeyi gelistirnek için ing karma bir dil forever ı forever diyr okuyanda var foreva diyr okuyanda
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu arada nasil silversin 3600 reaksiyonun var

Gizemss

80+ Gold
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
16,109
İsim
Gizem
İlgilendiği Kategoriler
PC Oyunları, sanırım.
ne kadsr ingilizce bilirse bilsin sürekli altyazi izlemek iyidir ben türk dizilerini tr altyazi okuyorum okuma ve dinlemeyi gelistirnek için ing karma bir dil forever ı forever diyr okuyanda var foreva diyr okuyanda
Kişiden kişiye değişir, ben bu şekilde geliştiriyorum kendimi.

bu arada nasil silversin 3600 reaksiyonun var
Reaksiyonla değil, yazdığın mesajla rütben değişiyor.

Mehmet Anıl

80+ Silver

robin

80+ Silver
Dostum yurtdışında özellikle Amerika veya Kanada'da okumak istiyorsan çok çalışman gerekiyor. Çünkü SAT ve İELTS sınavlarına giriyorsun. SAT YKS gibi fakat sadece math ve reading writing var. Matematik zor değil fakat o kadar kompleks bir şekilde soruyorlar ki ingilizcen ve matematik bilgin iyi olsa bile soruyu anlayamıyorsun. Zaten bunları umarım araştırmışsın. Şimdiii gelelim soruna. Üniversiteyi yurtdışında okumak istiyorsan bence bu ikisi (sat ve yks) birlikte yürümez. Kararını iyice ver. Geri dönüşü olmaz. Nasıl İngilizceni geliştireceğini yazacağım.

edit: İELTS ise bir hakem (jüri?)'in karşısında soru cevap şeklinde ilerliyorsun. Tüm hepsi hakkında detaylı bilgi istersen abimden yardım alıp sorularını cevaplayabiliriz

DJ. Mic Check

80+ Platinum
En İyi Cevap
3

Gizemss

80+ Gold
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
16,109
İsim
Gizem
İlgilendiği Kategoriler
PC Oyunları, sanırım.

Mehmet Anıl

80+ Silver
Reaksiyon değil normal mesaj
0- 80+
500- 80+ bronz
2000- 80+ silver
5000- 80+ gold
10000- 80+ platinum
20000- 80+ titanium
reaksiyon ne pekj
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dostum yurtdışında özellikle Amerika veya Kanada'da okumak istiyorsan çok çalışman gerekiyor. Çünkü SAT ve İELTS sınavlarına giriyorsun. SAT YKS gibi fakat sadece math ve reading writing var. Matematik zor değil fakat o kadar kompleks bir şekilde soruyorlar ki ingilizcen ve matematik bilgin iyi olsa bile soruyu anlayamıyorsun. Zaten bunları umarım araştırmışsın. Şimdiii gelelim soruna. Üniversiteyi yurtdışında okumak istiyorsan bence bu ikisi (sat ve yks) birlikte yürümez. Kararını iyice ver. Geri dönüşü olmaz. Nasıl İngilizceni geliştireceğini yazacağım.

edit: İELTS ise bir hakem (jüri?)'in karşısında soru cevap şeklinde ilerliyorsun. Tüm hepsi hakkında detaylı bilgi istersen abimden yardım alıp sorularını cevaplayabiliriz
eğer yazılim biliyorsa çok rahat gider be gayet iyi bir maas alir

JATDAV

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,475
İsim
Jatdav
Instagram
Jatdav#7081
Steam
https://steamcommunity.com/id/bfjatdav/
reaksiyon ne pekj
Dostum konuyu daha fazla dağıtmadan şöyle diyim;
Senin mesaj sayına göre rütben belirleniyor.
Reaksiyon sayın ise insanların senin cevaplarını beğenmesi.
İyi forumlar!

Top Bottom