Neler Yeni

İngilizce writing ve reading eksigimi nasıl kapatabilirim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Kerem
İngilizce öğrenmeye başladım 3 4 aydır çoğu şeyi öğrendim fakat eksik hissediyorum kendimi. Gramer olarak temel şeyleri biliyorum ve yavaş yavaş ilerlediğimi hissediyorum fakat iş reading ve writinge gelince çuvallıyorum. Kelime eksigimin olduğunu da biliyorum ama nasıl çalışacağım hiçbir fikrim yok bilen arkadaş varsa yardımcı olabilir mi?

Entilus

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
803
İsim
Entilus
İngilizce öğrenmeye başladım 3 4 aydır çoğu şeyi öğrendim fakat eksik hissediyorum kendimi. Gramer olarak temel şeyleri biliyorum ve yavaş yavaş ilerlediğimi hissediyorum fakat iş reading ve writinge gelince çuvallıyorum. Kelime eksigimin olduğunu da biliyorum ama nasıl çalışacağım hiçbir fikrim yok bilen arkadaş varsa yardımcı olabilir mi?
Nerden öğrendiniz

umuttt

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,487
İsim
umt
Discord
umt#4257
reading için ingilizce kitap okuyabilirsin writing i bilmiyorum

johan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,214
İsim
ismail
kelimeleri rastgele bir youtube kanalından çalışabilirsin en kötü al sözlüğü çıkarımlar yap.Basit hikaye kitaplarıyla çözersin

Erdem Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,138
İsim
Erdem Arslan
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık, Spor, Yabancı Dil
Daha çok kitap oku. Writinge biri bakmadı lazık kendi başına zor.

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,338
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Pc Toplama-ekran kartı-işlemci-anakart-acer çöp laptop
Konuyu takipteyim kelime bilgim çok az benimde dil bilgisini anlasamda okul sınavlarında sorun yaşıyorum ortalamam 5 puan düştü İngilizceden ,koyuyor hafiften...

freygasm

80+ Gold
Kelime bilgini asla ezber yaparak geliştiremezsin, ingilizceyi sürekli karşında-hayatında tutman gerek. Çünkü ezber şeklinde öğrenirsen bi yerden sonra çok fazla şeyi akılda tutman imkansız oluyor ama bunu tecrübe şeklinde küçük anımsatıcılarla aklında tutarsan çok daha kalıcı oluyor ve sadece cümlenin anlamından bile bilmediğin kelimeleri anlayabiliyor oluyorsun.Örnek vermem gerekirse '' aa şu kelime şu dizide şu sahnede şu anlamda kullanılmıştı, demek ki ona yakın bi anlam'' şeklinde aklında kaldığında gerçekten bilmediğin kelimeler olsa bile cümleyi anlıyorsun.Özet geçmem gerekirse, ingilizceyi hayatına al, yabancı arkadaşlar edin,kullandığın her şeyi ing dil olarak kullan,yapmayı sevdiğin aktivitilerin ingilizce youtube kanallarda izleyip yokla.Bu şekilde olursa bi yerden sonra hobi edinmiş gibi çok rahat bi şekilde b1 üstü ingilizcen oluyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Kerem
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kelime bilgini asla ezber yaparak geliştiremezsin, ingilizceyi sürekli karşında-hayatında tutman gerek. Çünkü ezber şeklinde öğrenirsen bi yerden sonra çok fazla şeyi akılda tutman imkansız oluyor ama bunu tecrübe şeklinde küçük anımsatıcılarla aklında tutarsan çok daha kalıcı oluyor ve sadece cümlenin anlamından bile bilmediğin kelimeleri anlayabiliyor oluyorsun.Örnek vermem gerekirse '' aa şu kelime şu dizide şu sahnede şu anlamda kullanılmıştı, demek ki ona yakın bi anlam'' şeklinde aklında kaldığında gerçekten bilmediğin kelimeler olsa bile cümleyi anlıyorsun.Özet geçmem gerekirse, ingilizceyi hayatına al, yabancı arkadaşlar edin,kullandığın her şeyi ing dil olarak kullan,yapmayı sevdiğin aktivitilerin ingilizce youtube kanallarda izleyip yokla.Bu şekilde olursa bi yerden sonra hobi edinmiş gibi çok rahat bi şekilde b1 üstü ingilizcen oluyor
Çok iyi bir noktaya değinmişsiniz. Ezber yaparak geliştirmem mümkün değil farkındayım. Peki ya nasıl bu işin üstesinden geleceğim? Bunu kime sorsam reading ile yapabilirsin diyor. Tamam reading yapayım da internette reading yapabileceğim bana uygun şeyler bulamadım. Quora kullanmaya başladım o da çok karışık diye bıraktım. Ne yapmam gerekiyor siz anlıyorsunuz gibi bu işten?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir de ders programı yap diyorlar da bu sizce ne kadar doğru

freygasm

80+ Gold
Çok iyi bir noktaya değinmişsiniz. Ezber yaparak geliştirmem mümkün değil farkındayım. Peki ya nasıl bu işin üstesinden geleceğim? Bunu kime sorsam reading ile yapabilirsin diyor. Tamam reading yapayım da internette reading yapabileceğim bana uygun şeyler bulamadım. Quora kullanmaya başladım o da çok karışık diye bıraktım. Ne yapmam gerekiyor siz anlıyorsunuz gibi bu işten?
Ben ingilizceye 7yaşımda ilgimden dolayı atıldım, reçetelerin üzerindeki şeylerin anlamlarını anneme babama sorardım veya gördüğüm meyvelerin-renklerin-hayvanların ingilizcelerini vs sorup öğrenirdim.Bu şekilde bi temel attım ve hayatım boyunca bir kere ingilizce çalışmadım.Sonra bilgisayar oyunlarında ilgimi çeken oyunlarda cümleleri anlamaya zorladım kendimi, örneğin 3saatte bitecek oyunu hikayesini tam olarak anlamak için 7-8saatte bitirdim ve ordan belki 5 kelime öğrendiysem sonuna kadar bende kaldı.Aynı şekilde dizilerde yapabilirsiniz bunu; konu olarak ilginizi çok çeken bi diziyi ing alt yazılı izleyin mesela anlamadığınız kelimelerde durdurup ilerleyin kısa bi süre sonra bu kelimeler karşınıza çıktığında türkçesini bilmeseniz bile anlamını kafanızda çağrıştıracağı için cümleyi anlayacaksınız.Oyunlarda da ing konuşulan topluluklarla zaman geçirin,ana dili ingilizce olan arkadaşlar edinip sürekli chatleşin vs vs.Bu işi ödev olarka değil de bi hobi olarak görün sonrası zaten geliyor sürekli bir şekilde

Bir de ders programı yap diyorlar da bu sizce ne kadar doğru
ders programı olayına da şöyle geleyim, eğer ingilizceyi sadece dersleri atlatayım yüksek not alayım şeklinde yaparsanız ''HİÇ BİR ŞEY'' öğrenemezsiniz ve kısa süre sonra bu size batmaya başlar

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,481
Üyeler
140,650
Son üye
Cain.exe
Top Bottom