Neler Yeni

İnsanın insana yapacakları neden bu kadar zalimce?

CemSultan01

80+ Bronze
İnsanın insana iyilikleri güzeldir. İnsanın insanlığa yaptığı iyilikleri
ise unutulmazdir.
Ama insanın insana yaptığı kötülükler zalimce veya kötüdür. Ama insanın insanlığa yaptığı kötülükler, acımasızca, zalimce, ölümcül ve korkunçtur.
Peki sizce bu kötülük duyusu nereden gelir?
İyilik basittir. İnsanlığa yapılan iyilikler, gereksinimlerden doğar. Örneğin uzayı keşfetmek, merak gereksinimi den doğar veya tekerlek gibi icatlar ise yine gereksinimlerden doğar.
Peki kötülük, zalimlik, ölümcül olma benliği neyden doğar?
Cevaplarınızı bekliyorum efenim :)

CemSultan01

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet aslında hem zihinsel olarak kendini iyi hissetmek ki bu da hastalık oluyor. Hem zihnini boşaltmak oluyor. Diğer taraftan da elde etmek için öldür yöntemi diyebiliriz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ama yinede bence bu cevap yeterli değil. Neden?
Çünkü çıkar her zaman dediğimiz gibi olmayabilir. Yani aynı çıkarlar için daha kötü şeyler yapmak bence pek çıkarcı olmaz. Örneğin önünde bir adam var ve bu adam bir düşman askeri bu adamı öldürmek basittir.
Yani basit dediğim amaç basittir ama zalimlik işte orada başlar. İnsan yakma veya işkence. İşte bende neden amaç yani senin deyiminle çıkar aynı olsada yapılan azab fazla oluyor?

Son düzenleme:

The Batman

80+ Silver
bir sebebe gerek yok aslında ben bu tür şeylerin olması taraftarıyım böylelikle kim herkesin kimligi kişiligi ortaya çıkıyor

Mırnav

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,698
İsim
SANANE
Cevabını bulduğum gün vicdan azabından kurtulacağım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,929
İsim
Sir Alex Ferguson
İlgilendiği Kategoriler
Konsol, Eğitim, Yazılım-Kodlama
Genelde çevresi buna sebep olur, kimse anasının karnından iyi veya kötü çıkmaz. Yetiştiği çevre bir iş yapınca aldığı tepkiler insanların ona davranışı kötü biri veya iyi biri olmasına sebep olur.

Tre-x

80+ Silver
Şunu unutma insanlar bencildir ve kimseye güvenme

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
909,533
Üyeler
141,151
Son üye
Megama