Neler Yeni

❌ İNSTAGRAM AÇILMALI MI ? ✔️

CupOk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
622
İsim
.
Forum cahil kaynıyor lan. insta yerine bilmem ne kapatılsın diyen kafasızlar doluşmuş. Hiçbir şeyin kapatılmaması lazım. Ben tiktok insta gibi uygulamaları sevmiyorum. Tiktoğı hayatımda indirmedim bile nasıl bir şey olduğunda haberim yok ama bu kapatılsın demem için bir neden değil. İstemiyorsan kullanma. Bir insan neden özgürlüğüm kısıtlansın diye bağırır ki

acilo5050

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Halil uçar
Özgurlugu ne olursa olsun kım olursa olsun kısıtlayanlar çomardır cahil cühelanın önde gidenidir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Alp Öztürk
Instagram kids resmen pedofili cenneti olurdu, zaten küçük çocukların instagram hesabı açması yasak.

Ritim Ustası

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,061
İsim
Mehmet Yılmaz
Sürekli VPN açık gezmek sinir bozucu olmaya başladı bunların yapacağı işi varya

Slamori

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
220
İsim
Deniz
Daha Açılmadı Ağamızın Keyfimizi Bekliyoruz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
KaanBerkKral
Veriyoruz bebelere 3 yaşında tablet telefon yüklüyolar Instagram canavara dönüşüyolar

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,360
İsim
uwu
Kullanmıyordum şahsi olarak kullanmamayı da düşünüyorum kendimi paylaşacağıma çekirdek çitleyerek forumda aktif oluyorum yada dağlara bakarak eski günlere özlem duyuyorum bir insan

Concevt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
133
İsim
Berkay Burak Çifci
hiç bir yer kapatılmamalı hepsi insanın kendi iradesine bağlıdır ister kullanır ister kullanmaz böyle dandik tümevarımlar yapılmamalı yapılırsada saçmalıktan başka bir şey değil şu an olduğu gibi (çocuklara kötü örneksede ucube aileleri düzgün kontrol etsin)

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,370
İsim
Mehmet Aslan
Çocukların kullanması yasak zaten kids versiyonu ne alaka anlamadım. Bağımlılık diyenler olursa bağımlıysan kullanma dostum zorla eline tutuşturan yok , senin yüzünden insanların hakkı kısıtlanamaz bu sadece kolay yola kaçmak olur , senin iraden bu kadar zayıfsa eline telefon vermeleri bile hata. Laf yapan ebeveynler kendi ebeveynliklerini sorgulasın sen çocuğunun kullanımına kısıtlama veya sınır getiremiyorsan bu devletin sorumluluğunda olamaz. Bu tip ebeveynler düpedüz SORUMSUZDUR ve çocuk sahibi olmaları bile yanlıştır.
Sadece özgürlük yönüne bakılıyor ama bunun ekonomik tarafı da var , sırf buradan ticaret yapan , reklam faaliyeti yürüterek gelir sağlayan evine ekmek götüren insanlar var. Bununla beraber vergi geliride oluyor tabi. Şüphesiz bunun ekonomik bilançosu da çok ağır olur bu sebeple uzun süre kapalı kalacağını sanmam. Bunun hükümet nezlinde de ciddi konuşulup karara bağlandığını pek sanmıyorum , bir kaç iş bilmezin arkasını düşünmeden kafalarına göre yaptığı bir yasaklama gibi duruyor.

Son düzenleme:

Gurkanpiro

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
222
İsim
Gurkan
acılsın su streslı hayatımda shıtpost vıdeosu ızleyerek guluyorum

damn2u

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
568
İsim
Sercan SAYİT
Açılmasından yanayım, oradan bana hitap videoları izlemek hoşuma gidiyor. 25 senelik arkadaşımla da birbirimize komik videolar gönderip duruyorduk o bıçak gibi kesildi. 😁 Zararlı olan şeylere önlem alamıyorsanız onu kötülemek hiç bir işe yaramaz arkadaşlar. Mesela herkes Tiktok şöyle kötü böyle kötü diyor ama ben bir kere olsun uygulamasını indirmedim bile. Sınırınızı kendiniz belirleyeceksiniz.

Palo DAYI

80+ Gold
Hala vpn le girmeyen varmi la
Açıkçası bende işteyken birkaç saat vakit öldürmek için giriyorum ama insan kendini boşlukta hissediyor anlamsızca

Che_

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,374
İsim
MehmedVII
İnstagrama 48 saat süre verilmiş, cevap gelmediği için 48.saatten itibaren devlet istediği vakit açma hakkına sahip. İnstagram açılmalı fakat devletin böyle en kolay yolu tercih etmesi yanlış kendi fikrim;

- İnstagram dahil olmak üzere tüm sosyal medya platformlarına 18 yaş sınırı gelmeli
- Sosyal medya uygulamalarının KİDS versiyonu yapılmalı Youtube Kids gibi

Başka türlü bu işin içinden çıkamazlar, çorba gibi her türlü içeriğin olduğu sosyal medyanın zararları ancak bu şekilde düşürebilirler.
Son 1 yıldır instagram bombok bir yer oldu. Sansürsüz +18 içerikler, kumar reklamları, biyodaki linklerden yasa dışı sitelere gitme vs vs. İlk gün yasaklanmasına karşıydım ama düşününce mantıklı.

Top Bottom