Neler Yeni

İntel 12500 işlemcili pc topladım fakat açılmıyor

Melih77

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Melih Kırdal
İntel 12500 işlemcili pc topladım herşeyi düzgün yaptım ancak power tuşuna basıyorum fan bir kere dönüyor anakartta cpu ışığı yanıp sönüyor pc açılmıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
75
İsim
Yağız Hakverdi
tam bir bilgim yok fakat belki pinlerden bir tanesi bile yamulmuş olabilir hata ışığı yanıyorsa?

Mehmet Ali KISA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
218
İsim
Mehmet Ali KISA
Instagram
malikisa31
Steam
mehmetalikisa
Facebook
malikisa31
Twitter
malikisa31
CPU ışığıysa işlemciyi söküp bir kere daha takmanı öneririm, bu arada tabii pinleri de kontrol et :)

Melih77

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Melih Kırdal
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Anakartta yeni takmadan önce de kontrol etmiştim görünürde bir şey yok gibiydi şimdide 3 4 kez denedim baktım pinlerde görünürde bir şey yok

Krieas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Timur
-İşlemcinin güç kaynağı kablosu var 8 pinli veya 4+4 pinli şekilde, onu takmanız lazım.
-24 pinlik anakarta giren büyük güç kablosunu takmanız lazım.
-Kasanızdan gelen Power Switch,Power Led, Reset Switch, HDD Led pinlerini takmanız lazım.
-Ramleriniz takılıysa tek rame indirin veya yerlerini değiştirerek deneyin. Veya ramsiz deneyin
-İşlemcinizin sokete tam doğru şekilde oturduğuna emin olun. Üstünde termal macun olsun. Stok fanını üstüne takmanız lazım. Ayrıca işlemci fanını çalıştaracak olan CPU Fan kablosunu anakartta bulunan yerine takmanız lazım. Anakarttaki pinin yanında CPU Fan diye yazar zaten.
-Ekran kartsız açmayı deneyin

Melih77

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Melih Kırdal
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Şimdi sıfırdan yine tekrar kurdum sistemi dediğiniz gibi bütün varyasyonları denedim ama yine olmadı aynı cpu ışığı yanıp sönüyor pc açılmıyor

Son düzenleme:
Top Bottom