Neler Yeni

İntel Core Ultra vs AMD Ryzen 8000 Series

Devilll20

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
798
İsim
Rick Baba
İntel 13. 14.Nesilde bile performansta sınırları zorladı. Öte yandan Ryzen 9 7950X3D diyecek laf bile yok.

Sizce yeni Nesil AMD & Intel hangisi daha performanslı olur?

kivanctas

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,577
İsim
Kıvanç
İlgilendiği Kategoriler
Donanım, Çevre Birimleri, Sistem Toplama, İndirimler
İntel 13. 14.Nesilde bile performansta sınırları zorladı. Öte yandan Ryzen 9 7950X3D diyecek laf bile yok.

Sizce yeni Nesil AMD & Intel hangisi daha performanslı olur?
14th gen.'de Intel bir şeyi zorlamadı bence. Sadece hızları hafif arttırabildi, bunu yaparken mimari yenilemediği için işlemciler cayır cuyur ısınıyor mesela. Watt başına güçte AMD yarışı önde götürüyor.

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,375
İsim
Hacı
Oyunda 7800X3D Piyasada 1. İken 8000 serisi 3D işlemcilerin getir götünü yapar intel 🤣

asko56

80+ Bronze
İntel çöp artık bu saat den sonra intel e para verilmez soket degişicek 14.nesil fiyasko çıktı performasns artışı bile yok 13.nesil işlemcileri alıp 100-150 mhz arttırıp piyasaya sürmüşler amd nin 7800x3d si oyunlar da lider 8000 ile daha da çıta yükselicek üstüne amd am4 soketide unutmuyor oraya da 5500x3d 5700x3d ve düz 5700 gibi işlemciler getiriyor.

abdulkadir1998

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
357
İsim
Abdulkadir ÇİFTÇİ
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar, Oyun, Kişisel Bakım
Instagram
https://www.instagram.com/abdulkadir_1998
Twitter
AbdulKadir_1998
Amd’nin yaptığını intel gözü kapalı yapacak bir şirket demek ki bir pazarlama stratejisi mevcut ve onu bekliyor.14.nesil sizin benim için başarısız olsa da kullananlar için 100-150 mhz bile değerli. Sadece kendinize göre yorum yapmak intelin başarısız olduğu anlamına gelmez. İlerleyen zamanlarda intelin ilkler yaşatacağına inancım tam.

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,375
İsim
Hacı
İntel çöp artık bu saat den sonra intel e para verilmez soket degişicek 14.nesil fiyasko çıktı performasns artışı bile yok 13.nesil işlemcileri alıp 100-150 mhz arttırıp piyasaya sürmüşler amd nin 7800x3d si oyunlar da lider 8000 ile daha da çıta yükselicek üstüne amd am4 soketide unutmuyor oraya da 5500x3d 5700x3d ve düz 5700 gibi işlemciler getiriyor.
Ya arkadaş 5600X3D girmedi Türkiye ye 5500x3d çıkıyor saçmalığa bak 🤣
Saçmalamada AMD üstüne tanımam.
ADAMLAR Samsungun tel çıkardığı gibi işlemci çıkarıyor gerekli gereksiz 🤣

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Amd’nin yaptığını intel gözü kapalı yapacak bir şirket demek ki bir pazarlama stratejisi mevcut ve onu bekliyor.14.nesil sizin benim için başarısız olsa da kullananlar için 100-150 mhz bile değerli. Sadece kendinize göre yorum yapmak intelin başarısız olduğu anlamına gelmez. İlerleyen zamanlarda intelin ilkler yaşatacağına inancım tam.

Gözü yapabilecek bir şirket derken? O yüzden hala 10nm'lerde takılıyorlar :ROFLMAO: AMD piyasada yokken, tek başına piyasa elindeyken Intel hiçbir şey yapmıyordu, şimdi onun cezasını çekiyorlar. Ekran kartı kısmında bakarsanız Nvidia'nın böyle bir hata yapmadığını görürsünüz.

asko56

80+ Bronze
Ya arkadaş 5600X3D girmedi Türkiye ye 5500x3d çıkıyor saçmalığa bak 🤣
Saçmalamada AMD üstüne tanımam.
ADAMLAR Samsungun tel çıkardığı gibi işlemci çıkarıyor gerekli gereksiz 🤣
5600x3d keşke gelseydi sadece micro center a özel geldi o kötü oldu ya amerikadan özel getirteceksin yada 5500x3d veya 5700x3d beklenecek başka yapacak bir şey yok zaten limitli üründü 5600x3d

abdulkadir1998

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
357
İsim
Abdulkadir ÇİFTÇİ
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar, Oyun, Kişisel Bakım
Instagram
https://www.instagram.com/abdulkadir_1998
Twitter
AbdulKadir_1998
Gözü yapabilecek bir şirket derken? O yüzden hala 10nm'lerde takılıyorlar :ROFLMAO: AMD piyasada yokken, tek başına piyasa elindeyken Intel hiçbir şey yapmıyordu, şimdi onun cezasını çekiyorlar. Ekran kartı kısmında bakarsanız Nvidia'nın böyle bir hata yapmadığını görürsünüz.
Ben öyle düşünmüyorum intel benim gözümde hala başarılı şirket. Her kullanıcın isteğini yapsaydı şirket değil hayır kurumu olurdu adam kar marjını düşünecek doğal olarak. Zamanında da amd için aynısı söyleniyordu yok amd alınır mı edilirdi vs. Şimdi böyle söyleyenlerin hepsi amd kullanıyor demek ki neymiş erken konuşmamak lazımmış hem amd hem intel 2 side güzel şekilde ilerliyor. Ben intelin yeni teknolojiyle birlikte piyasaya güzel bir giriş yapacağını düşünüyorum.

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,375
İsim
Hacı
5600x3d keşke gelseydi sadece micro center a özel geldi o kötü oldu ya amerikadan özel getirteceksin yada 5500x3d veya 5700x3d beklenecek başka yapacak bir şey yok zaten limitli üründü 5600x3d
5700X3D ve 5500X3D nin frekansları acayip kısılmış bakalım nasıl bişi olacaklar 🙃

Aykut D.

80+ Gold
Valla ağam socket 400 775 1150 den beri intel kullandim artık amd ye geçtim amd ye soba derlerdi şimdi ise intele . kendini duzeletmedigi sürece intel alınmaz bu zamanda.

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,375
İsim
Hacı
Ben öyle düşünmüyorum intel benim gözümde hala başarılı şirket. Her kullanıcın isteğini yapsaydı şirket değil hayır kurumu olurdu adam kar marjını düşünecek doğal olarak. Zamanında da amd için aynısı söyleniyordu yok amd alınır mı edilirdi vs. Şimdi böyle söyleyenlerin hepsi amd kullanıyor demek ki neymiş erken konuşmamak lazımmış hem amd hem intel 2 side güzel şekilde ilerliyor. Ben intelin yeni teknolojiyle birlikte piyasaya güzel bir giriş yapacağını düşünüyorum.
İntelin bu saaten sonra oyun sektöründe işi yok.
3D ye benzer bi teknoloji çıkarmadıkları sürece de olmayacak.

Ha diyeceksen iş odaklı vs vs, programlar da yavaş yavaş AMD ye kaymaya başladı önümüzdeki 4-5 senede AMD Top 1 olacak intel bu şekilde saçma sapan işlemciler çıkarmaya devam ederse.
Ctrl+C , Ctrl+V yapıyorlar adamlar işlemciye sadece...

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1

Başarılı ya da başarısızlıktan bahsettiğimizi hatırlamıyorum.

Amd’nin yaptığını intel gözü kapalı yapacak bir şirket

nm düştüğünde neler olduğunu bariz bir şekilde bilmiyorsun ve bunu kendi hayalince kendine yedirmiş durumdasın. Hatta daha komiği keyfi vs. düşürmediklerini düşünüyorsun, daha fazla tartışmayacağım, yeterli bu kadarı.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,125
Üyeler
140,773
Son üye
Deta
Top Bottom