Neler Yeni

İntel Core Ultra vs AMD Ryzen 8000 Series

Aykut D.

80+ Gold
İntelin bu saaten sonra oyun sektöründe işi yok.
3D ye benzer bi teknoloji çıkarmadıkları sürece de olmayacak.

Ha diyeceksen iş odaklı vs vs, programlar da yavaş yavaş AMD ye kaymaya başladı önümüzdeki 4-5 senede AMD Top 1 olacak intel bu şekilde saçma sapan işlemciler çıkarmaya devam ederse Ctrl+C , Ctrl+V yapıyorlar adamlar işlemciye sadece...
Intel almaktansa workstation threadriper sistem dizmek daha mantıklı.

Devilll20

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
798
İsim
Rick Baba
Valla ağam socket 400 775 1150 den beri intel kullandim artık amd ye geçtim amd ye soba derlerdi şimdi ise intele . kendini duzeletmedigi sürece intel alınmaz bu zamanda.

7500F stok fan 100 dereceye merhaba derken aynı şeyi söylemişmiydiniz 😂

abdulkadir1998

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
357
İsim
Abdulkadir ÇİFTÇİ
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar, Oyun, Kişisel Bakım
Instagram
https://www.instagram.com/abdulkadir_1998
Twitter
AbdulKadir_1998
Başarılı ya da başarısızlıktan bahsettiğimizi hatırlamıyorum.

nm düştüğünde neler olduğunu bariz bir şekilde bilmiyorsun ve bunu kendi hayalince kendine yedirmiş durumdasın. Hatta daha komiği keyfi vs. düşürmediklerini düşünüyorsun, daha fazla tartışmayacağım, yeterli bu kadarı.
Güzel şekilde konuşuyorken bana üstünlük kurmaya çalışman hoş bir davranış değil sen kendi düşünceni paylaşıyorsan ben de paylaşırım. Tartışmalık bir konu bile yok ben intelde çalışmıyorum sen amd de çalışmıyorsun. Söylediklerim neden bu kadar zoruna gidiyor hisse falan mı aldın anlamış değilim.

Aykut D.

80+ Gold
7500F stok fan 100 dereceye merhaba derken aynı şeyi söylemişmiydiniz 😂
Günümüz işlemcilerinin çoğu 80 üstü çalışıyor hatta ileride 105 120 130 çalışacağı söyleniyor. 7500f güç çeken bir işlemci orta halli ag400 4 ısı borulu herhangi bir kule soğutma soğutabilmekte . İntelde 13600k al 360mm aıo aşağısı kurtarmaz.

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Intel almaktansa workstation threadriper sistem dizmek daha mantıklı.
Yeni işlemcileri, 370K sadece işlemci🥲 Bunla ne önizleme ve render alınır var ya. Gerçi Xeon w9-3495X ile karşılaştırmak lazım da onuda rahatlıkla yer.

image_1697815593.webp

1701331468845.png
🥲

Devilll20

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
798
İsim
Rick Baba
Günümüz işlemcilerinin çoğu 80 üstü çalışıyor hatta ileride 105 120 130 çalışacağı söyleniyor. 7500f güç çeken bir işlemci orta halli ag400 4 ısı borulu herhangi bir kule soğutma soğutabilmekte . İntelde 13600k al 360mm aıo aşağısı kurtarmaz.

7500F ile 13600K' bir tutuyorsanız evet soğutmak zor çünkü tdp değeri yüksek

asko56

80+ Bronze
5700X3D ve 5500X3D nin frekansları acayip kısılmış bakalım nasıl bişi olacaklar 🙃

amd de 3d işi direk fps yi 2 ye 3 e katlıyor büyük ihtima 14 nesil intelleri tokatlayacak şekilde bir ayar verilicektir diye düşünüyorum

Aykut D.

80+ Gold
Başarılı ya da başarısızlıktan bahsettiğimizi hatırlamıyorum.

nm düştüğünde neler olduğunu bariz bir şekilde bilmiyorsun ve bunu kendi hayalince kendine yedirmiş durumdasın. Hatta daha komiği keyfi vs. düşürmediklerini düşünüyorsun, daha fazla tartışmayacağım, yeterli bu kadarı.
Nanometre düşüşü kadar alt yapısı mimariside önemli zen mimarisi okadar verimli bir mimariki üzerine koydukça koyabiliyor amd. İntel artık core mimarisini salması gerek. her şey ghz ve çekirdek değil. İntelin bir an önce mimari geliştirmesi gerek ve kullanıcı dostu olmalı o.c müsadesi soket desteği gibi kullanıcı yararına çalışmalı.
Ben öyle düşünmüyorum intel benim gözümde hala başarılı şirket. Her kullanıcın isteğini yapsaydı şirket değil hayır kurumu olurdu adam kar marjını düşünecek doğal olarak. Zamanında da amd için aynısı söyleniyordu yok amd alınır mı edilirdi vs. Şimdi böyle söyleyenlerin hepsi amd kullanıyor demek ki neymiş erken konuşmamak lazımmış hem amd hem intel 2 side güzel şekilde ilerliyor. Ben intelin yeni teknolojiyle birlikte piyasaya güzel bir giriş yapacağını düşünüyorum.
Agam İntel başarılı bir şirket kimse intelin başarısına kimse söz laf söyleyemez fakat şuan işlemci kanadında zor durumda Amd fx serisinden beri kendini geliştirmiyor hatta 6 7 8 9. nesle kadar kendini geliştirmedi ben genellikle intel işlemcileri prime döneminde kullandım . İşin kısası amd nin piyasayı uzun süre olmayışı inteli rahatlattı intel işlemci geliştirmeyi saldı bu salması 10 11 12 13 14. nesilde verimsizlikleri ile kendisine yol su elektirik olarak döndü.

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,381
İsim
Hacı
amd de 3d işi direk fps yi 2 ye 3 e katlıyor büyük ihtima 14 nesil intelleri tokatlayacak şekilde bir ayar verilicektir diye düşünüyorum
Hadi sende o kadar da olmaz 🤣

Aykut D.

80+ Gold

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,381
İsim
Hacı
Nanometre düşüşü kadar alt yapısı mimariside önemli zen mimarisi okadar verimli bir mimariki üzerine koydukça koyabiliyor amd. İntel artık core mimarisini salması gerek. her şey ghz ve çekirdek değil. İntelin bir an önce mimari geliştirmesi gerek ve kullanıcı dostu olmalı o.c müsadesi soket desteği gibi kullanıcı yararına çalışmalı.

Agam İntel başarılı bir şirket kimse intelin başarısına kimse söz laf söyleyemez fakat şuan işlemci kanadında zor durumda Amd fx serisinden beri kendini geliştirmiyor hatta 6 7 8 9. nesle kadar kendini geliştirmedi ben genellikle intel işlemcileri prime döneminde kullandım . İşin kısası amd nin piyasayı uzun süre olmayışı inteli rahatlattı intel işlemci geliştirmeyi saldı bu salması 10 11 12 13 14. nesilde verimsizlikleri ile kendisine yol su elektirik olarak döndü.
İntel 4. İ7 ler Nesil ne işlemciydi be 🤣

Aykut D.

80+ Gold
7. nesil 3d işlemciler ghz yükselince intele fark atamadı bakalım ne olacak. umarım 8. nesil 5800x 3d gibi fark atan bi çıkış yapar umarım.

abdulkadir1998

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
357
İsim
Abdulkadir ÇİFTÇİ
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar, Oyun, Kişisel Bakım
Instagram
https://www.instagram.com/abdulkadir_1998
Twitter
AbdulKadir_1998

Ben zaten intelin şu anki işlemcilerine bir şey demiyorum 14.nesil bir çok kişi için fiyasko fakat bu kadar köklü bir şirketin sıkışması ya da ne bileyim piyasadan çekilmesi yada amd ile işlemci yarışına girememesi gibi şeylerin söz konusu olmadığını düşünüyorum. 15.nesilde belkide bam başka bir performans göreceğiz kim bilebilir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,212
Üyeler
140,788
Son üye
trk2818
Top Bottom