Neler Yeni

🔵 INTEL İŞLEMCİLER BOZULUYOR 🔵 & 🔴 AMD SEKTÖRÜ ELE ALIYOR 🔴 #Masaüstü İşlemcileri

Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Erdem Taha GEDİK
İ5 12400f li sistem sipariş verdim videoda 13 ve 14. ü nesiller diyor inşallah 12400f de bir sorun yaşamam sizler ne düşünüyorsunuz

Ragnar Adamdır

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,276
İsim
Efecan
Videoda her şeyden bahsediyor uzun bir video değil zaten
Onu zaten anladım yolculuk halindeyim kulaklığım yok çok merak ettim ondan dedim hocam daha sonra izlerim ben

Vazq3ex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Ahmet
Ben İntel ile işbirliği yapıp reklam olsun diye AMD'yi karalamıyorum ve internet sitemin enbaşına da İntel reklamını yerleştirmiyorum.30 yıldaki tecrübemi yazdım.İntel beni tanımaz ben İntel'i.Babamın oğluda değil.
Mesaj otomatik birleştirildi:

https://forum.donanimarsivi.com/konu/bilgisayarim-durduk-yere-mavi-ekran-veriyor.962616/

Uzun zamandır forumu takip ediyorum.Bu konuda yeni açılmış bir konu ve bunun gibi yüzlercesi var tüm forumlarda.
intel kullanıcı dostu bir firma değil tamamen kâr odaklı bir şirket geçmişte de bunun örneği yaşandı amd ile arasında fark açıldığı zaman nasıl olsa bize yetişemezler diye ısıtıp ısıtıp aynı işlemcileri sattılar (ryzen işlemcilerin çıkmadığı zaman) bütün sistemlerimde amd işlemci kullandım şu anda da r7 5700x kullanıyorum hiçbir çökme vs yaşamadım genelde o çökme problemlerini yaşayanlar ram hızlarını işlemcinin önerilen hızlarında çalıştırmadıkları için oluyor bende yaşadım biraz yükseltmek istedim tamamen deneme amaçlı oyuna girdiğim gibi çöktü daha sonra eski hızına düşürdüğümde bir daha böyle bir şey yaşamadım şuanda amd intele göre çok daha iyi ve stabil amd nin tek eksik yanı yazılım tarafı oradaki eksiğini de kapatınca sektörde intelin yerini alacak gibi duruyor intelin yaptığı şey teknoloji geliştirmek değil sadece amd ile yarışmaya çalışmak çok daha az güç tüketerek rakibiyle aşağı yukarı aynı performansı vermesi teknoloji geliştirmek budur ve bunu kullanıcı dostu olarak yapıyorlar her sene intel gibi soket değiştirip durmuyorlar am4 soketteki soğutucular am5 te de kullanabiliyorsunuz

Son düzenleme:

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,219
İsim
uwu
Ben İntel ile işbirliği yapıp reklam olsun diye AMD'yi karalamıyorum ve internet sitemin enbaşına da İntel reklamını yerleştirmiyorum.30 yıldaki tecrübemi yazdım.İntel beni tanımaz ben İntel'i.Babamın oğluda değil.
Mesaj otomatik birleştirildi:

https://forum.donanimarsivi.com/konu/bilgisayarim-durduk-yere-mavi-ekran-veriyor.962616/

Uzun zamandır forumu takip ediyorum.Bu konuda yeni açılmış bir konu ve bunun gibi yüzlercesi var tüm forumlarda.
- RAM'lerin 3000 MHz ama sen 3200 MHz de çalıştırıyorsun. Büyük ihtimalle ondan dolayı mavi ekran yiyorsun. BIOS'a gir. Girdikten sonra F7 tuşu ile Advanced Mode geç. Geçtikten sonra Settings butonuna bas. Exit sekmesine tıkla. Restore Defaults ayarını göreceksin. Bas ona. Ondan sonra Save and Reboot de. Ondan sonra tekrardan BIOS'a gir. XMP Profile 1 olarak açıp başka bir şeye dokunmayıp kaydedip çık.
- Bir de Malwarebytes'ı kaldır.

Top Bottom