Neler Yeni

İntel krizi i7 14700hx' i de etkiler mi

TheKMS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Kerem Sarıgül
Almadan önce 5 tane konu açtım, harika laptop demeyen kalmadı ve şuan aldığına pişman mı olun diyorsunuz? Satsam kaç bin lira fark ile zarar edeceğim, ne yapayim ozama bu laptobu? Kapalı yerin de mi otursun
Kardeşim normal amd işlemciler oyunlarda 45 35 W arası çalışıyor 80 90 dediğin değerler zaten normal değil ne anlatıyosun sen. İşlemcinin ve ekran kartının çekebileceği max watt değerinde adaptör vermiyorlarsa zaten baştan saçmalık o zaman o işlemcili laptobu almanın ne mantığı var ? Atıyorum adam render alıyor render da bazen ben 140 W a kadar çıkıyorum e bu adam çıkamazsa o laptobun anlamı ne ? Bide hp önerip duruyorsunuz
Sen önermiyorsan üstüne alınma o zaman. Render işlemlerinde kullanıyor sistem canavar gibi.
Etkiler
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sat gitsin

Fidel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Fidel
Hocam bende ryzen versiyonlusu var. Ben işlemci kısıtlaması yaptım. 70 fps alacağım oyundan 50 fps alıyorum fakat işlemci max 60 derece. Online oyunlarda zaten neredeyse etkilenme yok. Bence siz de yapın. Birkaç fps için değecek bir risk değil. RDR2 gibi düşük fps verenlerde lossless scaling kullanınca 144 oluyor. Öneririm.

Farex

80+ Silver
Kardeşim cihazın zaten garantili korkma beende aldım bile bile i9-13980hx var hemde en sıkıntılı işlemci ona rağmen kullanıyorum bir sorun yaşamadım yine de önlemimi aldım intel bi kaç ay içinde çözecek zaten bu sorunu çözdükten sonra değişim istiyeceğim konu kapanacak snede öyle yaparsın şimdi kullan rahat ol. Sen bakma bu forumun kitlesi 13 14 yaş bir halt bilmeyen her çocuk yazıyor bir abin olarak ve bu işin içinde olarak söylüyorum

Starlex

80+ Silver
Almadan önce 5 tane konu açtım, harika laptop demeyen kalmadı ve şuan aldığına pişman mı olun diyorsunuz? Satsam kaç bin lira fark ile zarar edeceğim, ne yapayim ozama bu laptobu? Kapalı yerin de mi otursun
İntel islemci alma sıkıntı çıkarır çıkarmaz diyen cahillere bakma anasının babasının parasıyla aldığı laptoplara fanboyluk yapan çocuklar bunlar amd işlemcili laptop al kafan rahat olsun sorunsuz kullan intel alırsan yok ısınıyor yok undervolt yapacam diye konu açar sorundan kurtulamazsın 3 5 sene sonra işlemci oksitlenir laptop kullanılamaz hale gelir

İntel islemci alma sıkıntı çıkarır çıkarmaz diyen cahillere bakma anasının babasının parasıyla aldığı laptoplara fanboyluk yapan çocuklar bunlar amd işlemcili laptop al kafan rahat olsun sorunsuz kullan intel alırsan yok ısınıyor yok undervolt yapacam diye konu açar sorundan kurtulamazsın 3 5 sene sonra işlemci oksitlenir laptop kullanılamaz hale gelir
Ayrıca sorun çıkarsa laptopı geri alıp almayacaklarıda meçhul burası tr yani uğraşmak istiyorsan intel alırsın abdullah abide geçen intel almayın diye videosunda söyledi zaten sırf güçlü diye sorunlu bir işlemci alma aldırma

Son düzenleme:

TyShame

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
287
İsim
Halil Karagöz

Ayrıca sorun çıkarsa laptopı geri alıp almayacaklarıda meçhul burası tr yani uğraşmak istiyorsan intel alırsın abdullah abide geçen intel almayın diye videosunda söyledi zaten sırf güçlü diye sorunlu bir işlemci alma aldırma
Haha yeni avutma da garanti var zaten boşver devam et diyorlar 😂 oksitlenmenin ne zaman sorun çıkaracağı mechul 2 yıl sonra sıkıntı verse işlemci değiştirmek için komple anakart değişimi isteyecekler al buyur yeni bilgisayar parası 😂

abi bize saldırıyorlar hp victus almayın intel işlemcili hiç almayın diyince ne yapalım mesajlar görünmüyo ki 😂 pişman ol demiyoruz mümkünse turbo boost kapat kaliteli macun kullan mx 4 mx6 önerenlere kulak asma 8.5 w/mk ile o bilgisayarlar soğumaz en az 10w/mk alacaksın git pullsar al grizzly al, altına soğutucu al alüminyum kasa bunlara göre soğutucular da bi shit'e yaramıyo 😂 abi ben bunların varya hp laptop kullandıklarını da intel işlemci kullandıklarını da soğutucu kullanmadıklarını da sanmıyorum. Bilinçli yapılan bir olay gibime geliyor 😂 insanlar 10 yıllık laptoptan hp victus veya yeni nesil intel işlemciye geçince seviniyor hızlı şöyle böyle diye jdjej ilk aldığın laptop zaten termal macunun pump out olmaması ve daha kurumamasından sebep çok iyi çalışıyor ne iyisi

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
979,640
Üyeler
154,971
Son üye
Aswei
Top Bottom