Neler Yeni

İntel mi amd mi

Birol Azak

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
979
İsim
Birol azak
Merhaba dostlar karar veremediğim bir konu var şu an amatör bir şekilde(internet cafe turnuvaları veya internet cafeler arası turnavalara katılıyorum) cs:go oynuyorum bir turnuvayı kazanmıştım bundan 2 ay önce ve elime belli bir para şu an geçti bir bilgisayar toplamak istiyorum bu bilgisayardan çoğunlukla cs:go oynayacağım profesyonellerin hepsi intel kullanıyor ve intel i öneriyor ama türkiye şartları denilerek amd ryzen denilerek diğer insanlarda amd öneriyor çok arada kaldım öneriniz nedir şimdiden teşekkürler
Not:Sadece işlemci bütçem 2500 tl biraz üstüne koyabilirim
Bu r7 3700x alıyosun varya offf

EMREG

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,408
İsim
napcan
İlgilendiği Kategoriler
Hım...her şey
Instagram
no
Steam
no
Facebook
no
Twitter
yok
Discord
no
Reddit
yok
Amd performans olarak İntel i geçtiğini söylüyor ben böyle düşünmüyorum. Hala İntel'in bileğini bükebilmiş değil.
İntel Mersedes ise AMD Toyota Corolla dır.
O kadar değil.O 1. nesil için.Artık birbirlerine çok yakınlar.Hem render ve yayında AMD ağlatıyor zaten.

ensbhdr55

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,480
İsim
Enes Bahadır
Merhaba dostlar karar veremediğim bir konu var şu an amatör bir şekilde(internet cafe turnuvaları veya internet cafeler arası turnavalara katılıyorum) cs:go oynuyorum bir turnuvayı kazanmıştım bundan 2 ay önce ve elime belli bir para şu an geçti bir bilgisayar toplamak istiyorum bu bilgisayardan çoğunlukla cs:go oynayacağım profesyonellerin hepsi intel kullanıyor ve intel i öneriyor ama türkiye şartları denilerek amd ryzen denilerek diğer insanlarda amd öneriyor çok arada kaldım öneriniz nedir şimdiden teşekkürler
Not:Sadece işlemci bütçem 2500 tl biraz üstüne koyabilirim
İntel hocam. Yorumlara baktım i7 9700K çek bitane madem işlemci için bütçen o
Cs go da amdler nedense az fps veriyor çözebilmiş değilim az dediğim normalden az yani. İntel tej çekirdekte daha üstün sen csgo oynayacağım diyosun render falan yapmacaksın anladığı.m kadarıyla sırf oyun için alıyosan birtane 9700K al bide güzel bi anakartla soğutucu. İşini çok iyi görecektir. Amd fiyat performans ama intele verdiğin parada çöpe gitmez profesyönel oyuncuysan. Ekipmanlarını kendin alırsın zaten bilirsin hangileri daha iyi cs için

EMREG

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,408
İsim
napcan
İlgilendiği Kategoriler
Hım...her şey
Instagram
no
Steam
no
Facebook
no
Twitter
yok
Discord
no
Reddit
yok
9700K almasın.10.mesli beklesin.

ensbhdr55

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,480
İsim
Enes Bahadır
3600 bile 240 fps alabilir.
Var bende 3600 aldırmıyor yer yer düşüyor 180 lere 190lara. Adam 240 fps yi rahatça almam lazım diyor. Lütfen kullanmadığınız testlerini yapmadığınız ürün hakkında yorum yapmayın. Duyduğunuz şeylerle Yanlış bilgi vermeyelim

ensbhdr55

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,480
İsim
Enes Bahadır

EMREG

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,408
İsim
napcan
İlgilendiği Kategoriler
Hım...her şey
Instagram
no
Steam
no
Facebook
no
Twitter
yok
Discord
no
Reddit
yok
Var bende 3600 aldırmıyor yer yer düşüyor 180 lere 190lara. Adam 240 fps yi rahatça almam lazım diyor. Lütfen kullanmadığınız testlerini yapmadığınız ürün hakkında yorum yapmayın. Duyduğunuz şeylerle Yanlış bilgi vermeyelim
Ayarlar?

EMREG

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,408
İsim
napcan
İlgilendiği Kategoriler
Hım...her şey
Instagram
no
Steam
no
Facebook
no
Twitter
yok
Discord
no
Reddit
yok
Abimdeki 1200 bile 120 FPS altına düşmüyor.

Waxen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,143
İsim
Hüseyin Levent
Facebook
None
Twitter
None
Amd halatları eline aldı ve intele vuruyor kırbacı :)

fuxury

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Berkay Aydeniz
Çok geniş bir soru olmuş.Gelecek planınız ve upgrade durumuna göre değişiklik gösterecektir.Öncelikle şunu söyleyeyim; çoğu oyunlar işlemcinin tek çekirdek performansından beslenir.Amd ile İntel'in tek çekirdek performansı arasında eskiden büyük farklar vardı fakat Amd kendini bu konuda çok geliştirdi.Günümüz itibariyle yeni nesil Amd bir işlemci ve ona denk düşen İntel bir işlemcinin oyun performansı arasında dağlar kadar fark yok bahsettiğim gibi Amd kendini çok geliştirdi ve tekli çekirdek performansı İntel'in ensesinde.Render performansı olarak ise Amd intel'i geçmekte.Gelecekte sistemini büyültmek istediğinde tek parçayla bu işi bitirmek istiyorsan Amd doğru tercih olacaktır.Ama ille de oyunda en iyi performansı almak istiyorum dersen tercihin İntel'den yana olsun.

Ercan22

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ercan Karahasan
Tekli çekirdek intel
Çoklu çekirdek amd
İntel işlemcilerde daha çok fps alma sebebi, cs go'nun işlemci odaklı oyun olmasından.

ensbhdr55

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,480
İsim
Enes Bahadır
Ayarları kısan birisi değilim. sistemim yeterliyse gerek duymuyorum. MSI RTX 2070 gaming ekran kartım olacak ryzen 3600 işlemcim olacak. Ayarlardan kısacam. Oynadığım oyundan zevk almıyorum o zaman. Kaldı ki ayarkarı düşürdüm unlostun ayarlarınada çektim sistemi ultra ayarlarda verdiği performansla aynı performansı aldım. İşlemci gücüyle alakalı tek 3700x e oc yaparsan ancak , stok 9700K ya yetişiyor. Maalesef böyle bende hoşnut değilim bu durumdan. Amd kullanıyorum ama dediğim gibi sadece oyun diyor adam . Rahat 240 hz almam lazım diyor. Bence intel :)

Top Bottom