Neler Yeni

İntelmi AMD mi hangisi

corez

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
225
İsim
Mert Uysal
toplu cekirdeklerde yani sunucu + render vs vs en iyi listesi

1721947964411.png

SADECE OYUNLARDA EN İYİLERİ

1721948031432.png

Listeye Bakılırsa Hem Oyun Hem Diger işlerde En iyisi i9 14900ks duruyor

Zexius

80+ Bronze
Hangi işlemcisi olursa olsun intelmi almalıyım AMD mi,neden bu soruyu soruyorum çünkü bu zamana kadar kullandığım 2int cafe oldu birisi yeni açıldı yenisine çok gittim i5 9500 işlemci vardı, eskisindede aynısı vardı ama eski int cafenin alt katında hiç oynamadım geçenlerde denedim ve bana çok hızlı geldi ekran kartına ve işlemcisine baktım ekran kartı rx580 işlemci ryzcen 3 3600 gibi biseydi üst kattaki PC lsrde 2060super yeni açılan da ise 1660ti vardı ama hiç biri amd kadar hızlı gelmedi inteller çok yavaştı bendemi ön yargı var yoksa cidden böylemi?
Şu sıralar işlemci piyasası sorunlu bilgisayar almak için doğru zamnan olmadığını düşünüyorum. İntel tarafında ki işlemcilerin bir çoğu çökme hatası amd taraında ise 9000 serisi işlemciler şimdiden sorun çıktı ama amd satışa sunmadan sorunu farketti ve fabrikaya ürünleri tekrar çağırdı şimdi tekrar piyasaya sunacak ama açıkçassı bilemiyorum şuan doğru zaman değil ama onu düşünüyorum

Montofteam

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
676
İsim
Eren
Hangi işlemcisi olursa olsun intelmi almalıyım AMD mi,neden bu soruyu soruyorum çünkü bu zamana kadar kullandığım 2int cafe oldu birisi yeni açıldı yenisine çok gittim i5 9500 işlemci vardı, eskisindede aynısı vardı ama eski int cafenin alt katında hiç oynamadım geçenlerde denedim ve bana çok hızlı geldi ekran kartına ve işlemcisine baktım ekran kartı rx580 işlemci ryzcen 3 3600 gibi biseydi üst kattaki PC lsrde 2060super yeni açılan da ise 1660ti vardı ama hiç biri amd kadar hızlı gelmedi inteller çok yavaştı bendemi ön yargı var yoksa cidden böylemi?
Soru mantıksız bi soru çünkü çok genel bi ifade audi mi atıyorum bmw mi gibi bi soru fanatikler hep var modellere göre bazen bmw bazen audi alır ama kesin olarak bmw hep iyidir veya audi hep iyidir demek saçma olur ha şu an 1 aylık dönem için bu soruyo soruyosan yeni işlemcimleri sorunlu intelin ve ekstradan amd x3d işlemciler var oyun için. Eski işlemciler dediğim gibi rekabet taraf değişir bazen intel bazen amd iyi

erdonevv

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Phoenix
Soru mantıksız bi soru çünkü çok genel bi ifade audi mi atıyorum bmw mi gibi bi soru fanatikler hep var modellere göre bazen bmw bazen audi alır ama kesin olarak bmw hep iyidir veya audi hep iyidir demek saçma olur ha şu an 1 aylık dönem için bu soruyo soruyosan yeni işlemcimleri sorunlu intelin ve ekstradan amd x3d işlemciler var oyun için. Eski işlemciler dediğim gibi rekabet taraf değişir bazen intel bazen amd iyi
Ama işte diğer sorumda bu hızlı açılma olayı doğrumu benim gördüğüm gibi yoksa denk mi geldi

Erpol

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
436
İsim
Ertuğrul Bolat
İşlemcini seçerken kullanacağın ekran kartına göre belirlersen darboğaz ihtimalini oldukça düşürürsün.Hızlı açılma olayına gelince bu işlemciden ziyade kullanılan anakart,ssd ve ram faktörlerine göre değişiklik gösterir.İntel'in de oldukça hızlı açılan sistemleri var.

Top Bottom