Neler Yeni

internet kablosunu nasıl almalıyım?

yeldaaa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
yelda
merhabalar, hazır sistem aldım fakat wifi özelliği yokmuş anakartın. o yüzden salondaki modemi pc odasına taşıtacağım elektrikçiye. direkt modemin üzerinden internet kablosuyla kasaya bağlayınca internet işi halloluyormuş araştırdığım kadarıyla. vodafone uygulamasından baktım 50mbps hız yazıyor pakette. evde bir tane cat5 kablo buldum, valorant falan da oynuyorum hızı çok etkiler mi cat5 yoksa cat6 mı almam gerekiyor?

_Emir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,629
İsim
Emir
merhabalar, hazır sistem aldım fakat wifi özelliği yokmuş anakartın. o yüzden salondaki modemi pc odasına taşıtacağım elektrikçiye. direkt modemin üzerinden internet kablosuyla kasaya bağlayınca internet işi halloluyormuş araştırdığım kadarıyla. vodafone uygulamasından baktım 50mbps hız yazıyor pakette. evde bir tane cat5 kablo buldum, valorant falan da oynuyorum hızı çok etkiler mi cat5 yoksa cat6 mı almam gerekiyor?
direkt uğraşmayıp wifi adaptörü alsanız?https://www.hepsiburada.com/studz-d...s-adaptor-p-HBCV00003F6FEL?magaza=Hepsiburada kendim kullanıyorum 5ms alıyordm kablolu bunda 7ms alıyorum

yeldaaa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
yelda
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

tunq

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
363
İsim
Tuna
cat5 100mbps ye kadar destekliyo diye biliyorum ama alabiliyosan cat6 al
Mesaj otomatik birleştirildi:

cat5 100mbps ye kadar destekliyo diye biliyorum ama alabiliyosan cat6 al
bunu kullanıyorum hem gizlemesi basit hemde kayıp yaşamıyorum

yeldaaa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
yelda
peki bu kablonun markası vs çok önemli mi? yarın sabahtan kasamı alacağım da. bilgisayarcıdan vs herhangi bir cat6 kablo alsam çok etkiler mi?

Lady-Of-Ice

80+ Silver
Cat5 sorun olmaz; 100 e kadar. Cat6 alacaksan 23awg bakır cat6 al. Reçber,Ersan marka alabilirsin.

tunq

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
363
İsim
Tuna
peki bu kablonun markası vs çok önemli mi? yarın sabahtan kasamı alacağım da. bilgisayarcıdan vs herhangi bir cat6 kablo alsam çok etkiler mi?
hız olarak etkilemez muhtemelen ama ömrü olsun dayanıklıgı olsun ugreen iyidir

yeldaaa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
yelda
tamamdır teşekkür ederim hepinize

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR