Neler Yeni

internet sağlayıcısı çatıma istasyon kurmak istiyor

Mr.Cody

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
151
İsim
Emirhan Ceyran
internet sağlayıcısı çatıma istasyon kurmak istiyor ben kabul ettim fakat daha sonra bunlar için 50-60 bin tl gibi ücret talep edilmesi gerektiğini söylediler servis sağlayıcılarından. Sizce bu doğru mu?

Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Oğuz Görgülü
Instagram
@orendarhyme
internet sağlayıcısı çatıma istasyon kurmak istiyor ben kabul ettim fakat daha sonra bunlar için 50-60 bin tl gibi ücret talep edilmesi gerektiğini söylediler servis sağlayıcılarından. Sizce bu doğru mu?
Oha oha, hemonlar istiyon hem sen para veriyorsun. Hangi köyün kitlemesi bu

MacWix

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
614
İsim
HAYRETTİN KÖNEŞ
Öyle bir rakam yok. Evet kira bedeli öderler ama çok cüzzi bir rakam oluyor genelde. İşyerimizde var yıllık kirası 3bin lira. Sizin ev merkezi yoğun nüfuslu bir yer ise belki daha fazla talep edersiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
İnanç Erçoban
Bizim eski ev öyleydi çocuklarım mutant olacak diye korkuyorum radyasyondan

Dahası  
Reaksiyon skoru
188
İsim
Conqueror
Kardeşim isterse aylık 100K versinler boşver bulaşma o işe yazık günah aralıksız olarak onca radyasyona maruz kalacaksınız sağlığını hiç bir şey geri getirmez.

Mr.Cody

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
151
İsim
Emirhan Ceyran
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kardeşim isterse aylık 100K versinler boşver bulaşma o işe yazık günah aralıksız olarak onca radyasyona maruz kalacaksınız sağlığını hiç bir şey geri getirmez.
öyle bi şey yok. baz istasyonları radyasyon yayar doğrudur. Fakat 2 noktanın altını çizmek isterim. Birincisi öyle korkulacak derecede "iyonlaştırıcı" dalga segmentinde değil. Radyo dalgalarıdır.
1720101898295.png

burda asıl korkulması gereken UV, X-ışını, gama ışınlarıdır. İkincisi ise merkez üssü bizim evimiz olduğu için dalgalar da dikey ve yatay istikamette yayıldığı için alt tarafına öyle düşündüğünüz gibi hatta hiç denecek düzeyde radyasyon yayarlar.

1720101910205.png
1720101914888.png

G: Anten kazancı ve anten uzunlukları (cm)

bahsettiğim mevzuyu bu iki görselde daha net anlayabilirsiniz.
uzun uzadıya bir makale gibi yazmak istemedim fakat elimde olduğunca size de faydalı olacak bilgiler sunmak istedim. Yani uzun lafın kısası saç kurutma makinelerinin dahi içerdiği radyo dalgaları sandığımız kadar kansere yol açacak cinsten değil.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
990,804
Üyeler
156,675
Son üye
xyz1214
Top Bottom