Neler Yeni

İnternet yavaş yeni modem alınmalı mı?

lagosee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Alperen
Arkadaşlar merhaba öncelikle iyi forumlar

İnternet sağlayıcısı olarak türk telekom kullanıyorum ve yavaş internetten sıkıntılıyım.
Aradık sorduk bizim paketin içeriği nedir kaç mbps kadar internet alabiliriz diye dediler 16mbps kadar internet paketiniz görünüyor dedi.
Ama sıkıntı şu ki benim dowload hızım 1.1mbps 16mbps kadar alabileceğim internetten 1.1mbps alıyorum ve sıkıntı şu ki taahhütlü internet o yüzden taahhüt bitmeden ayrılmak istemiyorum.
Altyapı olarak Türktelekom fiber altyapısı bile var. O yüzden altyapı sıkıntım olmadığını düşünüyorum (eğer bu konu hakkında bir şey biliyorsanız yazınız)
Modemimiz çok eski (üzerinde ttnet yazıyor.) acaba yeni bir modem alırsam bu sorun düzelir mi?

Şimdiden teşekkür ederim iyi forumlar.

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,480
İsim
Adem

İnternet sağlayıcısı olarak türk telekom kullanıyorum ve yavaş internetten sıkıntılıyım.
Aradık sorduk bizim paketin içeriği nedir kaç mbps kadar internet alabiliriz diye dediler 16mbps kadar internet paketiniz görünüyor dedi.
Ama sıkıntı şu ki benim dowload hızım 1.1mbps 16mbps kadar alabileceğim internetten 1.1mbps alıyorum ve sıkıntı şu ki taahhütlü internet o yüzden taahhüt bitmeden ayrılmak istemiyorum.
Altyapı olarak Türktelekom fiber altyapısı bile var. O yüzden altyapı sıkıntım olmadığını düşünüyorum (eğer bu konu hakkında bir şey biliyorsanız yazınız)
Modemimiz çok eski (üzerinde ttnet yazıyor.) acaba yeni bir modem alırsam bu sorun düzelir mi?

Yüksek ihtimal çözülmez altyapınızda fiber olabilir xdsl kabloyla fiber aynı kablo değiller.

ardaozal

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,493
İsim
Arda Özal

Benim modemimde eski (2yıllık 3de olabilir tam hatırlamıyorum) bence altyapınız yok veya modem bozulmuş olabilir ama büyük ihtimal altyapı yok

lagosee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Alperen
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Benim modemimde eski (2yıllık 3de olabilir tam hatırlamıyorum) bence altyapınız yok veya modem bozulmuş olabilir ama büyük ihtimal altyapı yok
şimdi millenicom,türknet ve kablonetten altyapı sorgulattım altyapı gözüküyor bence altyapımda sıkıntı yoktur bulunduğum yer işlek biryer olmakla beraber binada süperonline fiber kutusu bulunmaktadır...

ardaozal

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,493
İsim
Arda Özal
şimdi millenicom,türknet ve kablonetten altyapı sorgulattım altyapı gözüküyor bence altyapımda sıkıntı yoktur bulunduğum yer işlek biryer olmakla beraber binada süperonline fiber kutusu bulunmaktadır...
Sıkıntı Modemde o zaman

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,915
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
madem öyle niye superonline almadınız.

lagosee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Alperen
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
madem öyle niye superonline almadınız.
yani nasıl diyim bu internet eve gelen ilk internet olmuş malum teknoloji hakkında bilgisi olmayan ebebeynler sonucu bunca senedir bu internette takılı kalmışız 😅😅😅

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
986,769
Üyeler
156,079
Son üye
deutZErlik
Top Bottom