Neler Yeni

Yardım İnternetim Yavaş

Ozzyy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
569
İsim
Ozan Korzay
Evet fiberi desteklemiyor fiber modem almak zorundasınız.

Ozan06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ozan Ölmez
vodofone altyapı sorgulama dedim. bana full ADSL interneti önerdi altyapıma uygun. bu Fiber altyapısı yokmu demek ? eğer alırsam 20mbps almayı düşünüyorum. sizce bu yeterlimi ?

Ozzyy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
569
İsim
Ozan Korzay
vodofone altyapı sorgulama dedim. bana full ADSL interneti önerdi altyapıma uygun. bu Fiber altyapısı yokmu demek ? eğer alırsam 20mbps almayı düşünüyorum. sizce bu yeterlimi ?
Fiber olup olmadığını güncel şekilde müşteri hizmelerinden öğrenin ona göre hareket edersiniz desteklemiyorsa 20 mbps işinizi görür ethernet kablosuyla bağlanın aynı zamanda.

Ozan06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ozan Ölmez
Fiber olup olmadığını güncel şekilde müşteri hizmelerinden öğrenin ona göre hareket edersiniz desteklemiyorsa 20 mbps işinizi görür ethernet kablosuyla bağlanın aynı zamanda.
eğer destekliyorsa hangi fiber modemi almam lazım ? internetten sipariş edebiliyormuyum ? birde son olarak modemi laptopa bağlamak için bana bir kablo söylermisiniz ?(gigabit ethernet portuna sahibim)

Ozzyy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
569
İsim
Ozan Korzay

Ozan06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ozan Ölmez
modemi laptopa bağlamak için dediğiniz bu kabloyu çevremde nerelerde bulabilirim ?
ve gigabit ethernet portuna uyumlu değil mi ?

Ozan06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ozan Ölmez
birde kablo normalde salona kadardı. benim oda biraz uzakta olduğu için kabloyu uzattık. buda internet hızını etkiler mi ?

35 Mbps kullanıyorum. Saniyede 4 ila 5mb gibi bir indirme hızı sunuyor. Aslında download hızı kadar upload hızın da önemli. Oyunlardaki gecikmeyi yükleme de belirliyor. upload 5mbps limitinde bir paketle çok rahat edersin.

Ozzyy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
569
İsim
Ozan Korzay
birde kablo normalde salona kadardı. benim oda biraz uzakta olduğu için kabloyu uzattık. buda internet hızını etkiler mi ?
100 metreye kadar etkilemez dostum uyumludur internet kafe bilgisayarcılarda bulabilirsin.

Ozan06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ozan Ölmez
şuan virüs sebebiye malumunuz internet cafeler kapalı. başka bulabileceğim yerler varmı ?
birde ekstra olarak eğer çevremde bulamazsam diye internetten modemi laptopa bağlayacak kabloyu söyleyebilir misiniz alableceğim bağlantıyı paylaşırsanız sevinirim.(gigabit ethernet portuna uyumlu)

Ozan06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ozan Ölmez
35 Mbps kullanıyorum. Saniyede 4 ila 5mb gibi bir indirme hızı sunuyor. Aslında download hızı kadar upload hızın da önemli. Oyunlardaki gecikmeyi yükleme de belirliyor. upload 5mbps limitinde bir paketle çok rahat edersin.

30 Mbps (yada duruma göre 20mbps olanıda tercih edebilirim)
Adsl internet hızı

+ 24 ay boyunca ücretsiz Vodafone TV
Limitsiz kotasız kullanım

bunu almayı düşünüyorum. bu uyumlumudur acaba dediğiniz ile ?

Ozzyy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
569
İsim
Ozan Korzay
şuan virüs sebebiye malumunuz internet cafeler kapalı. başka bulabileceğim yerler varmı ?
birde ekstra olarak eğer çevremde bulamazsam diye internetten modemi laptopa bağlayacak kabloyu söyleyebilir misiniz alableceğim bağlantıyı paylaşırsanız sevinirim.(gigabit ethernet portuna uyumlu)
Ensaflar açık olur bilgisayarcılar olmazsa da
https://urun.n11.com/kablolar/3-5-1...p_YLmljPZvi44OITN68aAij9EALw_wcB&gclsrc=aw.ds
burdan kaç metre lazımsa ona göre siparij edersiniz.

Ozan06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ozan Ölmez
bu bana uzatma kablosu gibi geldi ama bununla modemi direkt laptoba bağlayabilir miyim ? yani kablolu intenret kullanmak istiyorum laptobumda da. zaten modem laptobun yanında. yani 1 metre bile fazla aslında

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
967,235
Üyeler
152,849
Son üye
emcreyz50
Top Bottom