Neler Yeni

IOS’ ten Android’ e Geçmek

aeaeae

80+
gn5 + 8 gen 2 ısp'li ve oneuı kamerasına sahip telefona nasıl dinamik aralıkta kötü diyebiliyorsunuz anlamak güç. iphone 12 kullanıoyurm, yanyana kendi ellerimle karşılaştırmasam inanacağım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

iPhone 14 den S23 Ultra’ya geçilir mi peki sence ?
s23 bile kopegi yapar o telefonu. ozellikle kamerada.

iPhone 13'den geçen biri S23'ün kameralarına lanet okur.
12 ile 13 arasinda sadece dusuk isikta fark yaratacak sensor boyutu farki var, gun isiginda, yesillikli ortamda vs. renkler cogunlukla ayni. bazi yerlerde 13 cok daha satured cekiyor ve ben 12 ile s23'u kendi ellerimle kiyasladim, kimsenin kimseye lanet okuyacagi falan yok. aksine iyi ki gecmisim der.

şahin doğan

80+ Platinum
Ters isikta en iyi detay yakalayan base amiral gemisi S23 yalniz? 2-3 tane ornek gorsel paylasinda gorelim. Nasil boyle ozguvenle konusabiliyorsunuz anlamadim, zaten en kotu renk, konstrat ve doygunluga sahip telefondan sonrasini okumamaliydim da, neyse.

14 ile 14 pronun on kameralarinda IMX714 var.
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle

Fark Samsung algoritmasından kaynaklanıyor, 14 Pro pozlama ile S23 gibi cekebilir UWA, telephoto ve on kamera disinda.
1. karşılaştırma çalı detayları, 2. karşılaştırma bina detayları, 3. karşılaştırma bina detayları, 4. karşılaştırmada ne olduğunu söylememe gerek yok, 5. karşılaştırma bina detayları, 6. karşılaştırma bina detayları, 8. karşılaştırmada S23 daha iyi detaylayda, 9. karşılaştırmada 0 detay Samsung.

smithblacksmith

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,056
İsim
Samet Demirci
Telefonu sanırsam 3-5 yıl sonra ortamlarda ''şu kadara aldım şuan şu kadar oldu'' demek için alıyorsunuz.İkinci el satıcı değilseniz telefonun marka değerini düşünmenizin bir anlamı yok.
3-5 yıl sonra 2. el satarken 20.000₺ bandına satabilmek istiyorum.

Android alıp 10.000₺ ya satmak istemiyorum

lebron23

80+ Bronze
Ters isikta en iyi detay yakalayan base amiral gemisi S23 yalniz? 2-3 tane ornek gorsel paylasinda gorelim. Nasil boyle ozguvenle konusabiliyorsunuz anlamadim, zaten en kotu renk, konstrat ve doygunluga sahip telefondan sonrasini okumamaliydim da, neyse.

14 ile 14 pronun on kameralarinda IMX714 var.
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle

Fark Samsung algoritmasından kaynaklanıyor, 14 Pro pozlama ile S23 gibi cekebilir UWA, telephoto ve on kamera disinda.
Bir tane fotoğrafa bakılarak kamera değerlendirilmez. Normalde ortam nasıl gözüküyor bilmiyorsun. Böyle karşılaştırmalarda her zaman daha fazla pozlanan daha sature olan göze güzel gelir.

Adil değerlendirme için bir tane de normal dslr makine ile oynanmamış resim gerekir (onda bile markalar arası renkler birebir olmaz).

aeaeae

80+
2 cihaz karsilastirmasinda zayif olan modele en kotu demek nasil bir mentalite? s23 ile 15’i karsilastirdigimizi bilmiyordum, 13 konusuyorduk sanki. ki zaten bina detaylari, cali detaylari vs. demissin, odakla cozulecek isler bunlar. uzaktaki nesnelerde zaten telephoto avatajindan s23’un ezici bir ustunlugı var. ayrica macli, prizli bir apple ekosistemi olmayan adam gidipte s23, s23u varken 15 alirsa kusura bakmasin da maldir, baska aciklamasi yok. statu gostergesi olarak aliyordur, cunku daha pahaliya daha kotu bir urun aliyor.

Bina, cali detaylari cart curt. Samsung algoritmasi farki, az profesyonel karsilastirma izleyin. Bir sahnede alinan isik farki azicik farkli olsa dahi fark oluyor.

forumu kes foto gonderemiyoruz :ddd

Bir tane fotoğrafa bakılarak kamera değerlendirilmez. Normalde ortam nasıl gözüküyor bilmiyorsun. Böyle karşılaştırmalarda her zaman daha fazla pozlanan daha sature olan göze güzel gelir.

Adil değerlendirme için bir tane de normal dslr makine ile oynanmamış resim gerekir (onda bile markalar arası renkler birebir olmaz).
Dostum, ayni sey s23 en kotu ceken tel diyen arkadas icin de gecerli. bunun yani sira ben attigim gorsellerde renk karsilastirmasi dahi yapmadim :dd fotolara baksan goreceksin

johan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,241
İsim
ismail
2 cihaz karsilastirmasinda zayif olan modele en kotu demek nasil bir mentalite? s23 ile 15’i karsilastirdigimizi bilmiyordum, 13 konusuyorduk sanki. ki zaten bina detaylari, cali detaylari vs. demissin, odakla cozulecek isler bunlar. uzaktaki nesnelerde zaten telephoto avatajindan s23’un ezici bir ustunlugı var. ayrica macli, prizli bir apple ekosistemi olmayan adam gidipte s23, s23u varken 15 alirsa kusura bakmasin da maldir, baska aciklamasi yok. statu gostergesi olarak aliyordur, cunku daha pahaliya daha kotu bir urun aliyor.

Bina, cali detaylari cart curt. Samsung algoritmasi farki, az profesyonel karsilastirma izleyin. Bir sahnede alinan isik farki azicik farkli olsa dahi fark oluyor.

Dostum, ayni sey s23 en kotu ceken tel diyen arkadas icin de gecerli. bunun yani sira ben attigim gorsellerde renk karsilastirmasi dahi yapmadim :dd fotolara baksan goreceksin
Boşuna yormuşsun kendini.Laf anlatmaya çalıştığın arkadaş 23 ü kötüleyip 13 ü övüp sonra da 15 ile karşılaştırmış.Neresinden tutsan elinde kalıyor.

Aykut D.

80+ Gold
Merhaba,

Bugün Bursa’ da 5.1 deprem oldu, benim iPhone telefonda ses seda yokken annemdeki OnePlus 5T yaklaşık 15-20 saniye öncesinden deprem bildirimi yaptı ( Tabi deprem bildirimi olduğunu sonradan öğrendim, umursamamıştım )

Normalde benim iPhone’ da da bu özellik açık ama hiç bir şey olmadı.

Bu yüzden geri Android’ e geçmek istiyorum sizce mantıklı mı?
Valla agam 6 şubat depreminde benim telefon uyarmadı evde disko yaşandı . Sırf bundan dolayı android geçmek mantıklı değil . Vede son 10 15 sn de geliyor anlaman 5 7 sn sürüyor kalan 8 sn de 0-100 2sn de çıkman lazmki önlemini alabilen. Kısacası mantıklı değil uygulama indirin.

Boşuna yormuşsun kendini.Laf anlatmaya çalıştığın arkadaş 23 ü kötüleyip 13 ü övüp sonra da 15 ile karşılaştırmış.Neresinden tutsan elinde kalıyor.

Depremde işlemci kurtarmıyor kankalar. Adam deprem uyarısı için geçmek istiyor.

Valla agam 6 şubat depreminde benim telefon uyarmadı evde disko yaşandı . Sırf bundan dolayı android geçmek mantıklı değil . Vede son 10 15 sn de geliyor anlaman 5 7 sn sürüyor kalan 8 sn de 0-100 2sn de çıkman lazmki önlemini alabilen. Kısacası mantıklı değil uygulama indirin.

Depremde işlemci kurtarmıyor kankalar. Adam deprem uyarısı için geçmek istiyor.
Galaxy m20 4/64 gb Android 10Q kullanıcısıyım.

lebron23

80+ Bronze

Herhangi bir model için demiyorum.

Renk karşılaştırması yapmaya gerek yok. Renkleri doygun olan göze güzel gelir. Bu tarz karşılaştırmaların hepsi anlamsız.

nightsoldier

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
375
İsim
C.S.
Sonuçta düşünmesi güzel,

Bir de Samsung S23’ e geçmek için bahane arıyorum ama değeri düşer diye korkuyorum.

Benim iPhone 13’ ün garantisi bitti, pil 82

Bu yüzden değiştiresim geliyor Samsung S23 ile kafa kafaya takas edilir ama 3-5 yıl sonra iPhone hala para ederken Samsung etmeyecek
13,s23’ten daha iyi telefon. Paraya ihtiyacım var, satıp s23 alayım, artanı ile de ihtiyaçlarımı göreyim derseniz olur. Öte yandan deprem vs için mis gibi telefon değiştirilmez.
Ama para sizin,karar sizin. Ancak ben olsam en azından s23 ultra zorlardım. İphone 13’ten sonra düz s23 kesmez. İphone’u arasınız. Pişman olmak da var ki bu durumda zararınız daha büyük olacaktır

aeaeae

80+
Herhangi bir model için demiyorum.

Renk karşılaştırması yapmaya gerek yok. Renkleri doygun olan göze güzel gelir. Bu tarz karşılaştırmaların hepsi anlamsız.
yorumun değersiz çünkü eksik. Mrwhosettheboss, Geekerwan gibi editörlerin yaptığı profesyonel karşılaştırmalar gayet belirleyici. dinamik aralik ve ozellikle aydinlatabilme kabiliyeti onemi etkenler, bunlari da videolarda rahatlikle gorebiliyoruz.

13,s23’ten daha iyi telefon. Paraya ihtiyacım var, satıp s23 alayım, artanı ile de ihtiyaçlarımı göreyim derseniz olur. Öte yandan deprem vs için mis gibi telefon değiştirilmez.
Ama para sizin,karar sizin. Ancak ben olsam en azından s23 ultra zorlardım. İphone 13’ten sonra düz s23 kesmez. İphone’u arasınız. Pişman olmak da var ki bu durumda zararınız daha büyük olacaktır
babayi daha iyi telefon 13, s23'ten herhangi bir sekilde daha iyi cihaz diyen zerre anlamiyordur. iphone'u ararsiniz demissin bir de, iphone 12 kullanicisiyim, neyini arayacakmis soyle bilelim?

lebron23

80+ Bronze
Uygunsuz davranış
yorumun değersiz çünkü eksik. Mrwhosettheboss, Geekerwan gibi editörlerin yaptığı profesyonel karşılaştırmalar gayet belirleyici. dinamik aralik ve ozellikle aydinlatabilme kabiliyeti onemi etkenler, bunlari da videolarda rahatlikle gorebiliyoruz.

babayi daha iyi telefon 13, s23'ten herhangi bir sekilde daha iyi cihaz diyen zerre anlamiyordur. iphone'u ararsiniz demissin bir de, iphone 12 kullanicisiyim, neyini arayacakmis soyle bilelim?
adamlar sanki bilimsel araştırma yapıyor. Senin gibi kafası basmayanların anlayacağı dilde basit içerik üretiyorlar. Neymiş editörlern yaptığı karşılaştırma belirleyici imiş. Dinamik aralık tabii ki önemli. Ama değerlendireceğin bir normal olmadan ikili yorum yapamazsın.

nightsoldier

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
375
İsim
C.S.

Kim neyi isterse onu kullansın,kullanın. Ben fikrimi söyledim sadece . Bu kadar agresif olmayın. Altı üstü telefon. Özellikleri bana göre iphıne 13ten geçecek kadar iyi değil.
Adama bak ya,utanmasa kafa göz dalacak bana. :)
He kardeşim, he en iyi telefon s23, dünyada gelmiş geçmiş en iyi telefon da s23. İphone 12 kullanıyormuşsun, o da ultra,uber,süper,aşmış bir telefon. Sadece en zeki ve namus timsali insanların sahip olmayı istiyeceği bir cihaz. Hem s23, hem iphone 12.
Oldu mu şimdi? İstediğin gibi yazabildim mi?

Son düzenleme:

aeaeae

80+
adamlar sanki bilimsel araştırma yapıyor. Senin gibi kafası basmayanların anlayacağı dilde basit içerik üretiyorlar. Neymiş editörlern yaptığı karşılaştırma belirleyici imiş. Dinamik aralık tabii ki önemli. Ama değerlendireceğin bir normal olmadan ikili yorum yapamazsın.
Bak guzel dostum benim, aradaki dinamik aralik farkini, texture farkini ve aydinlatabilme kabiliyetini olcumlemek icin o sahneyi kendi gozumle gormeme gerek yok. uzum tanesi kadar beynin var gelmis burda kafandan biseyler uyduruyon.

Kim neyi isterse onu kullansın,kullanın. Ben fikrimi söyledim sadece . Bu kadar agresif olmayın. Altı üstü telefon. Özellikleri bana göre iphıne 13ten geçecek kadar iyi değil.
Adama bak ya,utanmasa kafa göz dalacak bana. :)
He kardeşim, he en iyi telefon s23, dünyada gelmiş geçmiş en iyi telefon da s23. İphone 12 kullanıyormuşsun, o da ultra,uber,süper,aşmış bir telefon. Sadece en zeki ve namus timsali insanların sahip olmayı istiyeceği bir cihaz. Hem s23, hem iphone 12.
Oldu mu şimdi? İstediğin gibi yazabildim mi?
okudugunu anliyo musun kanka iphone 12 oven kim, orada sizin gibi para odedigi firmanin fanlarini yapan objektif yorumdan yoksun insanlar icin ios’u guncel bir cihazda kullanip, hypelariniza karsilik elestirisel bir yorum yaptim. sorumun cevabini da alamadim hala.

Top Bottom