Neler Yeni

Öneri Ipad 9. Nesil vs Android(S9 FE) Hangisi daha mantıklı?

Ömerfk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Ömer Faruk Kılıç
Ipad 9. nesil almayı düşünüyorum ancak android bir tablet almak daha mı mantıklı olur acaba diye düşünmedim değil. Siz ne dersiniz?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Samsung Tab S9 FE düşünüyorum android tarafında o da güzel bir tablet gibi gözüküyor ama emin olamadım

Son düzenleme:

Ömerfk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Ömer Faruk Kılıç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yabancı kanallardan izlediğim birkaç inceleme videosundan sonra S9 FE ye daha çok ısınmaya başladım. Ayrıca yurt dışında bu cihazlar arasında yaklaşık 100 dolar bir fiyat farkı var ipad 330 dolar s9 450 dolar. Ülkemizdeki vergiler sağolsun burada nerdeyse aynı fiyata denk geliyorlar o açıdan da s9 fe daha mantıklı gibi geldi ama ipad kalitesini bildiğim için de samsung kullanmak iyi olur mu bilemedim.

Son düzenleme:

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,080
İsim
Semih Boran
Ipad 9. nesil almayı düşünüyorum ancak android bir tablet almak daha mı mantıklı olur acaba diye düşünmedim değil. Siz ne dersiniz?

Samsung Tab S9 FE düşünüyorum android tarafında o da güzel bir tablet gibi gözüküyor ama emin olamadım
Tabii ki Tab S9 FE. Windows 11 uyumlu çünkü. Snapdragon X Elite ile kardeş SoC çünkü. EDK2 UEFI var

Ömerfk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Ömer Faruk Kılıç
Tabii ki Tab S9 FE. Windows 11 uyumlu çünkü. Snapdragon X Elite ile kardeş SoC çünkü. EDK2 UEFI var
Hocam biraz daha türkçe konuşabilirsek sevinirim. Snapdragon X Elite ne alaka anlamadım S9 FE de Exynos 1380 var

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,080
İsim
Semih Boran
Hocam biraz daha türkçe konuşabilirsek sevinirim. Snapdragon X Elite ne alaka anlamadım S9 FE de Exynos 1380 var
Epey'de 8 Gen 2 yazıyor diye gördüm. Eğer 8 Gen 2'li ise, Windows 10/11 kurabilirsin demek istedim o tablete Android'in yerine. Ben mesela Vestel Venus 5000 cihazıma kurdum:

Bu da, Xiaomi Pad 5:

Ömerfk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Ömer Faruk Kılıç
Epey'de 8 Gen 2 yazıyor. Eğer 8 Gen 2'li ise, Windows 10/11 kurabilirsin demek istedim o tablete Android'in yerine. Ben mesela Vestel Venus 5000 cihazıma kurdum:

Bu da, Xiaomi Pad 5:
Hocam sağol bilgisayar var zaten tableti tablet olarak kullanmayı tercih ederim. Sırf windows kuruluyor diye seçim yapmam.

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,080
İsim
Semih Boran
Hocam sağol bilgisayar var zaten tableti tablet olarak kullanmayı tercih ederim. Sırf windows kuruluyor diye seçim yapmam.
Bunun haricinde yine Android daha mantıklı. Donanım olarak fark çok. Wi-Fi 6, UFS 2.2, daha iyi panel gibi artılar var S9 FE'de.

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,234
İsim
Olcay akbulut
hocam windows kursak düzgün çalışır mı ki? mesela ben samsungsun son nesil tabletini alsam windows kursam grafik tasarım işlerimi yapabilir miyim?

Ömerfk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Ömer Faruk Kılıç
Bunun haricinde yine Android daha mantıklı. Donanım olarak fark çok. Wi-Fi 6, UFS 2.2, daha iyi panel gibi artılar var S9 FE'de.
Evet ekranı, type c olması ve içinde kalemle geliyor olması apple'a göre avantaj. Tableti ne için kullanacağımı da belirteyim genellikle dersler için kullanacağım ama ara sıra video vs. de izlerim tabii ki hoparlör açısından da daha iyi ipad'e göre ancak ipad'in stabilitesi ve akıcılığı çok iyi daha önceden ipad kullanmıştım ve çok memnun kalmıştım ama S9 FE de güzel ve daha güncel bir cihaz gibi duruyor.

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,080
İsim
Semih Boran
Evet ekranı, type c olması ve içinde kalemle geliyor olması apple'a göre avantaj. Tableti ne için kullanacağımı da belirteyim genellikle dersler için kullanacağım ama ara sıra video vs. de izlerim tabii ki hoparlör açısından da daha iyi ipad'e göre ancak ipad'in stabilitesi ve akıcılığı çok iyi daha önceden ipad kullanmıştım ve çok memnun kalmıştım ama S9 FE de güzel ve daha güncel bir cihaz gibi duruyor.
O zaman Android cihazlar daha mantıklı sizin için.

hocam windows kursak düzgün çalışır mı ki? mesela ben samsungsun son nesil tabletini alsam windows kursam grafik tasarım işlerimi yapabilir miyim?
8 Gen 2 ile yapabilirsiniz tabii.

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,234
İsim
Olcay akbulut

bi sorun olur mu veya optimize çalışır mı ki sonuçta driver kurmayacaz heralde?

prmdmnn

80+ Bronze

Kusura bakma ama insanların kafalarını karıştırıyorsun EDK2 konusunda. Bir de o cihazda garanti dışı kalması söz konusu, bir de yanlış partition silersen ya da dokunursan cihaz hard brick olabilir.
Bir de S9 FE'de Exynos 1380 var.

Apple ekosisteminiz varsa önerim iPad 9'dan yana olacaktır, fakat DeX özelliği önemliyse ve sadece not amaçlı alacaksanız S9 FE daha mantıklı.

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,080
İsim
Semih Boran
bi sorun olur mu veya optimize çalışır mı ki sonuçta driver kurmayacaz heralde?
Snapdragon X Elite'in sürücülerini kullanabiliyorsunuz aynı tabanlı olduğu için 8 Gen 2. Qualcomm genelde bir SoC'u hem araba için hem de telefon/laptop/tablet için de kullanır (üst seviye modellerde çok yapıyor). TOGG T10x'de ki SA8155P ile Poco X3 Pro'da vs. bulunan SM8150 (SD 855/855+/860) aynı SoC.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,548
Üyeler
141,311
Son üye
hazarcoban
Top Bottom