Neler Yeni

❌İndirim Bitti! iPhone 12 256GB 🔥30.940TL 🔥 (Satıcı : MediaMarkt )

Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Mert Kıroğlu
İlgilendiği Kategoriler
Sıcak Fırsatlar

spitfire

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
252
İsim
Burak
50K daha koyup iPhone 15 Pro Max alın bence :kappa:

Şaka maka 60 Hz telefona bu parayı ben vermezdim.

Sirf 120Hz diye abidik gubidik dandik yazilimli, dandik malzemeli, kamerasi les androidlere 15-20 bayilmaktansa 60Hz iPhone 13 daha mantiklidir ayrica iddia ediyorum 120Hz cogu telefondan da daha akici goruntusu vardir.

Benim sirket telefonum realme C65 sozde ekrani 90Hz ama iPhone 13 yerden yere vuruyor ekran akiciliginda :)
Her sey kagit ustunde yazildigi gibi olmuyor.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,215
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz
Sirf 120Hz diye abidik gubidik dandik yazilimli, dandik malzemeli, kamerasi les androidlere 15-20 bayilmaktansa 60Hz iPhone 13 daha mantiklidir ayrica iddia ediyorum 120Hz cogu telefondan da daha akici goruntusu vardir.

Benim sirket telefonum realme C65 sozde ekrani 90Hz ama iPhone 13 yerden yere vuruyor ekran akiciliginda :)
Yıl 2024 oldu hatta 2025 olacak hâlâ giriş seviyesi Android telefonlarla 2 kata sahip iPhone cihazları kıyaslıyorsunuz ondan olabilir mi acaba? Al eline bir S23, S24 hangisi daha akıcı bak bakalım?

yenigeldim

80+ Silver
Dile kolay tabii ki 5k küçümsenecek bir para demi 😅
ip12 ye 30 k vermeyi göze aldıysan küçümsenecek bi para evet
Mesaj otomatik birleştirildi:

ip 12 kullanıyordum geçen aya kadar. FaceTime falan kullanmasam s24 alır geçerdim. adam 50 k ya telefon satıyor. 60hz ekranı var. savunulacak yanı yok 10k samsung da bile var 120 hz ekran.

spitfire

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
252
İsim
Burak
@yenigeldim 10k'lik samsungtaki 120Hz telefonda iPhone'daki 60Hz kadar uygulamalar akici calismiyor ustteki yorumda da onu soyluyorum. Sadece 120Hz ekran koymakla bitmiyor is.

@Mehmet Yılmaz ekran akiciligiyla mi oluyor butun her sey? Yani sirf 60Hz diye apple alinmaz ama S23 120Hz ekran diye alinir mi? :)
- 3-4 seneye S23 android'in dandik optimizasyonundan dolayi arayuzde takilirken kasmaya baslar, iPhone 13'de bugun aldigin performansi almaya devam edersin.
- 2 sene sonra S23'u %80 deger kaybiyla ikinci elde anca satarsin, 13'te bu durumu yasamazsin.

Telefon fiyatlarini hesap ederken bunlari da hesap edin. Gereksiz android ovuculugun, apple gomuculugunun bir onemi yok. Moderator olarak en basta senin bir kere adil olman lazim.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,215
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz
@yenigeldim 10k'lik samsungtaki 120Hz telefonda iPhone'daki 60Hz kadar uygulamalar akici calismiyor ustteki yorumda da onu soyluyorum. Sadece 120Hz ekran koymakla bitmiyor is.

@Mehmet Yılmaz ekran akiciligiyla mi oluyor butun her sey? Yani sirf 60Hz diye apple alinmaz ama S23 120Hz ekran diye alinir mi? :)
- 3-4 seneye S23 android'in dandik optimizasyonundan dolayi arayuzde takilirken kasmaya baslar, iPhone 13'de bugun aldigin performansi almaya devam edersin.
- 2 sene sonra S23'u %80 deger kaybiyla ikinci elde anca satarsin, 13'te bu durumu yasamazsin.

Telefon fiyatlarini hesap ederken bunlari da hesap edin. Gereksiz android ovuculugun, apple gomuculugunun bir onemi yok. Moderator olarak en basta senin bir kere adil olman lazim.
2010 bilgisi bunların hepsi. Artık eli yüzü düzgün hiçbir telefon 3-4 yıl sonra kasmıyor. Ezbercilikten öteye geçin artık bitti o devir. Paranın hakkını ne iyi veriyorsa onu alırsın markası olmaz bu işin.

Vitorrs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
165
İsim
Tahir Öztürk
Benim telefonum da 90-120 hz desteği var ama ben 60 hz kullanıyorum nedense 90-120 de şarj hızlı bitiyormuş gibi hissediyorum

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,215
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz

Vitorrs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
165
İsim
Tahir Öztürk
Hissetmiyorsun, zaten öyle oluyor :D
Olabilir yani işim gereği navigasyon kullanıyorum telefonu ilk aldığım da hz yüksekti çok hızlı tükeniyordu şarjı, neredeyse geri götürecektim yani o derece sonra 60 hzye çektim sorunum düzeldi :D

spitfire

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
252
İsim
Burak
2010 bilgisi bunların hepsi. Artık eli yüzü düzgün hiçbir telefon 3-4 yıl sonra kasmıyor. Ezbercilikten öteye geçin artık bitti o devir. Paranın hakkını ne iyi veriyorsa onu alırsın markası olmaz bu işin.

Bu muhabbeti 5-6 sene once de yapiyorlardi iPhone X mi yoksa S10 mu muhabbetinde. Al bakalim eline S10 'u google chrome'da ne kadar rahat takilacaksin?
Zamaninda da Snapdragon 845 ciktiginda oo devrim, cok hizli, artik Android iOS'u yakaladi cart curt deniyordu. Bir sey degismedi. Android 'in les optimizasyonu devam ettigi surece bu da boyle devam eder. (ki hala devam ediyor. Google'un keyboard'u kasma yapiyor giris-orta segment telefonlarda ve eski amiral gemisi cogu telefonda yorumlari da incelersen bi suru kisi ayni durumdan muzdarip).

Yani sanmayin ki bugun S24 Ultra aldiniz, iPhone telefonlar gibi 5-6 sene boyunca ilk gunki kivaminda kullanacaksiniz oyle bir durum yok. Isletim sistemi zaten buna musait degil :)
Ben S24 Ultra kullanicisiyim benim oyle bir beklentim yok, oyle bir beklentiye giren de kendini kandirir gecelim bu isleri.

Vitorrs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
165
İsim
Tahir Öztürk
Bu muhabbeti 5-6 sene once de yapiyorlardi iPhone X mi yoksa S10 mu muhabbetinde. Al bakalim eline S10 'u google chrome'da ne kadar rahat takilacaksin?
Zamaninda da Snapdragon 845 ciktiginda oo devrim, cok hizli, artik Android iOS'u yakaladi cart curt deniyordu. Bir sey degismedi. Android 'in les optimizasyonu devam ettigi surece bu da boyle devam eder. (ki hala devam ediyor. Google'un keyboard'u kasma yapiyor giris-orta segment telefonlarda ve eski amiral gemisi cogu telefonda yorumlari da incelersen bi suru kisi ayni durumdan muzdarip).

Yani sanmayin ki bugun S24 Ultra aldiniz, iPhone telefonlar gibi 5-6 sene boyunca ilk gunki kivaminda kullanacaksiniz oyle bir durum yok. Isletim sistemi zaten buna musait degil :)
Ben S24 Ultra kullanicisiyim benim oyle bir beklentim yok, oyle bir beklentiye giren de kendini kandirir gecelim bu isleri.
her şey bir yana iphone de 3-4 sene sonra satıp üstüne ekleyerek yeni model iphone alabiliyorsun ama androidin değeri kalmıyor 3-4 sene sonra
Mesaj otomatik birleştirildi:

android kısa vade de fiyat performans veriyor bence uzun vade de iphone fiyat performans

chade

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
535
İsim
chade

3-4 seneye S23 android'in dandik optimizasyonundan dolayi arayuzde takilirken kasmaya baslar, iPhone 13'de bugun aldigin performansi almaya devam edersin. 2 sene sonra S23'u %80 deger kaybiyla ikinci elde anca satarsin, 13'te bu durumu yasamazsin.
şu yorumlara kaba etimi yara yara güldüm. 2 seneye %80 değer kaybı he? ben 30k ya s23 alacam 2 sene sonra 6k ya zar zor 2. elden satacam. ama ip 13 aldığım günkü gibi olacak. s3 mini mi kullanıyorsun kardeşim ne anlatıyorsun ya? 2013 de değiliz. samsungun şimdiki telefonları hayvan gibi iyi.

ZODIAC_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
843
İsim
Semi kaan Çakır
çok rahat takılıyorsun merak etme, geçen sene bir müddet s10+ kullandım 0 kasma donma , yüksek görüntü kalitesi ve gayet kaliteli kamerası vardı. eski android mantığında gitmeyin , yazılımı düzgün amiral gemisi cihazların çoğu gayet iyi artık . elimde oneplus 9 var cihaz fazlasıyla akıcı. size katıldığım tek konu giriş seviye cihazlardaki 120hz in aşırı iyi deneyim yaşatmadığı , redmi note 10 pro ve oneplus 9 un 120hz inden aynı zevki almıyorum mesela :D

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,450
Üyeler
156,492
Son üye
merababenberat
Top Bottom