Neler Yeni

🔥İndirim IPHONE 15 256 GB 51K❗️❗️❗️

Mert

80+ Silver
Statü meselesi olarak bakılırsa insanların kafasında kurduğu, sürü psikolojisine dahil olan sorgulanmadan yüceltilmiş bir Apple üstünlüğü görülüyor. Kullanış açısından ve sunduğu şeyler açısından Samsung'un şu an mevcuttaki son Galaxy S serisi model telefonları tartışılmaz en üstün telefonlar arasında. Statü olarak bakılırsa evet herkes masaya 15 Pro Max koyduğunda seni ilah zannedebilir ama onun daha iyi olduğu anlamına gelmez, bilgisiz bir insanın ona yüklediği "en iyisi en pahalısı en kralı" anlamından dolayı o öyle gösterir. Ayrıca statü sahibi bir insanın elinde eğer iPhone X ya da iPhone 12 falan varsa kalkıp da 15 Pro Max almaya yelteneceğini bile sanmam, statü sahibi adam kendisini telefonuyla belli etmez ki, o yüzden bu statü olayı da tamamen bilgisiz insanların gözünü boyayabilmekten ibaret. S24 Ultra da kullandım, 15 Pro Max de kullandım. S24 Ultra aşırı keyifliydi, müthiş bir telefon. 15 Pro Max de inanılmaz iyi bir telefon, yapabildikleri fazlasıyla iyi. Tamamen kullanıcının ihtiyacına bağlı. Apple ekosistem kullanan kesinlikle iPhone alsın parası varsa, ekosistem ile ilgisi olmayan da S24 Ultra alsın parası cebinde kalsın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

S23 almaya niyetlendiyseniz zaten gömmeniz çok normal. S23 serisi de evet güzel bir seriydi ancak aman aman değildi. Bahsettiğim seri S24 serisi ve alırsanız ne anlatmak istediğimi anlardınız. Bahsettiğiniz telefonların hepsini kullandım, hepsi de genellikle orta ya da altsınıf modeller üretiyordu HTC (popüler olduğu dönemden bahsediyorum) dışında. Bundan yola çıkarak Samsung tarafında da sanırsam yine alt model kullanıyordunuz. Lütfen bahsettiğim modele göre konuşun hocam. Kaldı ki Samsung Galaxy S serisi hiçbir zaman kimseyi üzmedi?
S24 ile hiç ilgilenmedim, yalan söylemeye gerek yok. HTC dışında orta/alt sınıf demek biraz tatsız olmuş. Sony Z2-Z3, Huawei Mate 10 Pro gibi modeller vakti zamanında gayet iyi cihazlardı. Ama yine de günün sonunda Android yine Android. Genel kitleye hitap ederken keskin kenarlı konuşmaktan kaçınmak lazım. Diğer mesajların agresifti fakat bu mesajındaki yaklaşım çok daha makul, bunu da belirtmem gerek.

Bu arada şunu da ekleyeyim, bütçem 30K olsa kesinlikle S23 alır geçerdim, fakat 15 seviyesine çıkabiliyorsam iPhone alır ardıma bakmam ki öyle de yaptım. Bu arada bütçem PM almaya da müsaitti fakat büyük telefon sevmiyorum, zaten önceki telefonum da 12 mini idi.

Statü meselesinde de birkaç şey söylemek gerekirse, saçmalıktan ibaret. Telefonun statü belirtisi olmadığını anlayacak yaşta ve ortamdayım. Bunu mesele haline getireni de anlamıyorum, bu tip bir ortamda bulunuyorsanız da arkanıza bakmadan kaçın. Piyasada ortalama bir araba dahi milyon lirayı bulmuşken en yükseği 100K olan telefon ile neyi kanıtlıyoruz?

kaani

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
472
İsim
Kaan
S24 ile hiç ilgilenmedim, yalan söylemeye gerek yok. HTC dışında orta/alt sınıf demek biraz tatsız olmuş. Sony Z2-Z3, Huawei Mate 10 Pro gibi modeller vakti zamanında gayet iyi cihazlardı. Ama yine de günün sonunda Android yine Android. Genel kitleye hitap ederken keskin kenarlı konuşmaktan kaçınmak lazım. Diğer mesajların agresifti fakat bu mesajındaki yaklaşım çok daha makul, bunu da belirtmem gerek.

Bu arada şunu da ekleyeyim, bütçem 30K olsa kesinlikle S23 alır geçerdim, fakat 15 seviyesine çıkabiliyorsam iPhone alır ardıma bakmam ki öyle de yaptım. Bu arada bütçem PM almaya da müsaitti fakat büyük telefon sevmiyorum, zaten önceki telefonum da 12 mini idi.

Statü meselesinde de birkaç şey söylemek gerekirse, saçmalıktan ibaret. Telefonun statü belirtisi olmadığını anlayacak yaşta ve ortamdayım. Bunu mesele haline getireni de anlamıyorum, bu tip bir ortamda bulunuyorsanız da arkanıza bakmadan kaçın. Piyasada ortalama bir araba dahi milyon lirayı bulmuşken en yükseği 100K olan telefon ile neyi kanıtlıyoruz?
Benim bütün laflarım elma markasının kusursuz, insan yapımı değil de sanki oraya insan dışı varlıklar tarafından konulmuşçasına tapanlara. Nihayetinde bir marka, kullanıcının muhtacı onlar olmalı, kullananlar onun muhtacı değil. S24 Ultra kesinlikle çok daha makul Türk insanı için, hem ekonomik hem de 15 Pro Max'den ya daha iyi ya da eşit yerine göre. Agresif tutumum olmasa kalkıp elmaya tapanlar ne tavırlar takınıyor tekrar görmek bile istemiyorum. Sony genel olarak üst seviye model çıkartmıyordu, orta ve alt sınıftı Türkiye bazında. Şuanda çok güzel bir cihazları var orası ayrı ama zamanında ben pek de olumlu görmüyordum telefonlarını. Huawei için konuşmamıştım aslında, Huawei'yi görmemiş olabilirim affedersiniz, çok sağlam bir üretici kendileri. Kamera odaklı olsam yüksek ihtimalle alacağım telefonlar listesine girer Google hizmeti olmasa bile şuanda, önceden de inanılmaz cihazları vardı biliyorum ve kullandım. Android her zaman Android olabilir belki ama Samsung gerçekten hissettirmiyor bunu OneUI ile. Elimde aktif Xiaomi'nin 2019 amiral gemisi telefonu var ve güçlü bile olsa berbat bir yazılımı var MIUI diye. Android tarafında yazılım iyiyse kötü demek doğru değil. Bu durumda S24 Ultra genel olarak hem Android hem de OneUI son sürümünde olduğu için gerçek anlamda stabiliteyi en üstlere tutuyor yazılım bakımından. iPhone modellerinde hiç sekmiyor bu stabilite, kusursuz işliyor ama içerisindeki malzemelere (donanım ve özellikleri kastediyorum) bakarsak iPhone 15 gerçekten düz S24 modelinden bile çok çok aşağıda kalıyor.

Mert

80+ Silver
Benim bütün laflarım elma markasının kusursuz, insan yapımı değil de sanki oraya insan dışı varlıklar tarafından konulmuşçasına tapanlara. Nihayetinde bir marka, kullanıcının muhtacı onlar olmalı, kullananlar onun muhtacı değil. S24 Ultra kesinlikle çok daha makul Türk insanı için, hem ekonomik hem de 15 Pro Max'den ya daha iyi ya da eşit yerine göre. Agresif tutumum olmasa kalkıp elmaya tapanlar ne tavırlar takınıyor tekrar görmek bile istemiyorum. Sony genel olarak üst seviye model çıkartmıyordu, orta ve alt sınıftı Türkiye bazında. Şuanda çok güzel bir cihazları var orası ayrı ama zamanında ben pek de olumlu görmüyordum telefonlarını. Huawei için konuşmamıştım aslında, Huawei'yi görmemiş olabilirim affedersiniz, çok sağlam bir üretici kendileri. Kamera odaklı olsam yüksek ihtimalle alacağım telefonlar listesine girer Google hizmeti olmasa bile şuanda, önceden de inanılmaz cihazları vardı biliyorum ve kullandım. Android her zaman Android olabilir belki ama Samsung gerçekten hissettirmiyor bunu OneUI ile. Elimde aktif Xiaomi'nin 2019 amiral gemisi telefonu var ve güçlü bile olsa berbat bir yazılımı var MIUI diye. Android tarafında yazılım iyiyse kötü demek doğru değil. Bu durumda S24 Ultra genel olarak hem Android hem de OneUI son sürümünde olduğu için gerçek anlamda stabiliteyi en üstlere tutuyor yazılım bakımından. iPhone modellerinde hiç sekmiyor bu stabilite, kusursuz işliyor ama içerisindeki malzemelere (donanım ve özellikleri kastediyorum) bakarsak iPhone 15 gerçekten düz S24 modelinden bile çok çok aşağıda kalıyor.
Konuyu çok saptırdık, bu da son mesajım olsun. Fanboyluk sevmem, fanboya da katlanamam. Kötüye kötü demek gerek daima. Elbette ki Apple kusursuz değil fakat benim gözümde ve ihtiyacımda çok daha makul bir seçenek. Karşılaştırma sırasında ihtiyaçları/beklentileri de gözetmek gerek. Bana hediye S24 gelse yine satar üstüne ekler iPhone 15 alırdım, bu konuda çok netim. 60 Hz ekran vs diyenlerin takıntı haline getirdiğini düşünüyorum. Gün içerisinde 10 saate varan şirket bilgisayarı kullanıyorum, 60 Hz ekrana sahip. Şimdi ben alt tarafı mesaj yazdığım, fotoğraf çektiğim, ufak işlerimi hallettiğim 6.1” ekranlı telefonda 120 Hz kullansam ne olur? Şarjı uzun gitsin diye zaten 60Hz kullanırdım muhtemelen.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
987,924
Üyeler
156,249
Son üye
azzoz
Top Bottom