Neler Yeni

Iphone 15 almalıyım sizce

DR. BİYOLOJİ

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,801
İsim
kilan embappe
Sonra cebimizde 2 telefon gezip, iki telefon şarj ediyoruz. Böylece biri bile kapansa tüm işlerimiz aksıyor. Üstelik yurtdışı seyahatimizde e-SIM’i de her zaman kullanamıyoruz. Bir de şirket telefonu varsa baz istasyonu olarak ek iş yapılabilir. Baya iyiymiş.

Bu tarz hesaplara girilecekse Apple kullanmamak daha iyi. Zaten büyük oranda değer kaybı olmuyor, bu işkence yerine sıfır S23 alınıp keyifle kullanılır.
Yok iki telefon şarj etmek miş yok biri kapansa nolcakmış miş miş de muş muş... Bu "dert"lere girilecekse siz 60K daha fazla verin lütfen. TR S23 her türlü daha mantıklı da alakası yok ki şu an. Apple almak isteyen adama sen S23 aldiramazsin. Yurtdışı seyahatinden bahsediyor bana, her pazar romaya Paris'e gidiyorsunuz herhalde hocam...

Son düzenleme:

Ellsy

80+ Bronze
arkadaşlar zaten s23den geçiyorum anlayacağınız androidden bıktım iphoneye yoneldim birazda ios deneyimlemek istiyorum

PNSHER

80+
Yok iki telefon şarj etmek miş yok biri kapansa nolcakmış miş miş de muş muş... Bu "dert"lere girilecekse siz 60K daha fazla verin lütfen. TR S23 her türlü daha mantıklı da alakası yok ki şu an. Apple almak isteyen adama sen S23 aldiramazsin. Yurtdışı seyahatinden bahsediyor bana, her pazar romaya Paris'e gidiyorsunuz herhalde hocam...
Bir telefon kullanacağım diye girdiğiniz zahmete bak. Arkadaşın da dediği gibi devlet bir anda 8 ay süreyi 4 aya düşürmeye karar verirse o zaman da aylarca yanında bir telefon daha taşımak zorunda kalırsın.

Mert

80+ Silver
Zaten veriyorum, zaten yeterince dert varken bir de işimi kolaylaştıran cihazın kısıtlarına takılamam. Bu nedenle TR cihazı isteyen birine de YD cihaz aldıramazsın.

Ek olarak karşıdaki kişiyi tanımadan varsayımlarda bulunmayı pek tavsiye etmiyorum, zira karşınızdaki kişinin nasıl bir hayatı olduğu ve ne işle meşgul olduğu ile ilgili hiçbir gerçek fikre sahip olmazsınız.

PNSHER

80+
Artık iphone geçmek istiyorum 15 düşünüyorum ki butcem max 60 bin iyi bir tercih mi android onermeyin lutfen
Sıfır almanız şart değilse ikinci el 15 Pro lara da bir göz atın.

DR. BİYOLOJİ

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,801
İsim
kilan embappe
Bir telefon kullanacağım diye girdiğiniz zahmete bak. Arkadaşın da dediği gibi devlet bir anda 8 ay süreyi 4 aya düşürmeye karar verirse o zaman da aylarca yanında bir telefon daha taşımak zorunda kalırsın.
Sorun yok. Arkadaşın kendi butcesinde alabileceği cihazlar var zaten, ben daha ucuza kullansın bir telefona 60-80K verilmez diyorum ondan önerdim. Ama iOS deneyimi yaşamak isteyip bütçesi kısıtlı olan biri 12K civarına iPhone 12 alabilir. Gayet mantıklı. Onun dışı ben S24+/23U ile keyfime bakarım 😁

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,458
İsim
Olcay akbulut
Hayır. 6S alıp veri paylaşımı ile kullanıyorsun. Bir öğrenemediniz, dilimizde tüh bitti artık. Ki bir tane daha alsan bile TR 155 Pro parasında gelmiyor :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

TR DAHA MI MANTIKLI? 3 TE 1'İ fiyatına alıyorsunuz siz artık şaka mısınız derdim de şakası bile olmaz, komik değil çünkü.
hocam o veri paylaşımı olayı ne kadar stabil çalışıyor. Bende öyle yapmak istiyorum ama o riski alamıyorum açıkçası Ayrıca 2 telefonu yan yana kullanmak problem oluyor mu taşımada vs yoksa 6s i evde bırakabiliyoz mu

DR. BİYOLOJİ

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,801
İsim
kilan embappe
Zaten veriyorum, zaten yeterince dert varken bir de işimi kolaylaştıran cihazın kısıtlarına takılamam. Bu nedenle TR cihazı isteyen birine de YD cihaz aldıramazsın.

Ek olarak karşıdaki kişiyi tanımadan varsayımlarda bulunmayı pek tavsiye etmiyorum, zira karşınızdaki kişinin nasıl bir hayatı olduğu ve ne işle meşgul olduğu ile ilgili hiçbir gerçek fikre sahip olmazsınız.
Dostum çok şık yurt dışına çıkan bir adam gittiği yerden 15 Pro sunu Tax-Free ile alır sonra 30K verir kaydeder. (Yine ucuza geliyor) zaten.

Önceki mesajda her şeyi söyledim.

hocam o veri paylaşımı olayı ne kadar stabil çalışıyor. Bende öyle yapmak istiyorum ama o riski alamıyorum açıkçası Ayrıca 2 telefonu yan yana kullanmak problem oluyor mu taşımada vs yoksa 6s i evde bırakabiliyoz mu
Hocam dışarıda evdeki modeme bağlanamazsınız. Mantıken 6S te yaninizde olmalı. Bir cel ve ya çantada 6S i tasisaniz yeter. Problem olacağını düşünmüyorum. Çanta vs. kullanıyorsanız işiniz daha kolay. Küçük göze koyup devam edebilirsiniz.

Mert

80+ Silver
Dostum çok şık yurt dışına çıkan bir adam gittiği yerden 15 Pro sunu Tax-Free ile alır sonra 30K verir kaydeder. (Yine ucuza geliyor) zaten.

Önceki mesajda her şeyi söyledim.

Hocam dışarıda evdeki modeme bağlanamazsınız. Mantıken 6S te yaninizde olmalı. Bir cel ve ya çantada 6S i tasisaniz yeter. Problem olacağını düşünmüyorum. Çanta vs. kullanıyorsanız işiniz daha kolay. Küçük göze koyup devam edebilirsiniz.
16 pro üzerinden konuşalım, güncel değeri US’te 1000$, bugünkü kur ile 34257₺. Kayıt ise 31692₺. Toplam tutar düz hesap 66.000₺. Düz 16’nın TR fiyatı ise yine bu seviyede, üstelik süre sınırına takılmadan satılabilir durumda, böylece istenen zamanda model güncellemesi yapılabilir. 2 yıl boyunca da ülke içerisinde daima erişilebilir yetkili servis garantisi var. Tam olarak bu sebepten TR cihazı düz 15 aldım, zira Pro’nun avantajları benim için pek de önemli değildi.

Kısacası herkesin kullanım senaryosu ve beklentisi farklı olabilir. Genellemeleri azaltalım.

DR. BİYOLOJİ

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,801
İsim
kilan embappe
16 pro üzerinden konuşalım, güncel değeri US’te 1000$, bugünkü kur ile 34257₺. Kayıt ise 31692₺. Toplam tutar düz hesap 66.000₺. Düz 16’nın TR fiyatı ise yine bu seviyede, üstelik süre sınırına takılmadan satılabilir durumda, böylece istenen zamanda model güncellemesi yapılabilir. 2 yıl boyunca da ülke içerisinde daima erişilebilir yetkili servis garantisi var. Tam olarak bu sebepten TR cihazı düz 15 aldım, zira Pro’nun avantajları benim için pek de önemli değildi.

Kısacası herkesin kullanım senaryosu ve beklentisi farklı olabilir. Genellemeleri azaltalım.
Telefondan bahsediyoruz? Genellemeler gerekiyor hocam. En nihayetinde telefon bu telefon kullanımlar benzer. 15 kullanan adama 15 Pro lazım mı mesela? Tabii ki 120Hz olması ve Pro modellerin genel anlamda da daha hızlı çalışması etkiler ama batarya farkı gibi aşırı önemli bir etken mi? Hayır.

Kullanımlar ütopik değişmiyor. En nihayetinde alo alo diyeceğin dikdörtgen bir cihaz.

Top Bottom