Neler Yeni

Iphone 15 mi 14 Pro mu?

orhankoz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Orhan
Merhaba, bugün gün içerisinde iki cihazdan birini yurtdışı olarak alacağım. Kullanmış olduğum orta seviye bir android cihaz var zaten. Iphone'u sırf kamerası ve sosyal medyadaki görsel kalitesi için alacağım. Yani arama, sms vs. işlerim olmayacak.

Iphone 15 sıfır kapalı kutu: 25.000
14 Pro Pil %91 hatasız: 22.000

Hangisini tercih etmeliyim sizce?

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,267
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Sırf bu iş için günlük kullanım olmayacaksa neden bu kadar para veriyorsun onu anlamadım kusura bakma kardeşim

swindler

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
347
İsim
abdulkadir bayram

Marianoly

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Sırf bu iş için günlük kullanım olmayacaksa neden bu kadar para veriyorsun onu anlamadım kusura bakma kardeşim
Hocam zaten telefon günlük kullanım dışında neyimize yarıyor ki? Tamamen zevk ve param var en iyisini alayım kafası, ki bencede paran varsa git en iyisini al.

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,267
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Hocam zaten telefon günlük kullanım dışında neyimize yarıyor ki? Tamamen zevk ve param var en iyisini alayım kafası, ki bencede paran varsa git en iyisini al.
Hayır arama vs olamayacaksa sosyal medya için bu kadar para vermeye değer mi anlamadım gerçi parası varsa istediğini yapar bizene

ZodiacArs01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
473
İsim
Yusuf Kaplan
Merhaba, bugün gün içerisinde iki cihazdan birini yurtdışı olarak alacağım. Kullanmış olduğum orta seviye bir android cihaz var zaten. Iphone'u sırf kamerası ve sosyal medyadaki görsel kalitesi için alacağım. Yani arama, sms vs. işlerim olmayacak.

Büyük fark yok siye biliyorum ama yanlış hatırlamıyorsam 14 pro 120hz ekran var. Bu fiyata çıkıp 60hz ekran almam ben şahsen. 14pro alırdım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hayır arama vs olamayacaksa sosyal medya için bu kadar para vermeye değer mi anlamadım gerçi parası varsa istediğini yapar bizene
Alacak kişi sosyal medyayı çok fazla kullanıyorsa ve bu onun için önemliyse alınır. Ben sosyal medya değil kamera için alırım mesela. Ve günümüzde nakit 25k tutacagima telefon vs yatiririm hiç yokta param daha az erir :D

Marianoly

80+ Gold
En İyi Cevap
1
14 pro kesinlikle. Düz iPhone alınmaz, 13 dışında.

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,267
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Büyük fark yok siye biliyorum ama yanlış hatırlamıyorsam 14 pro 120hz ekran var. Bu fiyata çıkıp 60hz ekran almam ben şahsen. 14pro alırdım.

Alacak kişi sosyal medyayı çok fazla kullanıyorsa ve bu onun için önemliyse alınır. Ben sosyal medya değil kamera için alırım mesela. Ve günümüzde nakit 25k tutacagima telefon vs yatiririm hiç yokta param daha az erir :D
Nakit de tutmasın dolar altın alsın 😅 amaç TL de durması değil amacına hizmet etmesi arama vs olamayacaksa iki telefon kullanacaksa bana bu saçma geldi

ZodiacArs01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
473
İsim
Yusuf Kaplan
Hocam ne kadar samsung kullanmak daha mantıklı olsada adam iphone istediğini belirtmiş siz yüksek ihtimalle kendinizin olan bir ilan atmışsınız.
Çok katılıyorum. Konu ile alakasız veya konu alakası olsa bile kişinin isteği dışında her şey sunuluyor. Geçen ben de iPhone ile fikir sahibi olmak için konu açtım biri samsung al biri honor al diğeri Xiaomi var diyo. Olabilir ama konu iPhone. Samsung 10x iyi olabilir 1000x iyi olsun ama konu iPhone modelleri. Bu yüzden konu açmak bir fayda vermemeye başladı.

Nakit de tutmasın dolar altın alsın 😅 amaç TL de durması değil amacına hizmet etmesi arama vs olamayacaksa iki telefon kullanacaksa bana bu saçma geldi
O da olabilir ama amacım burada bir eşya için bir amaç olmasının zorunlu olmadığını söylemekti. Mesela elimde orta segment bir telefon var. 10 sene daha kullanabilirim. Ara sosyal medya vs yeter. Ama satıp üzerine para koyup daha üst model düşünüyorum. Bir mantığı veya bir sebebi olmak zorunda olmuyor bazen. İyi günler.

Mtsn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
307
İsim
Mustafa tsn

15 iyidir ihtiyaçların için proyada gerek yok zaten

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,267
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Çok katılıyorum. Konu ile alakasız veya konu alakası olsa bile kişinin isteği dışında her şey sunuluyor. Geçen ben de iPhone ile fikir sahibi olmak için konu açtım biri samsung al biri honor al diğeri Xiaomi var diyo. Olabilir ama konu iPhone. Samsung 10x iyi olabilir 1000x iyi olsun ama konu iPhone modelleri. Bu yüzden konu açmak bir fayda vermemeye başladı.

O da olabilir ama amacım burada bir eşya için bir amaç olmasının zorunlu olmadığını söylemekti. Mesela elimde orta segment bir telefon var. 10 sene daha kullanabilirim. Ara sosyal medya vs yeter. Ama satıp üzerine para koyup daha üst model düşünüyorum. Bir mantığı veya bir sebebi olmak zorunda olmuyor bazen. İyi günler.
Yurtdışı olduğu için mantıksız buluyorum bende sadece iyi günler

ZodiacArs01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
473
İsim
Yusuf Kaplan
15 iyidir ihtiyaçların için proyada gerek yok zaten
Ne kadar önemli bilmiyorum ama ekran 120/60hz olması bir tercih meselesi olabilir mi? 14 pro 120hz olarak gözüküyor. Ve özellik bakımından bir farklılık var mı göremedim. Merak ettim ben de. 15 düşünüyorum ben de. Sormak istedim

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
985,331
Üyeler
155,851
Son üye
GigatnoS
Top Bottom