Neler Yeni

İPHONE MU ANDROİD Mİ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Mehmet Ege Sucu
Öncelikle sizlere bir şey söyleyeyim Android İos'dan daha iyi ama Android'ler de ve İPhone'lar da yaşadığım sorunlar şunlar (ikisinden birini alacaksanız aklınızda bulunsun);İPhone 6:Cihaz aşırı kolay bükülüyor ve alacaksanız 3-4 ay kullandıktan sonra kamera odak özelliğini kaybediyor. İPhone 8:Arkası cam olduğu için direkt kırılabilir kılıfla kullanmanızı tavsiye ederim. Vivo Y36:Cihazda aşırı derece yazılımsal sorunlar var YouTube açmıyor,Play Store'dan ücretli bir oyun indirdiğinizde oyynda sürekli hatalar oluyor. Poco C40:Şarjı aşırı yavaş doluyor,hızlı bitiyor.
BÜTÇENİZ VARSA İPHONE ALIN👍

Sheader

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,175
İsim
Mustafa Enes Bulut
Valla yıllarda android kullandım dönemime göre iyi telefonların şimdi iphone var gerçekten ferahlıyor insan

Ricciardo

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,846
İsim
Mehmet
Dostum sen android ile iosu kıyaslamamışsın, birkaç model telefondaki deneyimlerini aktarmışsın. Deneyimlerin yazılımlardan genel olarak bağımsız, bahsini ettiğin modeller ise eski ve rağbet görmeyen modeller. Bu yazı kimsenin işine yaramaz, sana da tavsiyem işletim sistemlerini veya ekosistemlerini kıyaslayacaksan biraz bilgi edinmen.

_Zaur_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,238
İsim
Zaur
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı
Redmi note 10 kullanıyorum.
Eksi yönü kendi ana programlarında bile reklam göstermesi.
Onu geçtim, telefonun kendine ait arama mesajlaşma ve kişiler uygulaması olmaması. Kalmışız Google programlarıyla.

Bu iki yönü beni üzerken başka da sıkıntım yok bu telefonla. Reklamların 90% kısmını engellemişim şuanlık. Akıyor alemlere

nightsoldier

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
375
İsim
C.S.
İşletim sistemlerini kıyaslayabilmek için aynı seviyede iki cihaz bulmak gerekir. Yetmez, android cihazın arayüzünün sorunsuz olması gerekir. Örn; S23 ultra ile iphone 14 pro max gibi. Bu bile yeterli değil aslında zira iki işletim sistemi yapabildikleri ile farklı durumda. Android daha özgür,ios kapalı kutu. Android, milyonlarca cihazda çalışan bir sistem olduğundan, uygulamaların cihaz ile uyumluluğu ve optimizasyon’u zaman zaman sorun olur. O yüzden aynı uygulamayı samsunga kurduğunuzda sorun yaşamazken, atıyorum vivoya kurduğunuzda pil ve ısınma sorunu yaşayabilirsiniz.
İos; sadece iphonelar için tasarlandığından optimizasyon sorunu pek olmaz. Olsa da hemen güncelleme ile giderilir.

Siz artık hükmü geçmeyen 6 ve 8 model cihazları alıp, vivo ve diğer alt-orta sınıf birkaç cihazla kıyaslamışsınız. Bir kere 6 artık tarih oldu. 8 ise son demlerini yaşıyor.
Vivo ise daha dünkü çocuk. Xiaomi ve türevlerinin arayüzlerinin nasıl hata ve bugla dolu olduğu bilinen bir gerçek.

Bu tip birbirinden tamamen bağımsız iki sisteme ait cihaz karşılaştırılmaz. Birkaç ne idüğü belirsiz unsur yazıp, ios daha iyidir demek, kusura bakmayın ama cahilliktir.
Şunu derseniz anlarım; ios spesifik olarak iphonelara çıktığından, ortada bir güvenlik açığı ve optimizasyon sorunu olduğunda hızlı aksiyon alınabiliyor. Keza marketteki uygulamalar daha uyumlu oluyor.
Android ise bu olgulardan nispeten uzak olsa da ( çünkü güncelleme üreticiye bırakılmıştır ancak pixel serisi gibi firmaların uzun güncelleme vermesi için çalışmalar yapılıyor.) daha özgürlükçü yapısıyla farklı bir kesime hitap eder. Özgürlükten kastım, salt apk indirmek değil, arayüzü de istediğiniz gibi düzenlemek.

Sonuç olarak, emeğinize saygım var ama maalesef boş bir yazı olmuş.

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,511
İsim
uwu
iPhone daha az cihaz için optimizasyon edildiği için daha iyi benim teli hoca aldı akşam babamın telde aktiftim çok daha akıcı geliyor

Top Bottom