Neler Yeni

Iphone neden bu kadar para veriyolar?

NespaY

80+ Silver
Arkadaşlar her yere baktığımda artık iphone 11 pro max görüyorum.Şimdi ben şunu merak ediyorum.iphone 11 pro max 22 bin lira hadi 2. Elle 15000 e kadar düşse bu paraya bence bi iphone 11 pro max deymez neden çünkü xioami var mesela 8 bin liralık telefonla aynı özellikleri var dolar kurunu 18 den alıyorlar.benim düşüncem bunlardır arkadaş sizce değermi.bence değmez.
Çünkü işletim sistemi çok iyi, iyi kullanırsan ömürlük telefon kısacası Iphone kalitesi diye bir şey var işte o.

ka4p3

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
berat
hocam watch kullanan biri olarak bir kaç sorum var. watch u en çok ne amaçla kullanıyorsunuz ? bana da dayımdan gelen bir hediye watch 5 var ve saat dışında herhangi bir özelliğini kullanmıyorum apple telefon kullanıyorum, şu özelliğini kullan hayatın kolaylaşır dediğiniz bir özellik var mı ?
Bende kullanmıyorum, saatim bozulmuştu birkaç saatçide gezdim fiyatları görünce teknolojik bir ürüne para vermek daha mantıklı geldi. spor falan yapmıyorum. Buna ek olarak whatsapp ve diğer uygulamalara uyumluluk programları var, trafikte gerçekten hayat kurtarıyor. Onun dışında bir esprisi yok sanırım.

hocam watch kullanan biri olarak bir kaç sorum var. watch u en çok ne amaçla kullanıyorsunuz ? bana da dayımdan gelen bir hediye watch 5 var ve saat dışında herhangi bir özelliğini kullanmıyorum apple telefon kullanıyorum, şu özelliğini kullan hayatın kolaylaşır dediğiniz bir özellik var mı ?
apple watch un en önemli 2 özelliği türkiyede yok. birincisi e-sim desteği, ikincisi apple wallet/pay.

e-sim desteği olunca saati koluna takıp çıkabiliyorsun. yanına telefon almana gerek kalmıyor.

apple pay de de yanına kredi kartı almana gerek kalmıyor. otobüs kartların,kredi kartların içine tanımlanıyor ve nfc ile temassız okutabiliyorsun.

onun dışında telefonla konuşurken saatten cevaplamak daha pratik oluyor.

mutfakta yemek hazırlıyorum mesele. siri 2 dakika süre tut diyince hemen başlıyor. birini ararken siri şunu ara diyorsun hemen arıyor.

bir de bildirim takip etmek iyi oluyor. telefon her bildirim sesi verince cebinden çıkarmana gerek kalmıyor.

olmazsa olmaz bir şey değil. ama kolaylaştırıcı özellikleri var.

spor özellikleri de var ancak ben kullanmıyorum. sporda rahatsız ediyor.

Reverse Flash

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
944
İsim
Enes
5 yıldır iphone 7 kullanıyorum. Şuan ise 12 mini veya 12 almayı düşünüyorum. Nakit olarak şuan param yetmez tabi taksitle alacağım. Gidip 5000 TL'ye müthiş f/p denilen android telefon alıp 1-2 sene sonra sorun yaşayacağıma ve kötü kamera kullanacağıma iphone taksidi öderim 5-6 sene daha kafam rahat olur. 7 yi değiştirme sebebim ise bataryam artık bitti ve şarj soketimi bozdum. Şarj dayanmıyor düzgün şarj olmuyor. Not: eskiden android savunuyordum.

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,598
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
Kanka ben bulamıyorum çift sim tek sim + e sim var hep piyasada
benimki de e sim, e sim zaten benim çift simden kastettiğim, e sim olmasında bir sıkıntı yok

theali

80+ Bronze
Ya telefona bu kadar para vermek saçma bence. S20FE alıcan tüm ihtiyaçlarını karşılayacak. Daha üstü tamamen kişisel tatmin ve zevk yani. Hele S20 FE yerine gidip XS veya ip11 alanlar direkt fanboy.
Haklısın fakat çoğu kişi önceded İphone kullanıyor olabilir. Mesela ben şuan 6-7K lık bütçem var. Dediğin gibi bir Samsung FE alabilirim ama elimdeki telefon İphone olduğu için 5-6 Yıldır alışkınım ayrıca ve İCloud Hesabım var o yüzden gidip XR veya başka bir model alacağım.
Sadece fanboy demeyin gereklilik içinde alan var.

Astra G

80+ Bronze
Arkadaşlar her yere baktığımda artık iphone 11 pro max görüyorum.Şimdi ben şunu merak ediyorum.iphone 11 pro max 22 bin lira hadi 2. Elle 15000 e kadar düşse bu paraya bence bi iphone 11 pro max deymez neden çünkü xioami var mesela 8 bin liralık telefonla aynı özellikleri var dolar kurunu 18 den alıyorlar.benim düşüncem bunlardır arkadaş sizce değermi.bence değmez.
Sen ne anlarsın
İpoNe müQq
AnSroİd 2aY soNra KasıO mOruq
(!)

Gorfo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
740
İsim
Gorfo gorfo
benimki de e sim, e sim zaten benim çift simden kastettiğim, e sim olmasında bir sıkıntı yok
Bende alicam o yüzden kanka 2 tane fiziki simle tek sim + e sim ikisi de 2 sim demek değil mi fark yok 8 ay kullanabiliyorsun öyle ise alicam

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,598
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
Bende alicam o yüzden kanka 2 tane fiziki simle tek sim + e sim ikisi de 2 sim demek değil mi fark yok 8 ay kullanabiliyorsun öyle ise alicam
çift fiziksel sim aldığın zaman 2 tane imei oluyor, 2 tane imei demek 8 ay demek. e sim + fiziksel sim alınca yine 2 tane imei oluyor yine 8 ay demek değişen bir şey yok. Ancak fiziksel çift sim aldığın zaman bis simin süresi bitince direk aynı sim kartı öbür girişe takıp gününe devam edebiliyorsun. e sim olunca operatöre gidip e sim alman gerekiyor o biraz uğraştırır. Yani fiziksel çift sim daha iyi ama çok da fark etmrz

En İyi Cevap
3
yok önemli değil. öylesine giriyorum. ban yiyorum. 1 ay falan kapalı kalıyor. sonra hesap komple gidiyor. sonra bir hesap daha açarsam açıyorum bir kaç ay sonra. forumdaki multi koruması çok yetersiz. bulamıyorlar.
Hocam çok toxicsiniz dediğiniz iyi oldu bakalım ne zaman ban yersiniz.

Gorfo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
740
İsim
Gorfo gorfo
çift fiziksel sim aldığın zaman 2 tane imei oluyor, 2 tane imei demek 8 ay demek. e sim + fiziksel sim alınca yine 2 tane imei oluyor yine 8 ay demek değişen bir şey yok. Ancak fiziksel çift sim aldığın zaman bis simin süresi bitince direk aynı sim kartı öbür girişe takıp gününe devam edebiliyorsun. e sim olunca operatöre gidip e sim alman gerekiyor o biraz uğraştırır. Yani fiziksel çift sim daha iyi ama çok da fark etmrz
Sahibindende bakıyorum kime yazsam tek sim + e sim çift bulamadım kanka o yüzden sordum farketmezse sorun yok o zaman

MrBeast

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,440
İsim
Utku
İlgilendiği Kategoriler
Girişimcilik , e-ticaret , print on demand , shopify , saatler , arabalar , bilgisayar
ilk çıktığı gün iphone 7 aldım hala kullanıyorum çok bi kasma yok. 2000 gün oldu lan nerdeyse :D

Top Bottom