Neler Yeni

İş arıyorum ama kararsızım

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Emre Sinan Kılkan
Instagram
kilkansinan
Steam
Siana
Arkadaşlar 24 yaşındayım askerden yeni geldim ve bundan sonra giireceğim iş sektöründe kalmak devam etmek istiylorum feçici işlerden sıkıldım ve artık hayatımı raya oturtmam lazım ama ne işi yapsam hangi sektöre atılsam kararsızım yardımcı olabilicek birileri var mı

Dahası  
Reaksiyon skoru
104
İsim
Kadir Çelik
onu 20-21 yaşında hatta askere gitmeden oturtman lazımdı. üni okumadıysan ilgilendiğin bir şey hakkında sertifika programlarına vs. başvur kurs bitir oradan yürürsün belki.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Emre Sinan Kılkan
Instagram
kilkansinan
Steam
Siana
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
onu 20-21 yaşında hatta askere gitmeden oturtman lazımdı. üni okumadıysan ilgilendiğin bir şey hakkında sertifika programlarına vs. başvur kurs bitir oradan yürürsün belki.
işte ilgilendiğin bir şey de yok ben hayatımda daha önce böyle kararsız kaldığım bir dönemden geçmemiştim

Capt.

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
364
İsim
Furkan
işte ilgilendiğin bir şey de yok ben hayatımda daha önce böyle kararsız kaldığım bir dönemden geçmemiştim
hocam bu düşünme faslını çoktan geçmen gerekiyordu senin. biraz geç kalmışsın karar vermek için. madem ilgilendiğin bir şey yok, o zaman iş imkanı olan bir alan seçmen gerekiyor. seni tanımadığımız için direkt "şuna yönel" dememiz de saçma olur bence

Behzat

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
181
İsim
BehzatÇ
Bu yaştan sonra tarım dıı bir iş öğrenmen zor gibi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu yaştan sonra tarım dıı bir iş öğrenmen zor gibi
dışı**

Mechanist

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,939
İsim
Sarp Yılmaz
20-21 yaşında mı?? şaka mı yapıyorsun kardeş Norveçte falan sandın herhalde hangi genç kendini 20-21 yaşında iş sahibi olarak ayarlamış oluyor anlatsana bana biraz :D

SemihÖzdoğdu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
686
İsim
Semih
20-21 yaşında mı?? şaka mı yapıyorsun kardeş Norveçte falan sandın herhalde hangi genç kendini 20-21 yaşında iş sahibi olarak ayarlamış oluyor anlatsana bana biraz :D
Hocam orada ki kasıt bence o yaşa kadar hangi mesleği yapacağı konusunda ' fikrini ' oturtmuş olması lazım gibi bir anlam. Dediğinize katılıyorum bu arada.

Mechanist

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,939
İsim
Sarp Yılmaz
Hocam orada ki kasıt bence o yaşa kadar hangi mesleği yapacağı konusunda ' fikrini ' oturtmuş olması lazım gibi bir anlam. Dediğinize katılıyorum bu arada.
Hocam hayat bu adam 30 yaşında üniversiteye başlayıp meslek sahibi oluyor ilgisini keşfediyor her birimizin hayatı farklı hangi şartlarda kimin ne yaşadığını bilemeyiz burada adama motivasyon vermek yerine bu cümleyle daha da motivasyonunu düşürmeyi ben yanlış buluyorum.
insanlar bir mesleğe karar verir 3 sene sonra sıkılır başka mesleğe yönelir.
ama tabi kısmen yine doğru toplumun %70-80'nini baz alırsak.

Dahası  
Reaksiyon skoru
104
İsim
Kadir Çelik
karar aşamasını söyledim kanka üniversite okuyan 17 yaşında ben şunu yapacağım diyor ya hani :D bu yaşta bize ne yapacağını danışıyor geç kalmamış mı sence? 25-26 türkiye'de evlilik ortalaması.

Mechanist

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,939
İsim
Sarp Yılmaz
karar aşamasını söyledim kanka üniversite okuyan 17 yaşında ben şunu yapacağım diyor ya hani :D bu yaşta bize ne yapacağını danışıyor geç kalmamış mı sence? 25-26 türkiye'de evlilik ortalaması.
Hocam türkiye ortalamasını boşver adamlar 20 yaşında evleniyor 22 de evleniyor ki çok saçma bence,aynı durumda yurtdışında adamlar 30 yaşında üniversiteye başlıyor ve çok başarılı oluyor o yüzden bu biraz toplumun bize uyguladığı baskı düşüncesi maalesef

Dahası  
Reaksiyon skoru
104
İsim
Kadir Çelik
Hocam türkiye ortalamasını boşver adamlar 20 yaşında evleniyor 22 de evleniyor ki çok saçma bence,aynı durumda yurtdışında adamlar 30 yaşında üniversiteye başlıyor ve çok başarılı oluyor o yüzden bu biraz toplumun bize uyguladığı baskı düşüncesi maalesef
orası öyle kimsenin gelecek planlarını sorgulamiyoruz bilmiyoruz da sadece genel düşünceye baktığında geç olduğunu söyleyebilirsin. olumsuz basıp motivasyon düşürmek istemedim yapabileceklerini de anlattım. türkiye'de yaşıyorsan sadece dediğime daha rahat gelebilirsin çünkü belli yaştan sonra elinde bir şey yoksa maalesef sistem bedeni asgari çalıştırıyor.

Mechanist

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,939
İsim
Sarp Yılmaz
orası öyle kimsenin gelecek planlarını sorgulamiyoruz bilmiyoruz da sadece genel düşünceye baktığında geç olduğunu söyleyebilirsin. olumsuz basıp motivasyon düşürmek istemedim yapabileceklerini de anlattım. türkiye'de yaşıyorsan sadece dediğime daha rahat gelebilirsin çünkü belli yaştan sonra elinde bir şey yoksa maalesef sistem bedeni asgari çalıştırıyor.
Tabi öyle de arkadaşa uni okumadıysa okuyup şansını arttırabilir tabi bu biraz mali durumuna da bağlı ama böyle şeyler de var

t1k3beratfatih

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
709
İsim
Berat fatih
Arkadaşlar 24 yaşındayım askerden yeni geldim ve bundan sonra giireceğim iş sektöründe kalmak devam etmek istiylorum feçici işlerden sıkıldım ve artık hayatımı raya oturtmam lazım ama ne işi yapsam hangi sektöre atılsam kararsızım yardımcı olabilicek birileri var mı
sınava çalış kpss kazan memur ol devlete gir max 1.5 yılını alır 26 yaşında taş gibi yaşarsın

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
913,927
Üyeler
141,774
Son üye
PuRpLe
Top Bottom