Neler Yeni

Yardım işlemci aşırı ısınıyor.

Cahrez

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Fatih
Merhaba, İ7 4790K 4GHZ işlemciye sahibim, ekran kartım GTX 1650. psu değiştim, psu sorunu yok. İşlemci bilgisayarı açar açmaz 90 derece ile başlayıp minimum 60 a düşüyor, oyun oynatmıyor kesinlikle, bazen google açarken bile çöküyor sistem. Termal yeni sürüldü, termal sürdükten sonra stok fanı yerine takmaya çalıştım fakat vidalar hizalı olmasına rağmen oturmadı, bende sağlam bir yapıştırıcı ile sabitledim. Önce temas yok diye düşündüm ama temas var, fan sorunsuz çalışıyor. rastgele çökmeler artmaya başladı; örneğin discord açmaya çalışırken bile 7-9 kere çöküyor. Sistemi yeniden açmak istediğimde mavi ekran alarak ''windows düzgün yüklenmemiş'' hatası alıyorum, windowsu yeniden kurdum fakat rastgele çökmeler devam ediyor. Durumu bilen lütfen yardımcı olsun. Sorun nedir? Fan mı? Yoksa format mı gerekli?

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Mehmet ayaz
hocam bende aynı hata vardı ama ramden format ile alakası yok fandan dolayı tam oturtup deneyin bence

reveur

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
furkan peral
Hocam aynısı başıma gelmişti işlemci 100 derece olup kapanıyordu fanı tam oturtamamıştım fanı tekratdan takmayı deneyin intelin stok fanı zor takılıyor aman dikkat edin ben oturturken vidalardaki plastik dişlinin ucunu kırmıştım fanı kullanamadım yeni fan almak zorunda kalmıştım

Top Bottom