Neler Yeni

İşlemci değişimi sonrası Görüntü gelmiyor

Bartuu

80+ Silver
Dostum öyle bir ihtimal de yok çünkü işlemciyi kuzenimin bilgisayarından söküp getirdim çalışan bir bilgisayardan aktif olarak oda kendi sistemine eski işlemcisini taktı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hiç ekran gelmiyor
Ramlerin slotlarını değiştirip denermisiniz aynı sorun arkadaşıma oldu geçen hafta öyle düzelmişti

lia shine

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,003
İsim
Hasan
Dostum öyle bir ihtimal de yok çünkü işlemciyi kuzenimin bilgisayarından söküp getirdim çalışan bir bilgisayardan aktif olarak oda kendi sistemine eski işlemcisini taktı

Hiç ekran gelmiyor
@Kürşat K.

pc ustasi1

80+ Silver
Herkese iyi geceler diliyorum şöyle bir sorunum var kardeşim termal macun sürmek için işlemciyi sökmeye çalışırken işlemci soğutucuya yapışmış daha sonra da pimlere zarar vermiş. Zarara gören işlemci modeli ‘Ryzen 5 5500 ‘ bende elimde olan eski bir işlemciyi ‘Ryzen 5 1600AF’ takmak istedim düzgün taktım macunu sürdüm ramler düzgün takıldı herşeyi yaptıktan sonra startı verdim fakat ekrana görüntü gelmiyor. Daha önce başına gelen oldu mu yardımcı olabilecek var mı ?
Bu bende de oluyor . Ram'ler çift slot ise birini çıkar öyle çalıştır .

Taktığınız işlemciyi bios sürümü destekliyor mu peki bu yeni işlemcilere bios update vs. gerekiyodu belki öyle bi sorundur
edit: pardon taktığınız işlemciyi şuan gördüm
Ya biosla alakası yok bilmeyenler yazmasın ak

mrckrg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Emre Çekirge
Taktığınız işlemciyi bios sürümü destekliyor mu peki bu yeni işlemcilere bios update vs. gerekiyodu belki öyle bi sorundur
edit: pardon taktığınız işlemciyi şuan gördüm
evet hocam eski bir işlemci yani destekler diye düşünüyorum eski işlemci için bios güncellemek gerekir mi inan bilmiyorum

Bu bende de oluyor . Ram'ler çift slot ise birini çıkar öyle çalıştır .

Ya biosla alakası yok bilmeyenler yazmasın ak
Ramler çift slot tek tek de denedim ve olmadı malesef

pc ustasi1

80+ Silver
evet hocam eski bir işlemci yani destekler diye düşünüyorum eski işlemci için bios güncellemek gerekir mi inan bilmiyorum

Ramler çift slot tek tek de denedim ve olmadı malesef
Kanki ekran gelmeden 20 dakka çalışıtırır mısın ben böyle deneyerek çözmüştüm

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,736
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Muhtemelen işlemci soketine macun bulaştı ya da bir kırık vs olmuş olabilir iyice kontrol edebilir misin soketi birde resim at bizde bakalım sana zahmet

mrckrg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Emre Çekirge
Kanki ekran gelmeden 20 dakka çalışıtırır mısın ben böyle deneyerek çözmüştüm
20 dakika kendi kendine çalışsın mı görüntü gelmemesine rağmen bunu mu demek istedin?

Muhtemelen işlemci soketine macun bulaştı ya da bir kırık vs olmuş olabilir iyice kontrol edebilir misin soketi birde resim at bizde bakalım sana zahmet
Tekrar söktüm ve kontrol ettim macun falan yok fotoğrafını çektim ne kadar anlaşılıyor bilmem ama

Ekler

• IMG_0165.jpeg
    IMG_0165.jpeg
    2 MB · Hit: 9
  • IMG_0164.jpeg
    IMG_0164.jpeg
    1.9 MB · Hit: 9
  • IMG_0163.jpeg
    IMG_0163.jpeg
    2 MB · Hit: 8
  • IMG_0162.jpeg
    IMG_0162.jpeg
    1.9 MB · Hit: 9
Son düzenleme:

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,736
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
20 dakika kendi kendine çalışsın mı görüntü gelmemesine rağmen bunu mu demek istedin?

Tekrar söktüm ve kontrol ettim macun falan yok fotoğrafını çektim ne kadar anlaşılıyor bilmem ama
Kardeşim bu şekilde mi takıyorsunuz yine işlemciyi direk

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,736
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Net çekeyim diye soğutucunun üzerine koydum işlemciyi.. Önce işlemciyi takıyorum anakart ok yöne ve işlemci ok yönüne uyacak şekilde daha sonra soğutucuyu takıyorum.
Macun var mi işlemci de

Top Bottom