Neler Yeni

Yardım İşlemci Değiştim Format Attım Bilgisayar Kapanıyor Oyun Çöküyor

xdlips

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Özgür Divarcı
Bütçe
10000
Merhaba, MSI B760M-P ddr4 anakarta i5 13600k taktım. Sistemimi formatlayıp windows 11 kurdum. Önceden de win11 vardı. Taktıktan sonra oyunları vs. kurdum. Örneğin valorant oynarken sürekli grafik sürücüsü hatası veriyor. Masaüstüne atıyor. Eski driverleri kurdum olmadı, en yenisini kurdum olmadı hiçbir şekilde düzelmedi. Ayrıca sadece Valorant'ta olmuyor. Örneğin bugün Rust oynarken oyun bir anda kendini kapattı, masaüstüne attı ve hiçbir hata vermedi. Ayrıca az önce valoranttayken bilgisayar bir anda kendini yeniden başlattı. Ayrıca sıcaklıklarada msi after burner ile oyun içerisinde baktım. 70 Dereceyi asla geçmedi.

Önceden kullandığım işlemci: i5 12400f
PSU: 750W
GPU: 3060Ti
Ram: 48GB
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhaba, MSI B760M-P ddr4 anakarta i5 13600k taktım. Sistemimi formatlayıp windows 11 kurdum. Önceden de win11 vardı. Taktıktan sonra oyunları vs. kurdum. Örneğin valorant oynarken sürekli grafik sürücüsü hatası veriyor. Masaüstüne atıyor. Eski driverleri kurdum olmadı, en yenisini kurdum olmadı hiçbir şekilde düzelmedi. Ayrıca sadece Valorant'ta olmuyor. Örneğin bugün Rust oynarken oyun bir anda kendini kapattı, masaüstüne attı ve hiçbir hata vermedi. Ayrıca az önce valoranttayken bilgisayar bir anda kendini yeniden başlattı. Ayrıca sıcaklıklarada msi after burner ile oyun içerisinde baktım. 70 Dereceyi asla geçmedi.

İşlemcinin sol at kısmında bulunan üçgen ekte bulunan kırmızı bölüme denk geliyordu. İşlemciyi yanlış yönde takmış olmam gibi bir ihtimal varmı artık bunu bile düşünmeye başladım

Ekler

• Ekran görüntüsü 2024-07-02 214327.png
    Ekran görüntüsü 2024-07-02 214327.png
    63.8 KB · Hit: 16

eren28tr

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,083
İsim
eren kılıçoğlu

Ddu ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp yeniden yükle.

xdlips

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Özgür Divarcı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ddu ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp yeniden yükle.
Hocam dediğiniz gibi yaptım henüz test etmedim. Cahilliğimden dolayı özür dilerim ancak işlemcinin yönünü LGA1700 soketinde yanlış takmam veya ters takmam gibi bir durum olurmu acaba? Böyle bir durumda bilgisayar yinede açılırmı? Çünkü bu durum format atıp işlemci değiştikten sonra başıma gelmeye başladı.

mertoxin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
222
İsim
Mert
İşlemciyi yanlış yönde takma şansın yok dostum.

xdlips

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Özgür Divarcı
Dostlar DDU ile driverleri tamamen temizleyip sıfırdan kurdum. Tekrardan kapanma gibi bir sorun olup olmayacağını test etmek için Aida64 ile aynı anda CPU, FPU, Cache ve GPU testi yaptım ancak test başladıktan 10 saniye sonra test durdu. Ekteki görselden aldığım yanıtı görebilirsiniz

Ekler

• Ekran görüntüsü 2024-07-02 230405.png
    Ekran görüntüsü 2024-07-02 230405.png
    7.6 KB · Hit: 13

Hacı_80

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
511
İsim
Hacı Kıstı
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar oyunlar teknoloji
Dostlar DDU ile driverleri tamamen temizleyip sıfırdan kurdum. Tekrardan kapanma gibi bir sorun olup olmayacağını test etmek için Aida64 ile aynı anda CPU, FPU, Cache ve GPU testi yaptım ancak test başladıktan 10 saniye sonra test durdu. Ekteki görselden aldığım yanıtı görebilirsiniz
donanım hatası diyor bios sürümünü güncelediniz mi baktımda kimse bunun hakkında bişi dememiş eğer yapmadıysanız bios sürümünü güncelemeyi deneyin yaaprken dikatli olun bazı durumlarda riskli bi işlem

xdlips

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Özgür Divarcı
donanım hatası diyor bios sürümünü güncelediniz mi baktımda kimse bunun hakkında bişi dememiş eğer yapmadıysanız bios sürümünü güncelemeyi deneyin yaaprken dikatli olun bazı durumlarda riskli bi işlem
Bios sürümü msi destek sayfasında bulunan son sürüm şuanda güncel durumda

eren28tr

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,083
İsim
eren kılıçoğlu
Şuan sen gir bak oyundan atacakmı diye bakalım.

xdlips

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Özgür Divarcı
Şuan sen gir bak oyundan atacakmı diye bakalım.
Şuanda yeni oyuna girdim. 6. Raunt bitti tam bittiği anda oyun tamamen dondu. Oyundan atmadı ama dondu ve kapatmadanda düzelmedi

Şuanda yeni oyuna girdim. 6. Raunt bitti tam bittiği anda oyun tamamen dondu. Oyundan atmadı ama dondu ve kapatmadanda düzelmedi
Ayrıca sadece Valorant'ta olan bir durum değil. Rust'ta denedim, CS2'de denedim ve oyunu normal oynarken bir anda atıyor.

eren28tr

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,083
İsim
eren kılıçoğlu

Ayrıca sadece Valorant'ta olan bir durum değil. Rust'ta denedim, CS2'de denedim ve oyunu normal oynarken bir anda atıyor.
Bios ayarlarını sıfırla dene hocam

xdlips

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Özgür Divarcı
Bios ayarlarını sıfırla dene hocam
Değişen bir şey olmadı. Valorant tekrardan oynarken bir anda dondu ve ekte bulunan hata ekranıyla karşılaştım. Ayrıca donduğu için ne verdiği hatada herhangi bir butona tıklayabildim ne de masaüstünü görebildim
Ekran görüntüsü 2024-07-03 003735.png

eren28tr

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,083
İsim
eren kılıçoğlu
Değişen bir şey olmadı. Valorant tekrardan oynarken bir anda dondu ve ekte bulunan hata ekranıyla karşılaştım. Ayrıca donduğu için ne verdiği hatada herhangi bir butona tıklayabildim ne de masaüstünü görebildimAlıntıyı görüntüle
Anladım hocam Technopatta konu aç istersen birde ben anladığım kadarıyla yardımcı oldum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
939,286
Üyeler
147,696
Son üye
krmygtakcy16
Top Bottom