Neler Yeni

Çözüldü✓ İşlemci değiştirdikten sonra görüntü gelmiyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
arda acar
merhaba yakın zamanda işlemci değiştirdim ama değiştirirken tüm bileşenleri çıkartıp tekrar taktım sonra bilgisayar çalıştı fakat görüntü yok
ekran kartı çalışıyor başka bilgisayarda denendi kabloların hepside tamam neden olabilir sizce

Görüntü aldığın işlemciyle BIOS sürümünü güncelle, tekrar işlemcini tak. Anakart ve işlemci modelini de yaz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
arda acar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Görüntü aldığın işlemciyle BIOS sürümünü güncelle, tekrar işlemcini tak. Anakart ve işlemci modelini de yaz.
hocam biosta yok işlemci ryzen5 5600x
anakart gigabyte b450m önceki işkemciyide takamicam çünkü termal macun bitti bu arada PC açıldıktan sonra ekran kartı fanı dönmüyor eskiden dönüyordu ama ekran kartını başka bir bilgisayarda denedim çalışıyor

Hocam, işlemci değişimi öncesi BIOS upgrade şart zaten. Anakartına F60e sürümü ile beraber 5000 serisi işlemciler için destek getirildiğini belirtmem gerekiyor. Güncellemen gerekiyor.

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,370
İsim
Yusuf
bios update. termal macun soğutucunun üstünde kalanı ile bios güncelleyene kadar idareten dayanır. cpu değiştirip güncelleyin derim.

Koraybaba

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
394
İsim
Koray Somuncu
merhaba yakın zamanda işlemci değiştirdim ama değiştirirken tüm bileşenleri çıkartıp tekrar taktım sonra bilgisayar çalıştı fakat görüntü yok
ekran kartı çalışıyor başka bilgisayarda denendi kabloların hepside tamam neden olabilir sizce
Bios güncel değildir eski işlemcini takıp güncelle

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
921,617
Üyeler
142,975
Son üye
Emraht
Top Bottom