Neler Yeni

İşlemci değiştirirken anakartda değişmeli mi

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,855
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Öncelikle 3D V-Cache çıkmadan 7.nesil işlemci almak mantıksız, vereceğin paraya yazık.
İşlemci olarak da en mantıklı iki işlemciyi düşünmüşsün. Eğer aralarında çok fiyat farkı yoksa 11700K alabilirsin. Fiyat farkı varsa 11600K `da fazlasıyla güçlü bir işlemci özellikle oyun tarafında O.c ile i9`u aratmıyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Eylül Oktay
Öncelikle 3D V-Cache çıkmadan 7.nesil işlemci almak mantıksız, vereceğin paraya yazık.
İşlemci olarak da en mantıklı iki işlemciyi düşünmüşsün. Eğer aralarında çok fiyat farkı yoksa 11700K alabilirsin. Fiyat farkı varsa 11600K `da fazlasıyla güçlü bir işlemci özellikle oyun tarafında O.c ile i9`u aratmıyor.
İ5 11600k 4800 tl
İ7 11700k 5900 tl
2 haftadır piyasayı takip ediyorum fiyatlar sabit. Belki İncehesap bi güzellik yapar onu bekliyorum.

Peki hocam bu sisteme yeni anakart yeni orta seviye işlemci ( 12600k) almak mı mantıklı yoksa eski nesil ama iyi bir işlemci 11700k almak mı mantıklı ?

Her iki senaryoda da iyi bir cpu soğutucu alacağım için o masrafı katmıyorum hesaba
Mesaj otomatik birleştirildi:

İ5 11600k 4800 TL
İ7 11700k 5900 TL
2 haftadır piyasayı takip ediyorum fiyatlar sabit. Belki İncehesap bi güzellik yapar onu bekliyorum.

Peki hocam bu sisteme yeni anakart yeni orta seviye işlemci ( 12600k) almak mı mantıklı yoksa eski nesil ama iyi bir işlemci 11700k almak mı mantıklı ?

Her iki senaryoda da iyi bir cpu soğutucu alacağım için o masrafı katmıyorum hesaba
Ekleme: yoksa bekleyip: 13. Nesil Intel anakart ve işlemci mi alınmalı ( artık beklemek istemiyorum 10100f beni çileden çıkartıyor PC yi açtığım anda işlemci %100 oluyor. Oyunlarda ki stutter donma olayını saymıyorum bile.

shiedabro

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,451
İsim
Burak Doğan
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Eylül Oktay

shiedabro

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,451
İsim
Burak Doğan

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,976
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
11600K alın. O sisteme fazlasında gerek yok.

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,855
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
İ5 11600k 4800 TL
İ7 11700k 5900 TL

3060Ti ile kullanacaksın, oyun ve yayın açacaksın bu ihtiyaçlar doğrultusunda 11600K gayet yeterli, ekstra zaman ve para harcamana gerek yok diye düşünüyorum. İlla her şeyin en iyisi olmasına gerek yok, ihtiyacın doğrultusunda 11600K gayet yeterli.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Eylül Oktay
online oyunları sıklıkla oynuyor musunuz?
Evet hocam, apex , Overwatch, valorant, Lol, Pubg

11600K alın. O sisteme fazlasında gerek yok.
Fiyat farkı yok denecek kadar az hocam. 11700k ile arasında dönem dönem fiyat farkı 700 tl ye kadar düşüyor

3060Ti ile kullanacaksın, oyun ve yayın açacaksın bu ihtiyaçlar doğrultusunda 11600K gayet yeterli, ekstra zaman ve para harcamana gerek yok diye düşünüyorum. İlla her şeyin en iyisi olmasına gerek yok, ihtiyacın doğrultusunda 11600K gayet yeterli.
Valla hocam üsttede dediğim gibi aradaki fiyat farkı çok az. İndirim bekliyorum suan hangisi indirime girerse onu alacağım.

Tolga

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Tolga Akgün
11700k al ama soğutucunu da değiştir.
Bütçen kısıtlıysa kaliteli hava soğutma alabilirsin sıvı soğutmadan daha performanslı hava soğutmalar da oluyor.

shiedabro

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,451
İsim
Burak Doğan
Evet hocam, apex , Overwatch, valorant, Lol, PUBG

Fiyat farkı yok denecek kadar az hocam. 11700k ile arasında dönem dönem fiyat farkı 700 TL ye kadar düşüyor

Valla hocam üsttede dediğim gibi aradaki fiyat farkı çok az. İndirim bekliyorum suan hangisi indirime girerse onu alacağım.
Tavsiyem amd işlemci almanız deneyimlerim ve araştırmam sonucu amd işlemciler rakiplerine göre online oyunlarda daha fazla fps veriyor.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,976
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Tavsiyem amd işlemci almanız deneyimlerim ve araştırmam sonucu amd işlemciler rakiplerine göre online oyunlarda daha fazla fps veriyor.
AMD işlemciler demeyelim de L3 önbelleği fazla olan AMD işlemciler diyelim. Daha doğru olur.

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,855
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Fiyat farkı yok denecek kadar az hocam. 11700k ile arasında dönem dönem fiyat farkı 700 TL ye kadar düşüyor

Aynen fiyat farkı azmış 1k verip fazladan çekirdek almak daha mantıklı görünüyor, o 1K'yı verecek paran varsa verebilirsin yoksa da dert etme.

Top Bottom