Neler Yeni

Çözüldü✓ İşlemci fanım tam takılmıyor (galiba)

5 yıldır aynı bilgisayarı kullanıyorum ve hiç termal macunu değiştirmedim 3-4 işlemcinin ısısına baktım ve 100 derecede calisiyor islemci faninin 1 centiği oturmuyor onu nasıl düzeltebilirim
Mesaj otomatik birleştirildi:

3-4 gün önce

soldaki çentik kırık anladigim kadarıyla o kısmı kessem takılır ve sorun düzelir mi?
Termal macun insana Nihilist düşünceyi hatırlatıyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Yusufcan Koçkaya
Peki ben bunun silikon kalitesini nerden öğreneceğim
detaylarını bilmiyorum vallahi ama ben arastirip artic mx4 aldim ve sakasiz bir şekilde zaten gözüküyor 100 dereceden 29 dereceye indi sıcaklığım bu fark çok büyük

ege001

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,734
İsim
ege erdem demirelli
Hazır konu açılmışken bende de 5600X var daha geçen ay termal macun değiştirdim boşta whatsapp açık etkisi olurmu bilmiyorum 48-50° arası cp77 ve rdr2 de ise 75 hatta 80 e kadar çıkıyor daha macunu yeni değiştirmeme rağmen normal gelmedi bu sıcaklıklar. İşlemcinin silikon kalitesini öğrenmek için CTR programı indirdim test yaptım silikon kalitesiyle ilgili hiçbir şey çıkmadı yardımcı olur musunuz
Soğutucu stok ise normal.

VeV1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Berk
Peki ben bunun silikon kalitesini nerden öğreneceğim
Selamlar ben şu şekilde öğrendim. YouTube da Feyyaz Durmuş adlı birinin kanalı var. Clock Turner adlı bir programdan bahsediyor. Sadece o programa özel yaptığı bir video var. Bir de ondan daha yeni yaptığı programın güncel haline yaptığı bir video daha var CT2 (clock Turner 2) adlı programa. Video başlığının adı : AMD Ryzen cpu ısı/ voltaj düşürme, overclock ayarları, işlemci silikon kalitesi testi. CTR2 ile bu videoda sonlara doğru bahsediyor. En sonda da bu programın nasıl silinebileceğine dair bilgi verip. Açıklamalarda linki verdiği Clock Turner cleaner programından bahsediyor. Ben işlemcimin silikon kalitesini programın içindeki testten anlamıştım.
Videonun linki de atayım.

Erncmdn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Eren CAMADAN
KANKA TERMAL MACUNSUZ MU ÇALIŞTIRIYORSUN PC Yİ KAPAT MANYAK MISIN DFGÖDFKAGLDFMŞKFDMLAFEMLGBAFDS

OLM NASI Bİ MANYAKSIN TERMAL MACUNU SİLİP GERİ Mİ ÇALITŞIRDIN PC Yİ İŞLEMCİYİ YAKACAN KAPAT BİLGİSAYARI MACUNU SÜRÜNCE AÇARSIN

ANANI AVRADINI YOK YERE GÜMLETTİN BENİ MFGKDFNGDSŞKGNDŞGKGJVDFLŞX
🤣🤣😁

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Emir Sefa
Selamlar ben şu şekilde öğrendim. YouTube da Feyyaz Durmuş adlı birinin kanalı var. Clock Turner adlı bir programdan bahsediyor. Sadece o programa özel yaptığı bir video var. Bir de ondan daha yeni yaptığı programın güncel haline yaptığı bir video daha var CT2 (clock Turner 2) adlı programa. Video başlığının adı : AMD Ryzen cpu ısı/ voltaj düşürme, overclock ayarları, işlemci silikon kalitesi testi. CTR2 ile bu videoda sonlara doğru bahsediyor. En sonda da bu programın nasıl silinebileceğine dair bilgi verip. Açıklamalarda linki verdiği Clock Turner cleaner programından bahsediyor. Ben işlemcimin silikon kalitesini programın içindeki testten anlamıştım.
Videonun linki de atayım.
Çok teşekkürler hocam uğraşıp video attığınız için

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,036
Üyeler
140,750
Son üye
alpermenekse
Top Bottom