Neler Yeni

İşlemci neden aşırı ısınıyor?

Psyduck

80+ Platinum
En İyi Cevap
16
İşlemci fanıni söküp bakayim dedim ve işlemçi aşırı derecede ısınmıs oldugunu farkettim ısınmasının cözümü nedir
işlemci fanını sökersen ısınması normal. işlemci fanı zaten işlemcinin ısınmasını engelleyen donanım. fan çalışırken bile boşta 50 derecelerde çalışıyor işlemciler. sen fanı sökersen 80-90 dereceye çıkıp kapanır.

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
Arkadaşlar pc kasayı temizledim. Pc başlatığımda işlemci 5 saniyede aşırı ısınıyor dokunulmuyor ve kendini kapatıyor. Statik elektriklenme varmiş aldım elektriğini. kasada hasar nedir? Bir çözümü varmıdır?
Termal macundan dolayidir veya soğutucusunu oturtturamamissindir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
İlyas Çağan
işlemci fanını sökersen ısınması normal. işlemci fanı zaten işlemcinin ısınmasını engelleyen donanım. fan çalışırken bile boşta 50 derecelerde çalışıyor işlemciler. sen fanı sökersen 80-90 dereceye çıkıp kapanır.
Bilader ne yapmamız lazım buna şimdi termal macunumu yeniliyelim o zaman düzelirmi

Psyduck

80+ Platinum
En İyi Cevap
16
  • Beğen
Reaksiyonlar: RefX

Polat Alemdar.

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Bilader ne yapmamız lazım buna şimdi termal macunumu yeniliyelim o zaman düzelirmi
Laptoplarda işlemci'nin üzerinde soğutucu blok bulunur, masaüstü bilgisayarlarda soğutucu bloğa konumlandırılmış fan ve sıvı soğutmalar bulunur. yanlışım varsa arkadaşlar düzeltsin tahminimce soğutucu bloğu ters takmış olabilirsiniz ve bundan dolayıda işlemci soğutalamadığı için ısınıyor ve restart atıyor %60 ihtimal bu olabilir ama görmeden kesin şudur diye söylemeyeceğim. :(

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
905,855
Üyeler
140,569
Son üye
mkahveci63
Top Bottom