Neler Yeni

işlemci oyun oynarken şarja takınca birden çok ısınıyor

fractened

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Parçalandık Albayım
laptop işlemcim şarjda oyun oynarken 85 dereceyi görüyor mafia definitive edition kurdum şarjda değilken stabil bir biçimde oynayabiliyorum fakat şarj azaldığı zaman şarja takınca işlemci 85 90 deredceyi görüyor fps düşüklüğü yaşamıyorum sadece çok ısınıyor işlemci ne yapmalıyım

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,592
İsim
ArtiAnius
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji Haberleri
Sarjdayken fazladan güç giriyor o yuzdendir o bendede ayni sorun var yapilcak bir şey olduğunu sanmıyorum

Muhammet Emir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
287
İsim
Muhammet Emir
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar, Oyunlar, Teknolojik Gelişmeler, Borsa, Ticaret, Kripto
laptop işlemcim şarjda oyun oynarken 85 dereceyi görüyor mafia definitive edition kurdum şarjda değilken stabil bir biçimde oynayabiliyorum fakat şarj azaldığı zaman şarja takınca işlemci 85 90 deredceyi görüyor fps düşüklüğü yaşamıyorum sadece çok ısınıyor işlemci ne yapmalıyım
belki pildeyken düşük güç modunda oynuyor olabilirsin şarja takıncada tam performansa aldığı için işlemci kullanımı artıyor olabilir yapabiliyorsan işlemcinin termal macununu değiştir ya da servise falan vs gönder
Mesaj otomatik birleştirildi:

belki pildeyken düşük güç modunda oynuyor olabilirsin şarja takıncada tam performansa aldığı için işlemci kullanımı artıyor olabilir yapabiliyorsan işlemcinin termal macununu değiştir ya da servise falan vs gönder
ya da bir laptop soğutucusu alıp öyle kullanabilirsin

emirkq

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Emir KARA
Hocam laptop yeniyse sıkıntı etme laptoplar ztn ona göre tasarlaniyor ama yinede bı fanları fln temizle tozlanmistir bide istersen soğutucu al

fractened

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Parçalandık Albayım
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Mesaj otomatik birleştirildi:

ya da bir laptop soğutucusu alıp öyle kullanabil

Hocam laptop yeniyse sıkıntı etme laptoplar ztn ona göre tasarlaniyor ama yinede bı fanları fln temizle tozlanmistir bide istersen soğutucu al
Laptop 2 haftalık bu kadar çabuk tozlanması normal mi ki

trackm1

80+
makası ve modeli ne laptopun?

trackm1

80+
driverleri windows güncel değilse güncelle

trackm1

80+
ozaman servis yolu gözüktü bir gönder baksınlar

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
İşlemci pildeyken düşük frekanslarda çalışır, prize bağlıyken yeterli güç geldiği için tam hızda çalışmaya başlar ve haliyle sıcaklık artar.

Bu olay ekran kartında daha da çok olan bir durum. Ekran kartı laptop şarja takılıyken 3-4 kat daha hızlı çalışır. 1800MHz hızda çalışan kartın pilde 500MHz hızda çalışması normaldır mesela.

fractened

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Parçalandık Albayım
İşlemci pildeyken düşük frekanslarda çalışır, prize bağlıyken yeterli güç geldiği için tam hızda çalışmaya başlar ve haliyle sıcaklık artar.

Bu olay ekran kartında daha da çok olan bir durum. Ekran kartı laptop şarja takılıyken 3-4 kat daha hızlı çalışır. 1800MHz hızda çalışan kartın pilde 500MHz hızda çalışması normaldır mesela.
bu sıcaklıklar sorun çıkarır mı peki işlemciye bir etkisi zararı olur mu

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
bu sıcaklıklar sorun çıkarır mı peki işlemciye bir etkisi zararı olur mu
Valla benim laptop oyuna tıkladığım anda 90 derecede sabitleniyor, 5 yıldır sorun çıkarmadı 😂

Umarım zarar vermiyordur yani ama laptopta normal bu sıcaklıklar…

Top Bottom