Neler Yeni

İŞLEMCİ SOĞUTUCUMDAN GELEN SES (SIVI SOĞUTMA)

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

deniz1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Deniz
Yanlış Kategori
Merhabalar,

Sistem özelliklerim aşağıdaki gibidir. İşlemci soğutucumdan cızırtıya benzeyen ve kulağı çok rahatsız eden bir ses geliyor. Fakat net olarak söyleyeyim fan sesi değil. Video yükleyemedim, forumun altyapısı bu tarz şeyler için yeterli değil sanırım. PC boşta ve soğutucu derecesi 50-51 derece arası görünüyor (NZXT Cam diye bir programdan baktım). Oyunlarda bu ses daha da coşuyor.

PC'yi 2023 Kasım ayında hazır sistem olarak aldım. Sizce neden bu ses geliyor ve bu sesi azaltmak içi ne yapılabilir?

CPU: R5 7500F
CPU SOĞUTUCU: DEEPCOOL LE 500 MARS 240MM
GPU: GAINWARD RTX4070
RAM: DDR5

Dahası  
Reaksiyon skoru
72
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
PC donanım ve yazılım
knk sıvı sogutmadan geliyosa ya pompada yada fanlardan geliyodur

Ysuflix

80+ Gold
hocam bu fan sesi. fanları bi elinle durdurup gitti mi gitmedi mi denermisin

mortemeyn

80+ Bronze
Sıcak fırsat mı soğutucun?

deniz1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Deniz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sıcak fırsat mı soğutucun?
çok pardon. Konuyu yanlış yere açtım 🙏 valla düzeltip nasıl teknik arızalar vs. bölümüne aktarabilirim bilmiyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam bu fan sesi. fanları bi elinle durdurup gitti mi gitmedi mi denermisin
Hocam denedim, durdurunca ses gitti harbiden. ama gelen ses fan sesinden ziyade cızırtı yani. Ne yapabilirim?

Son düzenleme:

Ysuflix

80+ Gold
çok pardon. Konuyu yanlış yere açtım 🙏 valla düzeltip nasıl teknik arızalar vs. bölümüne aktarabilirim bilmiyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam denedim, durdurunca ses gitti harbiden. ama gelen ses fan sesinden ziyade cızırtı yani. Ne yapabilirim?
fan göbeğinden gelen bi ses hocam cızırtı dediğiniz bu sürtünme sesi yani. wd 40 alıp içine sıkarak çözebilirsiniz. çözülmezse fanı değiştirebilirsiniz ya da uğraştırıcı olucak ama garantiye başvurabilirsiniz.

deniz1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Deniz
fan göbeğinden gelen bi ses hocam cızırtı dediğiniz bu sürtünme sesi yani. wd 40 alıp içine sıkarak çözebilirsiniz. çözülmezse fanı değiştirebilirsiniz ya da uğraştırıcı olucak ama garantiye başvurabilirsiniz.
tamamdır hocam çok teşekkürler cevap için. wd 40 alıp deneyeceğim önce. Fanları söküp göbeğin alt kısımlarına sıkacağım değil mi? Yani göbeğin dış yüzeyi değil de iç tarafa denk gelen yüzeyine?

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom