Neler Yeni

işlemci tarafından gelen ses

YokYaa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
mustafa buluşan
merhabalar msı b450m a pro max anakart 16 gb ram 3200 mhz gigabyte 2060 ryzen5 3600 işlemci var işlemcide soğutucu olarak cooler master hyper 212 spectrum var fanı cok dinledim pc braz yuker gırdıgı zaman fandan değilde işlemciden ses gelıyor ilk başta hddden gelıyor sandım söktüm ama devam etti internette braz araşırdım vram sesidir falan yazıyor eğer öyleyse bu sesten kurtulmak için hangi anakarta geçmeliyim teşekürler
bu arada gelen ses eski bi fan sesiymiş gibi

zulumaster

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
349
İsim
zulu master
İşlemciden ses gelmez. Vram değil, VRM demişlerdir. Ses tiz bir sesse, ekran kartından da geliyor olabilir (coil whine) ama anakartına baktım baya dandik malesef. Fandan gelmediğinden emin olmak için fanı ortasına basarak elle durdurabilirsiniz.

Hwinfo kurarak anakartın eğer sensörü rapor ediyorsa VRM sıcaklıklarına bakabilirsiniz. Yükte çok yükseliyorsa, oradaki coillerden gelme ihtimali yüksek.

YokYaa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
mustafa buluşan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İşlemciden ses gelmez. Vram değil, VRM demişlerdir. Ses tiz bir sesse, ekran kartından da geliyor olabilir (coil whine) ama anakartına baktım baya dandik malesef. Fandan gelmediğinden emin olmak için fanı ortasına basarak elle durdurabilirsiniz.

Hwinfo kurarak anakartın eğer sensörü rapor ediyorsa VRM sıcaklıklarına bakabilirsiniz. Yükte çok yükseliyorsa, oradaki coillerden gelme ihtimali yüksek.
teşekkürler ekran karti degil söktüm baktim ialemci fanını da durdurdum hwinfo ileaksam eve gecince bakicam peki oradan geliyorsa ne yapmam lazim yeni anakart ise varmi önerebileceğiniz anakart ses yapmicak

zulumaster

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
349
İsim
zulu master
Bence ses rahatsız etmiyorsa devam. VRM sıcaklığını yazarsınız bakarız. Fena olmayan anakartlar 2000-2500 lira rahatsız olmuyorsan masrafa gerek yok.

Isolation32

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
419
İsim
İsmail sen
işlemciden ses geldiğini görmedim fan sesini duyuyor olmayasın?

YokYaa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
mustafa buluşan
işlemciden ses geldiğini görmedim fan sesini duyuyor olmayasın?
fani durdurup baktım fandan degil
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bence ses rahatsız etmiyorsa devam. VRM sıcaklığını yazarsınız bakarız. Fena olmayan anakartlar 2000-2500 lira rahatsız olmuyorsan masrafa gerek yok.
programi indirip gondericem

1671632895913.png

nereden bakacamı bulamadım anakartı burası gösteriyordu bunu cektim umarım doğrudur
:D

Son düzenleme:

zulumaster

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
349
İsim
zulu master
VRM rapor etmiyor sanırım.
Rahatsız etmiyorsa devam bence.

YokYaa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
mustafa buluşan
Rahatsız etmiyorsa devam benyatarken braz rahatsız edıyor siz genede önerebileceğiniz bır anakart varsa yazın ben butce cıkarırsam alırımen azından aklımda bı kart olsun alacak olursam sağda solda tekrar araştırmayayım

Rahatsız etmiyorsa devam bence.
yatarken braz rahatsız edıyor siz genede önerebileceğiniz bır anakart varsa yazın ben butce cıkarırsam alırımen azından aklımda bı kart olsun alacak olursam sağda solda tekrar araştırmayayım

zulumaster

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
349
İsim
zulu master
Anakarttan olduğundan emin olamıyoruz ki. Ekran kartından olabilir mi?

Top Bottom