Neler Yeni

İşlemcim boştayken bile çok ısınıyor (Ryzen 5 5600x)

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Ahmet Efdâl
Instagram
ahmetefdal
Steam
https://steamcommunity.com/id/ahmetefdal/
Discord
Efdâl#3780
iyi günler resimde de gördüğünüz üzere ryzen 5 5600x işlemcim oyun bile oynamadığım halde 80 dereceleri görüyor. Valorant oynarken 90 ları gördüm ve araştırdım ki stok fan bu işlemci için yetersiz kalıyor bende itopyadan indirimle 399 liraya resimdeki gördüğünüz Corsair Hydro Series H45 120mm sıvı soğutucusunu aldım ve gelmesini bekliyorum . bu soğutucu bu işlemciyi güzel soğutur mu kullanan bilen var mı ? bir de şunu sormak istiyorum şu anda stok fan kullanmama rağmen boştayken bu işlemci 80 dereceyi görmesi normal mi ? ne yapmam gerekir ?

Ekler

• sıcaklık boşta.png
    sıcaklık boşta.png
    137.2 KB · Hit: 91
  • soğutucu.png
    soğutucu.png
    357.3 KB · Hit: 91

aquafire

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
146
İsim
Burak Ünal
Instagram
brkunall4
Steam
etriker
Discord
AquaFire#4957
Ben de aynı işlemciyi almaya düşünüyorum. Biraz araştırdım ve bu sorunu yaşayanlar var stock fan ile hatta oyunda kendini kapatma durumu bile oluyormuş. Bence yeterli olur kasa modelin güzelse. Ayrıca bu işlemciyi almamı önerir misin?

AEGON

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
773
İsim
YILDIRIM
iyi günler resimde de gördüğünüz üzere ryzen 5 5600x işlemcim oyun bile oynamadığım halde 80 dereceleri görüyor. Valorant oynarken 90 ları gördüm ve araştırdım ki stok fan bu işlemci için yetersiz kalıyor bende itopyadan indirimle 399 liraya resimdeki gördüğünüz Corsair Hydro Series H45 120mm sıvı soğutucusunu aldım ve gelmesini bekliyorum . bu soğutucu bu işlemciyi güzel soğutur mu kullanan bilen var mı ? bir de şunu sormak istiyorum şu anda stok fan kullanmama rağmen boştayken bu işlemci 80 dereceyi görmesi normal mi ? ne yapmam gerekir ?
Kasanın hava akışı iyiyse yeterli olacaktır 120mm sıvı soğutma ancak stok fanla boşta 80 derece normal bir değer kesinlikle değil ya stok fanı tam takamadılar ya termal macunda sorun var yada işlemcide bir sorun var bende kullandım bir süre stok fanla boşta 50 55 derece arası geziyordu en fazla

AEGON

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
773
İsim
YILDIRIM
Ben de aynı işlemciyi almaya düşünüyorum. Biraz araştırdım ve bu sorunu yaşayanlar var stock fan ile hatta oyunda kendini kapatma durumu bile oluyormuş. Bence yeterli olur kasa modelin güzelse. Ayrıca bu işlemciyi almamı önerir misin?
İşlemciyi almanı kesinlikle öneririm ancak stok fan ile kullanıcaksan undervolt yapmak zorundasın yada bütçen varsa kule tipi soğutucu yada sıvı soğutma alman gerekiyor. Şuan corsair h100x sıvı soğutma ile kullanıyorum en yüksek grafikli oyunda 57 58 derece arası geziyor boşta 32 34 arası

aquafire

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
146
İsim
Burak Ünal
Instagram
brkunall4
Steam
etriker
Discord
AquaFire#4957
İşlemciyi almanı kesinlikle öneririm ancak stok fan ile kullanıcaksan undervolt yapmak zorundasın yada bütçen varsa kule tipi soğutucu yada sıvı soğutma alman gerekiyor. Şuan corsair h100x sıvı soğutma ile kullanıyorum en yüksek grafikli oyunda 57 58 derece arası geziyor boşta 32 34 arası
Hocam şu an zaten gtx 750ti var. İleride güzel bir ekran kartı alacağım. O zamana kadar güzel bir soğutucu alırım diye düşünüyorum. Şu an tek e eksiğim işlemci ve ram. Siz bu işlemci ile hangi tam kullanıyorsunuz. Corsair 2x8 3200 cl16 ramları var uygun fiyata onları almayı düşünüyorum

AEGON

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
773
İsim
YILDIRIM
Hocam şu an zaten gtx 750ti var. İleride güzel bir ekran kartı alacağım. O zamana kadar güzel bir soğutucu alırım diye düşünüyorum. Şu an tek e eksiğim işlemci ve ram. Siz bu işlemci ile hangi tam kullanıyorsunuz. Corsair 2x8 3200 cl16 ramları var uygun fiyata onları almayı düşünüyorum
İmzamda kullandığım ramlar yazıyor hocam memnunum ancak cl değeri 16 olsa daha iyiydi tabi

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,862
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Sıvı soğutma kargo çıkmadıysa iptal etmeni öneririm ne kadara aldın?

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Ahmet Efdâl
Instagram
ahmetefdal
Steam
https://steamcommunity.com/id/ahmetefdal/
Discord
Efdâl#3780
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
kesinlikle öneririm çok çok güçlü oyunlarda çok iyi fps veriyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sıvı soğutma kargo çıkmadıysa iptal etmeni öneririm ne kadara aldın?
bugun verilmiş kargoya. 399 TL ye aldım. niye iptal edeyim ki anlamadım ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

termal macunu yenilemeyi falan dene istersen
iyi de daha 2 hafta önce aldım işlemciyi ve kutudan çıkan stok fanın üstünde hazır sürülüydü zaten termal macun . sürmeme gerek yoktu direk montajladım. üstelik öyle dandik bişi süreceklerini de zannetmiyorum zaten koskoca amd sonuçta yani

Abdurrahman Avf

80+ Silver
En İyi Cevap
1
iyi de daha 2 hafta önce aldım işlemciyi ve kutudan çıkan stok fanın üstünde hazır sürülüydü zaten termal macun . sürmeme gerek yoktu direk montajladım. üstelik öyle dandik bişi süreceklerini de zannetmiyorum zaten koskoca amd sonuçta yani
zaten öyleyse gerek yok dediğin gibi

-TheLosT

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
414
Bilmem ki neredeyim, belki de gördüğün her yerde ?
İsim
Tony Montana
Kasanızın hava akışı yeterliyse bir sorun yaratmaz diye düşünüyorum ama tek fanlı sıvı soğutma yerine hava soğutma tercih edebilirdiniz daha performanslı olacak şekilde. Luna vb. Geri iade etmenizi öneririm, o işlemciden bende kullanıyorum. Gayet güçlü ve iyi bir işlemci fakat soğutulmaya ihtiyacı olan bir işlemci. Tercihim 240 veya 280 mm güzel bir sıvı soğutma almanız. O işlemciye bu şekilde bir sıvı soğutma yakışır.

Top Bottom