Neler Yeni

İşlemcim kendi kendici oc yapıyor.

Axy's

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Enes MÜJDE
Merhabalar;
İ9 10850k işlemcim dragon centerdan baktığımda 3600mhz de çalışması gerekirken kendisini 4800 yapıyor ve bunu engelleyemiyorum. Haliyle aşırı ısınıyor ve kasmalara donmalara sebep oluyor. Ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz.

Axy's

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Enes MÜJDE
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Cevdet Sunay

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
24,108
İsim
Hakan
Soğutman Ne? Soğuıtucu Alabilirsin

aquafire

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
146
İsim
Burak Ünal
Instagram
brkunall4
Steam
etriker
Discord
AquaFire#4957

Axy's

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Enes MÜJDE

ThorJ

80+ Silver
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,786
İsim
alperen
İlgilendiği Kategoriler
Araçlar, Akıllı Telefonlar, Donanım, Dizüstü Bilgisayarlar, Custom ROM
Merhabalar;
İ9 10850k işlemcim dragon centerdan baktığımda 3600mhz de çalışması gerekirken kendisini 4800 yapıyor ve bunu engelleyemiyorum. Haliyle aşırı ısınıyor ve kasmalara donmalara sebep oluyor. Ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz.
Turbo Boost çalıştığı içindir.

Axy's

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Enes MÜJDE

Kartal34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,633
İsim
Yok
Merhabalar;
Bu OC değildir Turbo Boost olarak geçer ve günümüzdeki Pentium ve Celeron hariç her işlemcide vardır. O işlemcinin Turbo Boost ile 4.8GHz bandına çıkması gerek bunda anormal bir şey yok. Isınma sorunun senin bir çözüm bulman gerekiyor.

Ha Turbo Boost kapatılır mı evet BIOS üzerinden kapatabilirsin ama İ9 işlemci alıp 3.6GHz kullanmak da çok saçma olur. Benim 10400F bile 4GHz çalışıyor 😀

LineaTurco

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,013
İsim
Zeki Müren
onu anladım ne yapmam gerekiyor kapatmak istiyorum nerden kapatıcam.Anakartım MSİ Z490 Gaming Plus
Isınma sorununu undervolt yaparak çözebilirsin biosta işlemcinin voltaj kısmını kademeli şekilde kısarak prime 95 testine sokacaksın oc.kendi kendini kapattığında kapatmadığı son voltjaa çıkarıp bırakacaksın.
Turbo boostu kapatman aşırı saçma olur işlemcinden performans kaybı yaşarsın.

Axy's

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Enes MÜJDE
Isınma sorununu undervolt yaparak çözebilirsin biosta işlemcinin voltaj kısmını kademeli şekilde kısarak prime 95 testine sokacaksın oc.kendi kendini kapattığında kapatmadığı son voltjaa çıkarıp bırakacaksın.
Turbo boostu kapatman aşırı saçma olur işlemcinden performans kaybı yaşarsın.
iyi de arkadaş ben performans kaybını aşırı ısındığı için yaşıyorum. Ki msi core liquid 240l sıvı soğutucum var sıvı soğutmayla soğutamadığım şeyi neyle soğutayım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu OC değildir Turbo Boost olarak geçer ve günümüzdeki Pentium ve Celeron hariç her işlemcide vardır. O işlemcinin Turbo Boost ile 4.8GHz bandına çıkması gerek bunda anormal bir şey yok. Isınma sorunun senin bir çözüm bulman gerekiyor.

Ha Turbo Boost kapatılır mı evet BIOS üzerinden kapatabilirsin ama İ9 işlemci alıp 3.6GHz kullanmak da çok saçma olur. Benim 10400F bile 4GHz çalışıyor 😀
turbo boostla 4.8 ghz oluyor ama oynadığım en küçük en basit oyunlarda bile kasmalar donmalar oluyor hatta ve hatta görüntü tamamen donuyor bilgisayara restart atmam gerekiyor

LineaTurco

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,013
İsim
Zeki Müren
iyi de arkadaş ben performans kaybını aşırı ısındığı için yaşıyorum. Ki msi core liquid 240l sıvı soğutucum var sıvı soğutmayla soğutamadığım şeyi neyle soğutayım.
Hocam işte bundan dolayı işlemciye giden voltajı azaltıp haliyle işlemcinin daha az ısınmasını sağlayacaksanız ısı atom altı parçacıkların titremesi soncuu oluşur fazla voltaj verince fazla.elektron gider ama burda işin fizik kısmından sıyrılıyım
İşlemciniz öncelikle kaç derece görüyor bunu belirtir misiniz?

Axy's

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Enes MÜJDE
Hocam işte bundan dolayı işlemciye giden voltajı azaltıp haliyle işlemcinin daha az ısınmasını sağlayacaksanız ısı atom altı parçacıkların titremesi soncuu oluşur fazla voltaj verince fazla.elektron gider ama burda işin fizik kısmından sıyrılıyım
İşlemciniz öncelikle kaç derece görüyor bunu belirtir misiniz?
Dragon centerda core temparture 100 , socket temparture 70 derecelerde oluyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
912,489
Üyeler
141,585
Son üye
vortex200
Top Bottom